bugün

murphy kanunlarına hizmet eden otobüstür. belediyeyle alakası yoktur.
sigara içmeyenlerin, hiç bi zaman sinir olmayacakları durum.
lanet edilesi otobus tipidir, her defasında 40 saat gelmeyip tam sigarayı yaktıgında gelmesi sonucunda bilet gecirilirken sofore sinirle bakılmasına neden olur
evden çıkarken durağa kadar geldiğimde yarısını tüketiğim, artık otobüs gelirse ekime gelmezse* metroya kadar yürü yapacağım artık üzülmediğim durumdur.
sigarayı mı söndürsem,sonraki otobüse mi binsem diye düşündürten otobüs tipi.
Şöförün gözünde söndürülmesi gereken sigaranın yere atılmasını gerektiren zamandır.
sigaranın ucunda otobüsü durağa çeken bir mekanizma olup olmadığından kuşkulanmaya sebep olan toplu ulaşım aracıdır.
otobüsün geldiğine mi sevinirsin, ziyan olacak sigaraya mı üzülürsün anlayamazsın...
ama siz siz olun sigaradan tasarruf için yanan sigarayı pakete geri sokmayın... hadi eldekinden geçtik, kalan sigaralar da mundar olur benden söylemesi. *
(bkz: dumanla iletisim)
sigaraya karşı vefa örneği sergilememe neden olan, şoförün sülalesine saygı duruşunda bulunduğum durum ...
bilimsel yöntemlerle denetlenebilecek, iki olgunun şaşmaz birlikteliği.
(bkz: isi gudumlu belediye otobusleri)
insani sigara mi yoksa otobüs mü ikileminde bırakan otobüstür. eğer acele yoksa sigara tercih edilir.*
(#2225406)
sihirli sigaradir, otobus gelsin diye yakilmistir zaten.
gerçektende vardır böyle bir şey. ama nasıl oluyorda hep aynı şey oluyor; orası muamma:

- asım abi ne yapıyor eleman?
+ eblek eblek dolaşıyor durakta. bak yanındaki kızı kesiyor şimdide... ha lan attı elini cebine. sigara yakacak sanki...
- ee yakıyor mu abi?
+ vallahide yakıyor.. çabuk lan çabuk. doluşun otobüse. daha yeni yakmışken gidelimde tam kıllık olsun..
- alooo!!! toplanın. tamamdır, yaktı çocuk sigarayı..
+ hehehey.. nasıl kıl olucak bak yine..
- abi gözünü seveyim bu son olsun ya. hergün köşebaşında o çocuk sigara yaksın diye bekliyoruz. yine işe geç kaldık bak. asım abi seni severim biliyosun ama bi daha olursa çıkıcam ben bu servisten..
+ lan abinize azıcık destek vermişsiniz çok mu? sevmiyorum işte bu çocuğu ben. e dövemiyoruz da. bari böyle böyle hıncımızı alalım..
beklersin beklersin gelmez. hele bir de kışsa hatta bir de yağmur yağıyorsa hiç gelmez o otobüsler. içinden hareket memuruna binlerce nağme dizersin yine gelmez. ne zaman ki bir sigara yakarsın üçüncü fırta gelmeden bakarsın durakta otobüs. sigara heba olmuştur ama otobüs gelmiştir.
sınıfın önünde hocayı beklerken sigara yaktığın sırada hocanın gelmesiyle eş değer bir durumdur, her ikisine de içten sinirle bir cümle sarfedilir.
sigaranın keyfi, otobüs beklemek için verilecek fazladan zamana göre ağır bastığı takdirde, görmezlikten gelinecek ve yoğun bir duman bulutuyla uğurlanacak otobüstür.
(bkz: otobüs getirten)
(bkz: bahstız bedeviyi çölde kutup ayısı kovalar)
rezalet bir durumdur. yine de kızmamak gerekir sigaraya. otobüs ufukta görüldüğü vakit bir direk, kaldırım benzeri nesneye sigaranın ucu bir kaç defa sürtülür, ucundaki kor atılır müsait an geldiğinde keyifle içilir. baktığımız zaman çizilen tablo gayet pembedir lakin kazın ayağı öyle değil. bahsedilen otobüs geldiği zaman edilen küfürleri daha evvel dünya üzerinde hiç kimse duymamıştır. ben otobüsün yedek lastiğine kaymıştım kendimden biliyorum.
iett'ye sövme nedeni olan otobüstür. iett'ye sövülemiyorsa devlete sövülür. sigarayı yasaklamadığı için. o da olmazsa otobüs içindeki çelimsiz birine sövülür. dayak yememek için.
çoğu zaman sigara mı otobüs mü ikileminde kalıp çoğunlukla sigarayı seçip, otobüse binmediğim durumdur.
murphy kanunlarindan mustarip her insanın başına sıklıkla gelen olay. fakat şöyle bir durum da vardır; (bkz: gel gel sigarası)