bugün

bir kişiyi, bir topluluğu ya da grubu temsil eden kişi.
kapatılan gözcü gazetesinin yerini doldurmak amacıyla çıkarılan gazete. reklamları, mizanpajı filan da aynı zaten. yayın yönetmeni metin yılmaz imiş.
gözcü gazetesinin kapatilmasinin ardindan yepyeni bi konsepte burunmus olan gazetenin genel yayın yönetmeni eski Ilıcaklar'ın Tercümanı ve Bugün gazetelerini yöneten Metin Yılmazdir. Gazetenin sahibi ise Estetik Yayıncılık Limited şirketidir.
Hakan Firik,Emrah Elmas ve Sinem Yazgan'ın editörlük yaptığı Nilgün Kaya'nın ise köşe yazarlık yaptığı yeni açılmış ama kimliğini saklamadan sol yoldan devam edicek olan gazete.

edit: ilk sayısındanda anlaşılacağı üzere iktidarlara çok güzel muhalefet olabilecek gazetedir.
kapanan gözcü gazetesi'ndeki bir çok yazar ve isimin yer aldığı gazete. logosu gözcü'yü çok andırıyor. sadece logosu değil, üslubu da öyle, yani muhalif. eski gözcü okurları, eğer bu gazeteye gereken ilgiyi gösterirse tekrar 125 - 150 binlik trajı yakalaması muhtemel.
eski trajını yakalmakta zorlanan, muhalif ve aynı zamanda kaliteli gazete. trajı 70 bindir.
Birisi gelse,
Bana candan bir şey verse,
Ben de alsam;
Ne iyidir
Onun ve benim için.

Birisi gelse,
Bana bir söz dese,
Ben de anlamasam;
Ne kötüdür
ikimiz için.

Birisi gelse,
Benden bir şey çalsa,
Ya da saklasa;
Bu yıkımdır
ikimizden birisi için.

özdemir asaf
http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=299451
adresine girdiğimizde gördüğümüz kolpanın ötesi çakallığıyla gönüllerde taht kurmuş gazete.
Kapan Gözcü gazetesinin yerine çıkan, neredeyse Gözcü gazetesini birebir taklit eden, içi boş. kapaktan halkı kışkırtmaya çalışan gereksiz bir gazete.
vural savas'ın kose yazarı oldugu gazete.
Artik pazar gunleri mujdat gezeninde eglenceli birnevi hincal ulucvari ama daha komedi agirlikli bir kose hazirladigi,yekta gungor ozden hocaninda kosesinin oldugu;guzel ama cok ozensiz hazirlanan biraz daha ic sayfa ve koseyazilarinin grafik-tasarimini guzel yapsa dedigim,muhalif ve hos gazete.
ulusalcı zihniyet'in uğrak noktası olan gazete. akp'ye olan yoğun muhalifliğiyle blinmektedir.
taha kıvanç * nun iddiasına göre sahibi yurtdışında okurken fethullah gülen cemaati ile irtibat halinde olan biri olup ertuğrul akbay ın oğludur.
özellikle cemil tosun'un köşesini büyük zevkle okuduğum gazete. çeşitli gazetelerin önceki günkü köşe yazılarından alıntılar yapıp, bu alıntılarla ilgili yorumlar yapar.
sinirli emeklilerin bayıldığı gazete.
iki uçlu * degneği ortadan tutmak için alınacak gazetedir.
(bkz: bu gazeteleri evinize sokmayın) (bkz: ne sokalım)
trajını 150 binlere getirmeyi başarmış olan gazete. daha da yükselmesi dileğiyle.
en sert muhalefeti yapan kolay okunan gazete.
başbakanı tarif ederken sürekli "tayyip" kelimesiyle yetinen aşırı ulusulacı gazete. emin çölaşan'ı bünyesinde barındırmaktadır.
sahibi olarak bulunan kartelin haşarı çocuğu..
gazetelikten iyice çıkmıştır artık. 23 nisan 2009 tarihli manşetinde "3'ün 1'i" ifadesini bile kullanabilmiştir artık kimse vakit'ten bir farkı var demesin daha da beter çünkü.
bazı gerçeklerin görülmesine sebep veren bağımsız gazete..
içerisinde emin çölaşan,vural savaş,ahmet tan,yekta güngör özden,mehmet türker,can bartu vs. gibi yazarlarıda barındırmaktadır..

PKK ya ve hali ile AKP ye tavırları çok serttir..
CHP'yi eksik muhalefetten dolayı tam olarak sevemezler..
Gazetenin yarısı emekliler için ayrılmıştır..Doğrusuda budur,severek okuyoruz..
en delikanlı ve hükümeti en sert ve mantıklı bir şekilde eliştiren gazetedir. 13 ekimde özlem bitip emin çölaşan yazılarına başlayıp bizi gene mest edecektir.mecliste bile bazı millet vekilleri krizin olduğuna dahir kanıtı bu gazeten manşetleri göstererek güzide gazeteyi meclise kadar sokmuşlardır.
emin çölaşan'ın günlük yazılarını yazmaya başladığı ulusalcı gazete.
okuyunuz, okutunuz...
Yaklaşık iki yıl önce Hürriyet Gazetesindeki işine son verilen yazar Emin Çölaşan bugün Sözcü Gazetesinde köşe yazılarına başladı. Çölaşan haftada 5 gün yazacak.işte ilk yazı...

MERHABA!

Sevgili Sözcü okuyucuları, sizlere bu �ilk� yazımda �Merhaba� diyorum. Belki diyeceksiniz ki �Yav arkadaş, biz iki yıldan bu yana Sözcü�de senin nice yazılarını okuduk, bu nasıl ilk yazın oluyor!�
Haklısınız. Ancak onlar benim eski yazılarımdı. Yani Hürriyet gazetesinde çıkmış olan yazılarımdı ve hepsinin üzerinde eski tarihleri vardı. Bundan sonra günlük yazılarla haftanın beş günü karşınızda olacağım... Ve sizlerle birlikte gazetecilik yapacağız.
Sözcü gazetesi değil Türkiye�de, dünyada bile bir ilk�i gerçekleştirdi. AKP iktidarının baskısı ve gazetesinin korkmasıyla, gazetesinden kovulan bir yazarın eski yazılarını iki yıl boyunca yeniden yayınladı... Ve bu yazılar bile büyük ilgi gördü. Yazdıklarımın çoğunu ben bile unutmuştum. Yazılarımı Sözcü seçiyordu. Eski yazılarımı bu gazetede yıllar sonra yeniden okurken, itiraf edeyim, çoğu zaman �Valla güzel yazmışım, bugün olacakları yıllar öncesinden aynen görmüşüm� diye kendi kendime böbürlendim!
AKP iktidarının hışmına uğramış, korkan medya patronu ve onun kalfası tarafından görevine son verilmiş bir gazeteci idim. Türkiye�nin en çok okunan köşe yazarlarından biriydim. Ne ilginçtir, medyada korku dağları bürümüştü! Bana yazı yazdıracak bir tek babayiğit gazete bile yoktu. Hepsi Tayyip iktidarından korkuyordu... Çünkü devletten ve hükümetten milyarlarca dolarlık çok büyük beklentileri vardı. Emin Çölaşan�a yazdırıp başlarına bela almayı elbette istemezlerdi.
Hürriyet�ten ağustos 2007�de kovulduğumdan bu yana iki yılı aşkın süre geçti. Bana yazı yazdıracak tek gazetenin Sözcü olduğu da ortaya çıktı. Sözcü beni en baştan beri istiyordu. Ancak benim o kovulma sürecini, öncesinde ve sonrasında yaşadıklarımı anlatmam, pisliği, rezaleti, tanık olduğum korkaklık ve kepazelikleri Türk milletine duyurmam, birebir açıklamam gerekiyordu... Ve bu durumda oturup üç kitap yazdım, yaşadıklarımı anlattım.
Bilgi Yayınevi tarafından basılan Kovulduk Ey Halkım Unutma Bizi, Her Kuşun Eti Yenmez ve Sakıncalı Gazeteci. Bu üç kitabım toplam 97 baskı yaptı. Korsanları daha da fazla sattı, yazdıklarımı bir milyondan fazla insan okudu ve acı gerçekleri öğrendi!
Kitap işini şimdilik bitirince düşündüm. Benim artık gazetede yazmam gerekiyordu... Çünkü herkes aynı şeyi söylüyordu: �Emin Bey yazılarınızı özledik''... ''Arkadaş, ülkenin bu ortamında yazmak zorundasın''... ''Emin abi yoksa sen de korktun mu?..''
Ve yazmaya karar verdim. O kararın sonucunda, işte şimdi, ilk yazımla karşınızdayım.
Burada size Sözcü gazetesinden de biraz söz etmek istiyorum. Türkiye�nin en genç, en dinamik gazetelerinden biri. Ek yok, promosyon yok, kura, çekiliş, lotarya, örneğin benzin istasyonlarında beleş dağıtım yok! Sadece gazete var. Gazetenin sahibi Burak Akbay. Geçmişin ünlü gazetecilerinden arkadaşımız Ertuğrul Akbay�ın oğlu. Türkiye�nin en genç gazete patronu. Ayrıca Foto Gol, Gırgır gibi yayın organlarının sahibi. Sadece gazeteci. Devletle, hükümetle ve dolayısıyla Tayyip�le hiçbir işi olmadığı için, korkusu yok. Baskıya açık değil. O nedenle bana gazetesinde yazdırabiliyor. Bunu yapabilen tek medya patronu.
Bu gazetede çok değerli arkadaşlarım ve köşe yazarları var. Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz. Köşe yazarları Mehmet Şehirli, Yekta Güngör Özden, Vural Savaş, Mehmet Türker, Ufuk Söylemez, Ahmet Tan, Kadri Yamaç, Aytun Çıray, Kemal Baytaş...
Sözcü şu sıralar 125 bin net satıyor. Çok önemli bir rakamdır. ilk amacımız bu gazeteyi promosyon, kupon, lotarya, çekiliş, ekler vesaire olmadan, yani hormonsuz ve saygın kimliği ile çok daha yüksek rakamlara ulaştırmak... Ve daha da önemlisi, AKP iktidarının Türkiye�yi nerelere sürüklediğini bundan önce olduğu gibi gözler önüne sermeye devam etmek. Bunu yapacağız ve başaracağız.
Din tüccarlarının, din sömürücülerinin, hırsızların, vatanımızı yerli ve yabancı işbirlikçilerine, dış güçlere ve kendi adamlarına peşkeş çekip rezil edenlerin, ülkemizi dışarıdan gelen direktiflerle yönetenlerin, bölücülere çanak tutanların, Kürt ve Ermeni tezgahı kuranların, Türkiye Cumhuriyeti�nin temel ilkelerini yavaş yavaş ve sinsice yok etmeye kalkışanların ipliğini hep birlikte, sizlerle beraber pazara çıkaracağız.
Cumhuriyet ilkelerinin şaşmaz savunucusu olarak, Mustafa Kemal Atatürk�ün aydın izinden yürüyeceğiz... Ve mücadelemizi elbirliği ile, er veya geç kazanacağız.
Sevgili okuyucularım, ben sizlere açık, sizlerden gelen belge, bilgi ve mesajları dikkate alan, okuyup mutlaka değerlendiren bir gazeteciyim. Bana fikirlerinizi, duygularınızı, yaşadıklarınızı, elinize geçen ayıp ve yolsuzluk belgelerini iletirseniz sevinirim. Gönderdiklerinizin altına mutlaka telefon numaranızı yazın ki, gerektiğinde sizi aramam mümkün olsun. Siz açıklanmasını istemediğiniz takdirde, isminiz kesinlikle gizli kalacaktır. Ancak hemen bir şey söyleyeyim, benden lütfen yanıt beklemeyin. Mutlaka yanıt vereceğimi söylersem size yalan söylemiş, sizi kandırmış olurum. Bugüne kadar hiçbir okuyucumu kandırmadım.
Yukarıda da vurgulamıştım, gazeteciliği korkmadan, çekinmeden, sizlerle birlikte yapacağız. Aşağıda iletişim adreslerimi veriyorum. Lütfen şimdiden not alın:
Mektup adresi: Sözcü Gazetesi. iran Cad. 15/11. Kavaklıdere-Ankara.
Faks: (0 312) 426 99 95.
Elektronik posta: emincolasan@sozcum.com
Yarın Türkiye gündeminde buluşmak üzere sizlere yeniden merhaba!