bugün

psikoloji okuyor olsam şuraya gelir hasta dinlerdim de böyle sıkıcı oluyor.
Hayatımın çok ters bir zamanı. Olmaz şeyler oluveriyor. Olmasın yapma desen adam oldu gö*ü kalktı istemiyor diyecekler. Ben buna hazır değilim. Sırf siz kınamayın yanlış anlamayın diye bi bedel ödüyorum.
Yalnızlığımla gurur duyuyorum. Çünkü bu lanet dünyada böylesi en güzeli. Takıl geç.
Her lafa söze, bi atanayım o zaman diye başlıyorum. Cidden bir atanayım ilk maaşımla birini sevindireceğim.
Allaam nütfen..
Silivri soğuk olmasaydı sayfa sayfa yazmak istiyor insan.
Öyle bir üşümek ki parmaklar donmak.
Seni özledim...

Evet
Yapma bunu kendine yapma işte küresel..
Oğuz erge cinayetini işleyen katilin soyadı tanıdık geldi. Üniversite yurdundan 2 yıl beraber aynı odada kaldığım kızın soyadı. Katille memleketleri de aynı. Muhtemelen aynı aşiretin mensupları.

Kız için kötü biriydi diyemem, çok iyiliğini gördüm de. Ancak kız her zaman benim hemşehrileri bana kötülerdi; bizim orada biri böyle yapsa şöyle olurdu, böyle olurdu. Bizim oralılar şöyle iyiler, böyle yardımseverler falan filan.

Keşke halen görüşüyor olsaydık tepkisini merak ediyorum. Malum kendilerine hiç toz kondurmazdı.
Hayatımın güzel gelişmeler olabileceği bir dönemindeyim.
Ama umarım bu sefer fake değildir.. Gerçekten olur.. Rabbim artık bir şeylerin yoluna girmesi için bana yardım et lütfen..
O değil de yarın pazartesi.
Saflik derecesine varan iyi niyetimden bıktım. insanları kırmamak için yaptığım davranışlar, beni saf gibi gösteriyor ve sürekli iyi niyetim suistimal ediliyor. kırılan kırılsin , üzülen üzülsün diyemiyorum. Kendi huyumu sevmiyorum.
bu aralar hava soğuk.
Eskisi gibi yazıp çizmek, bir şeyler yapmak veya düşünmek gelmiyor içimden. Sanki içim dışıma çıkıyor ama hepsi, yine kendi içimde oluyor. Sanırım artık bunaldım.
Recep'in hayatımıza kattıkları... Senin verdiğin acı, dişe takılan artık etmez. Verdiğin mutluluk da anca dişi kurcaladığım kürdan kadar sevindirir.

Not: Ay olan Recep kastedilmiştir. Ötekinin yüzünü şeytan bile görmesin! Yazık garibe!
Hayatımızda hep hayatımızı kolaylaştıracak insanlar olsun.. Bir problemimiz olduğunda gerçekten bunu çözmemize yardımcı olacak, yardımcı olamıyorsa da derdimizle dertlenecek insanlar olsun...

Zor durumdayken, saçma sapan konuşup durumu daha çok güçleştiren, problemimiz için bizi suçlayan, laf kalabalığından başka bir şey yapmayan herkes bizden uzak olsun inşallah.
Bir kaç zaman önceki hayata dair heyecanım yok sözlük.Büyük zevkle yaptığım şeyleri yapamaz oldum.Hayata olan inancım kalmadı.Ümitlerin ülkemizdeki yaşam koşullarından dolayı sündürülmş durumda.Tek dayanağım sevdiğim insanlar ailem, onlar olmasa bir sağda tek başıma münzevi hayat yaşayacak kadar bezdim.

Edit:Böyle yazınca intihara meyilli bir insan gibi oldum.Endişelenmeyin yok öyle bir şey.
Uzun süredir intiharı düşünüyorum.

Spesifik bir sebebim yok fakat sanırım artık devam etmek isteyip istemediğimden emin değilim, uzun bir süredir sadece yarını görmek için yaşıyorum, nasıl nerede nasıl yaparım gibi, öncesi ve sonra olacaklar hakkında planlarım var.

Anlık bir şey değil kesinlikle, yıllardır olan fakat "ulan atlasam şuradan.." gibi bir durum değil.

Yani sözlük yaşamaya değer bir şeyler arıyorum aslında ama bulamıyorum pek, mesela küçük bir kızım olsa ölmek çok saçma olurdu, hayatımı adayabileceğim bir şey, bir hedef mesela.

Ama böyle şeyler yok, olsa da kısa ömürlü oluyor, intihar ise hep cebimde tuttuğum çıkış bileti gibi, her gün düşünüp kafamda kurguluyorum, artık da hazır hissediyorum, cesaretim de var, eskiden intihar edecek götü bulamamıştım artık o göt bende var, sadece kısa süre daha yarını göreceğim.

Bu entry hakkında soru sorarsanız falan cevap vermem bu arada, boş yapmayın, yorum ve tavsiye istesem chat gpt ye yazardım.
Gel Gel Gubalak Dön Dön Şıbalak Şıbalak Şıbalak Vay..
Salaksınız siz. Neden diye sormayın içimden geldi.
galiba bu maddesel dünyaya ait değilim.
Reformer da bir an yaptığım hareketi unutup, bardan tuttun ve kendimi kaldırdım. Halen kollarım ağrıyor.
Bir Bipolar hastası olarak 2 yıldır ilaçlarımı düzenli olarak kullanıyorum. Sonuç mükemmel. Eskiden hep devlet içindeki ulusalcı bir kliğin beni takip ettiğini sanırdım. Bu tip hezeyanlarım geçti.

Gerçek fikirlerimi savunuyorum artık. Yüzüme maske takmıyorum ve sürekli izleniyor korkusuyla panikle hareket etmiyorum.

Antipsikotik ilaçlar dışında B12 ve d vitamini kullanıyorum. Bunlar da beni dinç tutuyor. Eskiden sürekli uykum gelirdi artık dipçik gibiyim. Bir de zayıflasam yaza bomba gibi gireceğim.
Allah korusun küçük kardeşimin hasta olma ihtimali var.
Kalp ve baş ile ilgili sanırım ciddi sayılabilecek bir şey.

içime öküz oturdu ihtimalini öğrendiğim andan bu yana.
Allah'ım korusun onu.

Kıyamıyorum, çok küçük daha.
Akıllı bıdık.

Ne bencillik bilir, ne kötülük.
Uysal, akıllı bücürüm benim.

Kafamın arkası ağrıyor üzüntüden.
Yıllardır sözlük yazarıyım, ama aktif olarak geçirdiğim 5-6 yıldan sonra uzun süredir hiç uğramadım.
Şimdi nerden esti bilmiyorum yıllar sonra gelip başlık açtım ve bu başlık altına da bir şeyler yazasım geldi.
Ayrıca madem söylemek istediklerimizi burada açıkça söylüyoruz şunu da eklemeden duramayacağım; karımı seviyorum.
Teşekkürler
Değer, eder değildir.