bugün

golden state warriors da oynayan eski bir smaç şampiyonu.çok deli gömer smaçları.
20 ocak 1981 doğumlu basketbolcu..1,98 boyunda, 102 kg ağırlığında.. nba'de golden state warriors takımında forma giyiyor..
yarışmayı kazandığı smaç:

görsel
2004 smaç yarışmasında gelmiş geçmiş en güzel smaçlardan birini, topu panyadan sektirip havada bacak arası yaparak gerçekleştirmiş golden state oyuncusu. ama bu harika smacı kazanmasına yetmemişti. kazanan için (bkz: fred jones)
dominique wilkinsin varettiği değirmen smacını en iyi vuran nba oyuncusu.
play off son maçında mehmet okur'u öldürmeye çalışan adam. maç neredeyse bitmiş ve kendisi maç boyunca toplamda sadece yedi sayı yapabilmesinin cezasını mehmet'ten çıkarmaya kalkmış. 2.11'lik bir adama smaca çıkarken yapılan o hareketin başka bir izahı olamaz. kendisini kınıyorum ve laflar hazırladım.

http://www.internethaber..../news_detail.php?id=84813
mehmet okur'a hayvani bir faul yapan adam. adresi:
http://www.youtube.com/wa...15%2Fson%2Fsonspo15%2Easp

adresin altındaki yorumlardan da bir ikisi:

- lan bu vid.i aradm dn bulamadm gittm jrichin norml videosuna küfrettm kim koyduusa saolsn raat raat küfretcm şmdi. hrich senn an... sikim ben davis olmadan bi sikim diilsin sen 5 senedr zıplııp duruon başka bibok yaptıın yok işe yaramaz aq dumn herifi özr dilemio konusuo daha ibne zenci inş seni amerika milli takıma alrlar bigün türkieye maça gelrsin kafana yumurta atcam maçta senin ibneoolu

- EŞŞEKLiK yaptım deyim özür dileceğine
bursasporum benim .....
hophop kartal to... (ne alakaysa)

- böyle faul de yapılmaz artık amına koyyim.
gelecek sezon charlotte bobcats forması giyecek skorer. bu takımda geçen sezonki gibi bir play-off macerası daha yaşaması kısa vadede imkansız da olsa özellikle sayı ortalamasının tavan yapması muhtemel. warriors'ın kendisinden vazgeçmesindeki temel etken olaraksa finansal sbepler gösterilmekte. bakalım yerine gelen bu senein 8. sıra draft seçimi Brandan Wright ne yapacak bu takımda merak konusu. doğrusu warriors'ın geçen sene yaşadığı türden bir rüyayı bir kez daha gerçeğe dönüştürmesi pek mümkün gözükmemekte sanki...
michael jordan'dan sonra 2 sene arka arkaya smaç şampiyonu olmayı başarmış tek basketbolcudur. *
bir kobe, bir t-mac olmasını beklediğim oyuncu idi.
kendileri boris diaw,raja bell ve sean singletary karşılığında jared dudley ile birlikte phoenix yolunu tutmştur. steve nash'i çok rahatlatacak bana kalırsa.
smaç yarışmalarında her zaman olan jüri adaletsizliğinin en acımasız olanına denk gelmiş zıplama kabiliyeti gelişmiş insan .
son yılların en iyi smaç yapan adamıdır.
golden state warriors tarafından 2001 yılında 5. sırada draft edilmiştir. Kariyeri boyunca yalnızca bir play off görebilmiştir.
Bir kız ve bir de erkek çocuğu vardır.
alkollü araba kullanırken yakalandığı için sezonun ilk 2 maçında oynayamayacaktır.
nba live 08 de golden state warriorsu almamım tek sebebi olan süper atlet oyuncu. lakabı j rich'dir. ayrıca insana yok artık dedirten smaclara sahiptir.
aynı zamanda çok iyi bir hokey oyuncusudur. boyu çok uzamaya başlayınca basketbola geçiş yapmıştır. iyi de yapmıştır. bir de her maçtan önce dua eder.
efsane olmak için gereken tüm fiziksel ve tekniksel özelliklere sahip basketbolcu idi.

bir kobe bir t-mac olmasını beklemişim zamanında. t-mac olmamış allahtan, orta sıra bir oyuncu olarak takılsın kendi halinde...
phoenix suns ile orlando magic arasında gerçekleşen takasla orlando magic yolunu tutmuştur. twitter hesabından da şu açıklamaları yapmış:
--spoiler--
It's been a great 2 1/2 yrs Suns fans! My family and I enjoyed out time around such a great organization and fans. I'm excited about opportunity to play in Orlando! Thanks for all the love and support you guys showed me. God Bless!
--spoiler--
orlando magic ile 4 yıllık yeni bir kontrat imzalamıştır. bu sürede 25 milyon dolar kazanacak. açıkçası orlando magic'in yeniden kontrat imzalaması bana çok garip geldi. zira jason richardson'un kariyeri uzun bir süredir düşüşte ve geçen sene de phoenix suns'tan orlando magic'e geldiğinden beri hiç olumlu işler yapmadı.
gece gece aklıma gelen 2 kere üst üste smaç şampiyonu olmuş nba oyuncusu. her ne kadar vince carter yaptığı smaçlarla yeni bir dönemi başlatmış olsa da gelmiş geçmiş en hayvani smaçları bana göre bu arkadaş vurmuştur. özellikle 2003 yılında vurduğu "between the legs reverse" smacı gelmiş geçmiş en iyi slam dunk contest smacıdır.

http://www.youtube.com/watch?v=PejeH1uzDJs&feature=related

2004 yılındaki "off the glass between the leg" smacı da muhteşemdir. hatta birçokları en iyi smacın bu olduğunu söyler.(kaan kural da dahil)

http://www.youtube.com/watch?v=hSS9RJnZ4Ok
dünya profesyonel oyuncu havuzunda en iyi smaç basan adam. şimdi bazı vince carter fanboyları eksileyebilir ama durum bu, bizim memlekette smaca smaç derler hakim bey.
orlando magic, los angeles lakers, philadelphia 76ers ve denver nuggets arasında gerçekleşen takasla philadelphia 76ers'e gitmiştir. bundan 2 sene öncesine kadar gerçekten önemli bir oyuncuydu. ligin en atletik oyuncularından birisi olduğu zaten bilinen bir şey. bununla birlikte üçlük çizgisinin gerisinden de önemli bir tehdidi var. buna rağmen son yıllarda oyununu sadece üçlükleri üzerine kurmuş durumda. bu da verimini çok düşürdü. eskisi gibi atletik yeteneklerini kullanmıyor. bundan dolayı da kariyeri geri adım atmış durumda. şu andan itibaren eskisi gibi olmasını beklemek hata olur. ancak doğru kullanıldığı takdirde verim alınabilir. doug collins'in onu çok uzun süreler sahada tutmayacağını düşünüyorum. kenardan gelerek 20-25 dakika civarında oynarsa verimli olabilir. ancak ilk 5 başlar ve 30-35 dakika civarında sahada kalırsa takıma zarar verebilir.

bu takasta takımların aldıkları:

los angeles lakers: dwight howard, earl clark ve chris duhon
denver nuggets: andre iguodala
philadelphia 76ers: andrew bynum ve jason richardson
orlando magic: arron afflalo, al harrington, nikola vucevic, moe harkless, josh mcroberts, christian eyenga ve 3 adet draft hakkı.
sol dizindeki sakatlıktan dolayı 2012-2013 sezonunu kapattığı açıklanmıştır. sakatlığından dolayı ameliyat olması gerekiyormuş.

2012-2013 sezonundaki istatistikleri: 33 maç, 10.5 sayı, 3.8 ribaund, 1.5 asist, 1.2 top çalma, 0.8 top kaybı, %40.2 şut isabeti.
nba live 08 de oyunun bugu diyebiliriz kendisi için. bu adam, duncan birde james i durdurmanın herhangi yolu yoktur neredeyse.