bugün

mahalle jargonuna ait bir cümledir.
mahalle maçı yapılacaktır, en iyi oynayan arkadaşımız biraz da götü kalkık olmasından mütevellit artistlik yapma ihtiyacı duyar.
tüm bu arzu ve isteklerin kelimelere dökülmüş halidir ''ben tek siz hepiniz''
siz dedigi adamlar da 15 kişidir he.
bir tek cümleyle 15 kişiyi bertaraf eder, donunda bungee-jumping yaptırır.
bu cümlenin hiç bir gerçeklik yanı yoktur.
karşı taraf hepsi olsa sizi yerle bir edebilecek kudrete sahiptir.
sokakta on kaplan gücünde oldugunu düşünen kanı kaynayan daha ergenlige adım atmamış veletlerin övünç kaynagıdır, gücünü kanıtladıgı andır.
ilginç olan ise hiç bir zaman ben tek siz hepiniz tarzı bir maça sahne olmaz sokaklar.
kimse söyleyeni siklemediginden midir, yoksa hakkaten salak oldukları ve tek başına kendilerini yenebilecegini düşündüklerinden midir bilinmez.
bu gerçek anlamda terbiyesizliğin göstergesidir. göt kalkıklığıyla yada artislikle açıklanamaz. karşındakini hiçe saymaktır. sanki oradaki çocuklar birer ali eren birer hüseyin çimşirken kendisi ronaldinhodur van bastendir o pezevengin. bide bunların mütevazi olanları vardır ki bunlar " bana bir kaleci verin" cilerdir.
-hepiniiiiiiz bir, ben bir, hepiniz biiir cerrahpaşalılar biiiiir.!!!
mahalle maçlarında duyulan bir cümledir. kimse bir tarafına takmaz. asıl delikanlı mahalle kavgasında bu sözü söylerse delikanlılığını ispatlar.

- ben tekim siz hepinizsiniz hülen
+ tamam olur
- bıyır
+ linç, linç, linç...
- amaninboowww
kahrolayım ki cocukluk yıllarımızın en deli yürek en kurtlar vadisi en marziye sözüdür.
birden fazla kızla seks yapılacağı zaman kullanılabilecek cümlelerden biridir.**
söyleyen kişinin kendisine güven ötesi güven duydugunun göstergesi cümle. "alayınız gelse bir halt yiyemezsiniz" in farklı bir versiyonu.
(bkz: ben tekim siz hepiniz)
- ben tekim siz hepinizsiniz.
+ emin misin?
- evet olm. hadi başlayalım.
+ la s.ktir git salak. biz 26 kişiyiz.
mahallenin jönü ve mahallenin yengesi elele dolaşmaktadırlar ki mahallenin abisi için yengeye hava atmak adına çok uygun bir ortam çıkmıştır. o da ne? top oynayan küçük veletler. clark çekmek suretiyle sevdicekten müsade isteyen mahallenin abisi çocukların yanına gider ve topa el koyarak oyunlarını bozar. ardından da teklifini yapar; ''ben tekim siz hepiniz''. muhtemelen kolay kolay çocuklarca reddedilemeyecek olan bu teklif, veletlerin kafa kafaya vererek galibiyet yemini etmeleriyle bir düelloya çoktan dönüşmüştür bile. artık kıza ya rezil olunacaktır ya da vezir. başlama düdüğünden itibaren ise artık hiçbirşey eskisi gibi değildir. az önce kendi hallerinde masum masum top oynayan çocuklar birer canavar, hatuna hava yapmak adına bebeleri ağına düşürdüğünü sanan abi ise her tekmeden sonra ayağından fırlayan ayakkabısını uçtuğu yerden almaya seke seke giden bir ceylan olup çıkmışlardır. günün en kazanclısı ise oturduğu yerden erkek arkadaşının bir daha asla göremeyeceği komik hallerine bayıla bayıla gülen hatun olmuştur tabii.
mahalle maçlarında abi kişisinin söylediği bir laftır bu. genelde herkesi calımlayıp gol atabilme potansiyeline sahip olan kişidir ya da mahallenin kızlarını gören ve onlara oynayan, futbolcu olma aşkıyla yanıp tutusan cocuktur.
tam randımanlı maç yapılacak yeter sayısına * ulaşılmadığı zamanlarda, toptan zerre anlamayan, anlamadığı halde tam takır sportif malzemelerle maça çıkan bir kaç çocuğa yönelik, ''sizin allaaanız gelse ne yazar oğlum'' gibi laflar eden, bileklerine hakim, duvarla çok iyi paslaşan, kalenin dibine gelip golü atmayarak yada kalenin dibinden kafasıyla golü atarak arkadaşlarıyla tabiri caizse daşşak geçen i.nenin * arkadaşlarına yönelik yavşak söylemi.
özgüven ile ukalalık arasındaki kalın çizgiyi farkedemeyen yaşam formunun sergilediği davranış biçimidir. karşıdaki insanı kaale almamak onları hiçe saymakla açıklanabilir.
oyun sonunda "ama ben tektim siz hepinizdiniz." olarak değişecek söz öbeği.
bunu diyen bitirim genç kaleye geçtiğinde "abanma yok ulan", çalıma kalktığında "tek tek geleceksiniz" ve sonunda göt olup topu kaptırdığında da rakip oyuncuya "tamam ulan vurma işte gol olcak zaten topun peşinden gitmeyeyim bide şimdi" gibilerinden mavallar okur. çocuktur en nihayetinde.
(bkz: mahalle)
(bkz: cocukluk)
(bkz: arkadaslar)
(bkz: futbol)
Çocukluk döneminde hergün duyduğumuz bir söz. Genellikle tek olan kişinin, diğerlerini ezmesi veya ''en büyük benim'' psikolojisine girmesi.
(bkz: at babanın kıllı göğsüne)
(bkz: kavgada dayagi yedikten sonra soylenen sozler)
(bkz: tayyip erdogan in kemalist olmasi)
mahallenin kendini bi bok sanan , aşırı özgüvenli çocuğunun takım seçerken söylediği söz.
aduuket isimli punk rock grubunun ilk albümlerinin ismi.
kendini bir bok sanan kişinin genellikle herhangi bir spor müsabakasından önce sarf ettiği cümle. müsabaka diyince ciddi oldu lan. genelde 3-4 kişiyle oynanacak basketbol veya futbol maçlarında kullanılır. cümleyi kuran arkadaş "hepinizi tek geçerim olum, uğraşmayın kadroyla" mesajı verir ve her zaman da kazanır. basketbolda söylemişliğim çoktur, heheyt.
(bkz: ben hepimiz siz tek)

(bkz: algıda sıcıcılık)
ergenlik yıllarında herkesi dövebilecekmiş gibi hissetmek.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar