bugün

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'ndan mezun, 1997 yılından beri izmit Şehir Tiyatrosu'nda çalışan, aynı zamanda tv dizilerinde de rastladığımız yetenekli bir oyuncudur kendileri. Oynadığı oyunlardan bazıları; Hamlet, Roberto Zucco,Üç Kuruşluk Opera, Lyistrata, Cimri, Don Juan, Bahar Noktası, Oyunun Oyunu. geçen sezon akbank sanat'ta aşk delisi isimli oyunda oynamıştı ayrıca.
erkekler ağlamaz'da oğlunu oynayan çocukla baba-oğul olmadığına inanmanın güç olduğu, ciddi anlamda yetenekli, yakışıklı, ses tonuna zaten diyecek söz bulunamayacak olan tiyatrocu. ara filmiyle, istanbul film festivali'nde "en iyi erkek oyuncu" ödülüne layık görülmüştür.

http://img247.imageshack....=erkekleralamazwr6gs1.jpg
başrol oynadığı sahra dizisinde yüzlerce bayanı kendine aşık etmiştir.farklı ve etkileyici ses tonuna sahip başarılı oyuncu.
onu ilk kez gördüğüm oyunda -bahar noktası- sahnede belirdiği andan itibaren bütün paramı oyunlarına gitmek için kullandığım, evini bulmak için takip ettiğim ve tabii ki bulduğum hatta sürekli nedensizce önünden geçtiğim, komşularıyla konuşup eve ne zaman gelip gittiğiyle ilgili bilgiler aldığım hatta onun adına aldığım en değerli şeyi -imzası ve fotoğrafı dışında- bir turne seyahati öncesi içip çöpe attığı kola şişesini oradan iğrenmeden alışımla öpüp koklayışımın bir olmasına sebep olan ama şimdi hatırlayınca gülüp geçtiğim özetle o zihnimde hala canlı kalabilmeyi başarabilmiş en güzel tiyatro karelerimin albüm kapağı..
Kendisi benim çocukluk aşkım olup, ses tonu ve bakışlarına kayıtsız kalabilecek çok az insan bulunmaktadır. Bu aralar yeniden başladığım "sahra" dizisinin verdiği hezeyanla deliler gibi entry girmek istediğim unterrated oyuncudur.kötü adam rolünü başarıyla canlandırsa da (bkz: boris zaharyas) favorim aşık adam halleri.çok yaşa e mi

(bkz: kezbana bağlamadan önceki son entryler)
(bkz: her eve mithat demircan kampanyası)
(bkz: vasili)
(bkz: Boris zaharyas)
http://www.serhattutumluer.com/
vatanım sensin dizi'sinde Yunan Başbakanı'nın görevlendirdiği bir Yunan komutanını canlandıracaktır.
kendisini yillar once sahra'da tanimis ve hastasi olmustum. sonra kayboldu ortaliktan ben de unuttum tabi. ama simdi onu tekrar gorunce ne kadar mutlu oldugumu anlatamam. ne kadar da ozlemisim kendisini... derin bakislarini, simsicak gulusunu, karizmatik durusunu... lise yillarima tekrar dondum resmen. severek izliyoruz efendim.

edit budut : ve sesi tabi ki... ahhhhhhhhhhhh o sesi...
Acıya ilaç,açlığa yemek,göze manzara,tiryakiye sigara,en kalitelisinden bir kadeh kırmızı şarap,kulaklara içli nağme,kısacası derde derman malesef benim de katlime ferman..
aynı masaya oturma şansını yakalayabildiğim için pek bir mutlu olsam da eskisi gibi titretmedi derin bakışları içimi. Yinede sevdiğim bir oyuncunun yakışıklı olmaktan ziyade meziyetleri olduğunu görmek en güzeliydi. Düşünen, çabalayan, kendini ve yurdunu geliştirmek için didinen hatta bunları sinir bozucu derecede yüzeysel bir kaç öğrenciye sabırla anlatmaya çalışan kültürlü bir oyuncuymuş aynı zamanda.
Bir kaç sene içinde tiyatronun ve sinemanın iyilerinden olmakla kalmayıp bu durumun karşılığını da alabilenlerden olacağını umut ediyorum.
güzel bir ses tonuna sahip iyi bir oyuncu. cenneti beklerkende ortaya koymuş olduğu performansla kalitesini göstermiştir.
ilk olarak 2 sene önce tesadüfen izlediğim aşk delisi adlı oyunda fark ettiğim,'ya bu adam çok iyi nerdeymiş ki bu zamana kadar diye' düşündüğüm ve eve gelince tv'de sahra adlı dizinin fragmanında çığlık atarak tepki verdiğim insandır.aksanat'ta geçen yıl da yanılmıyorsam 'küller küllere yolculuk ' adlı bir oyunda da rol almıştır.bu sene aksanat'tan ayrılıp izmit şehir tiyatrosunda bir oyunda rol alsada ısrarlara dayanamayıp sezon sonunda aşk delisi ile tekrar karşımıza çıkmıştır.
oyun da serhat da izlenmelidir.bu arada ses tonu süperdir....
bakışlarıyla hayran eden sesi ile de gönlümün tozlarını süpüren aktör.öyle baksın ve dahi konuşsun. *
bütün dizilerini seyretmiş biri olarak kül ve ateş'i seyretme sebebim dir ayrıca.üzerin de ki uğursuzluk dağılmasın ya! herkes farketmesin onu.
bu adamın böyle sade, kendiliğinden olan bir şeymiş gibi bir oyunculuğu var. tek kelime etmeden, sadece doğru susuş ve bakışlarla bile seyirciden refleks alıyor oluşu da biraz bundan sanırım.

edit: ses de sesmiş ha!
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar