bugün

blake griffin, javale mcgee, serge ibaka ve brandon jennings'in katılacağı yarışma. birçok kişinin favorisi blake griffin. normal sezonda yaptığı smaçlarla zaten yarışmaya katılması dört gözle bekleniyordu. onun katılması da yarışmadan beklentileri artırdı. ama diğer yarışmacıların griffin'e pek rakip olabileceğini sanmıyorum. hem mcgee hem de ibaka çok atletik oyuncular ancak boyları çok estetik smaçlar yapmalarına engel olacaktır diye düşünüyorum. zira ibaka 2,08, mcgee ise 2,13 boyunda. * jennings ise yarışmadaki en kısa katılımcı. aslında bu bir anlamda avantaj. boyunun kısa olması daha estetik smaçlar yapmasını sağlayacaktır. yine de özellikle bu tür yarışmalarda tahmin yapmak pek mantıklı değil. yarışma psikolojisi, jüri kararları, halk oylaması veya smaçların yapılma anları çok etkili oluyor.

sevindirici şeylerden birisi de nate robinson'ın katılmayacak olması. robinson'a karşı bir nefretim yok ama bir yerde de durması gerekiyordu, sonunda da durdu. ayrıca, lebron james'in de katılması söz konusuydu ama o da olmadı. zaten james geçen sene katılacağını açıklamıştı ama sonradan vazgeçti. bu sene de katılmıyor. bu andan sonra da katılacağını sanmıyorum.

edit: brandon jennings'in yerine demar derozan katılacak. jennings bir süredir sakatlığından dolayı oynamıyordu. derozan'ın jennings'ten çok daha iyi bir performans sergileyeceğini düşünüyorum.
bok gibi bir yarışma. Rating filan alamazlar. Jennings kim lan?

edit:jennings çekildi yerine derozan katılıyor.
mcgee'nin olmayan beyniyle kazanması halinde nba izlemeyi bırakacağım yarışma.

ayrıca nate robinson yok ya...ben mesela, uçarım mesela!
dwight howardın superman geyiğinden sonra serge ibaka seçimi ne derece doğru kestiremedim.(en azından eğlendiriyordu)
en çok mcgee ve ibaka ya üzülürüm.
hate robinsonun bu sene katılmamasına tüm dünya olarak çok sevindik ama jennings ne alaka la! başka adam mı kalmamış da çağırmışlar.(j.r. smith hakkı yendiği için reddetmiştir daveti)
griffin de yüzleri güldürmüştür.

özet: nerde o eski yarışmalar diyorum( j.rich vs desmond mason) ve ekliyorum griffin alır diyorum. respect!
arkadaş bütün katılımcıların highlightslarını seyrettim, blake griffin dahil olmak üzere budur işte diyebileceğim bir tane katılımcı yok. zaten boy ortalamasına bakıyorum, oldu olacak (bkz: rik smits), (bkz: shawn bradley), (bkz: yao ming), (bkz: gheorghe muresan) katılsaymış demekten kendimi alamıyorum.

bizim duvarlarımızı süsleyen adamlar vardı bir zamanlar

(bkz: vince carter)
(bkz: jason richardson)
(bkz: desmond mason)
(bkz: tracy mcgrady)
(bkz: ricky davis)
(bkz: tyrus thomas)
(bkz: jr smith)
(bkz: josh smith)
(bkz: trevor ariza)
(bkz: kobe bryant)
(bkz: lebron james)

ne ayak olum içinizden dört kişi de mi çıkartamadınız?
şu spora olan aşkım olmasa televizyonu bile açmam da bakma sen.

sonradan gelen edit: bir eksi de benden
nerden bileyim böyle olacağını *
brandon jennings yerine deandre jordan ı seçselermişde bari tam anlamıyla güzel bir yarışma izleseymişiz. bu ne a.q. bu sene centers slam dunk contest diye mi değişti bu yarışmanın ismi.
lebron james'in karizmayı çizdirip rezil olmamak için gene katıl(a)madığı smaç yarışmasıdır.

bu yıl hep uzunlar katılıyor, ya hayvanî smaçlar izleyeceğiz ya da boş boş bakacağız. bana ikinci şık olur gibi geliyor.
sırf nate robinson katılmadığı için bile izlenir bu yarışma.
umarım bir daha bir hanzo çıkıp yalın ayak smaç vurduktan sonra ayakkabılarını imzalayıp, o çift ayakkabıyı içinde majestelerinin de olduğu jüri masasına bırakmaz.

bahsettiğim hanzo için (bkz: gerald green)
javale mcgee çok favori olmamasına rağmen wizards sayfasındaki smaç denemeleri yaratıcılık bakımından mükemmel. bir wizardslı olarak yürü be javale diyorum.
diğer yarışmacılar topu iğne deliğinden geçirip popolarıyla smaçlasalar bile blake griffin'e verilecek olan yarışma. arkasında koskoca "white man can jump!" sloganı ile geliyor. tüm tahminlerim blake griffin'in alacağı yönünde. sempatik herif zaten.
javale mcgee'nin açık ara kazanacagı yarışma.
blake griffin'in almasi için duzunlenen yarişmadir, zira tek başına katılmış gibi. carter,richardson,smith bu yaşlarında bile katılsalar kazanma sansları cok yuksektir.
birazdan başlaması beklenen smaç yarışması. tabii ki bu gecenin en merakla beklenen yarışması. çoğu kişinin favorisi blake griffin olsa da ben demar derozan'ın sürpriz yapabileceğini düşünüyorum. kim kazanırsa kazansın güzel smaçlar izlemek dileğiyle.
Tüm zamanların en iyi 10 smacı içine air canada'nın potadan kolunu soktuğu smacı alınmamış. O top 10'u hazırlayanlar gitsinler pop 10 hazırlasınlar yazık yani.
javale mcgee nin süpriz yaparak kazanacağı yarışma. dediydi dersiniz.
griffin favori fakat adam çalışmamış adam gibi.
bunu da gördük
(bkz: javale mcgee)
javale mcgee'nin yaptığı iş yetenekten çok zeka işi de oluğu için bu adamı birinci yapmazlarsa sokarım contestlerine.
Bugün saat 05:28 de tarihe tanıklık ettiğimizin resmi olan mükemmel smaça imza atan javale mcgee teşekkürlerimi sunuyorum. nasıl bir insan iki potaya birden smaç basabilir aklım almıyor. Ayrıca favori blake de mükemmel bir smaçla geceye renk katıyor. Son yıllarda hep sönük geçen slam dunk contestte bu sene çölde bir vaha gibi parlıyor. Uykusuz kaldığımıza değdi bu sene bee.
son yılların en iyi smaç yarışması. öyle böyle değil yani tek kişi götürmüyor işi 4 smaç da süperdi.
basketbol tanrıları çıldırmış olmalı. smaç yarışması tarihinin en iyi smaçları arasına bol bol smaç sokuldu. geçmiş efsane smaçların hepsine selam çakıldı daha iyileri yapıldı. bize de dört köşe olup izlemek düştü. böyle yarışma zor gelir.
allah var böyle smaç yarışmsı izlemeyeli yıllar olmuştu.ikisinde yerimden kalktım,mcgeninkinde sandalyeden düştüm.
(bkz: o ne amk)
gelmiş geçmiş en iyi smaç yarışması olma yolunda ilerleyen etkinlik.
tartışmasız 2000 den sonra en iyisi.