bugün

sorun sizde değil ondadır. "aa nereden bildin?" diye sormayın lütfen dostlarım.
Tdk'ya göre kimse kalmasa yine sana vermem aq çocuğu demektir.
genelde "..ama" diye devam edilen cümledir.
Yol yapıyordur size. Bunu duyuyorsanız cümlenin geri kalanından hayır beklemeyin.
Gidicisiniz, haberiniz olsun.
aramızda hiç bir şey olmaz boşa ümitlenme demektir.
Friendzone'a giden yolda döşeli taşlardan biridir. Bir diğeri için;

(bkz: Yakışıklı değilsin ama sempatiksin)
biraz sonra da seni arkadaşım olarak görüyorum diyecektir. hemen kaçın.
yaptıklarına bakarak karşındaki kişiye söyleyebileceğin samimi bir söz.

benimse şu an bu yazıyı okuyan yazara söylediğim sözdür.

sen çok iyi birisin. böyle devam et.
Bu şey değil mi ya; efendi, sakin, eğlenceli olmayan eli yüzü düzgün çocuğu reddetmeye giriş cümlesi
bize iyiliği dokunduğunu düşündüğümüz insanlara karşı söylediklerimizdir. genelde menfaatimize paralel olarak bu cümleyi kullanıyoruz ne yazık ki.

yapmışımdır.

oysa ne hoş bir iltifat, sürekli kullansak ne iyi olurdu. ama biz de haklıyız, insanlar artık o kadar yabancılaşıyor ki, iyi dediklerimiz bir elin parmaklarını geçmiyor.
kötü biri olsak sözlükte olmazdık.
şu an bu yazıyı okuyan yazara söylenen söz.

sen çok iyi birisin.

seni üzmelerine aldırma sakın. ben hep senin yanındayım.
öyleyim ama kıymet bilen yok işte.
şu an bu yazıyı okuyan yazara söylenen söz.

sen çok iyi birisin.

ve merak etme. doğru olanı yapıyorsun.
Yalan amk. Çok iyiydik siktiler.
genel olarak iyi olan kişilere söylenen cümledir.
hayatımda duymadığım cümle. bir kere birine sordum ben kötü biri miyim diye evet dedi. o gün bugündür ben kötüyüm.
Ve ben seni üzerim diye devam eder.

Olsun biz de üzülelim, ben seninle üzülmeye de varım.
hayatımda kan bağım olmayan ve aşık olduğum bir kızdan bu sene (ve de ömrümde) aldığım ilk iltifattır.

iltifat alma olayı şöyle gerçekleşmişti.

arkadaşla biz okul dışından bir kaç parça bir şey almıştık. arkadaş kahve içmek istediğinden kahve de almıştı. okula geldiğimizde çaktırmadan sıcak su olan bir kettle'dan şu koymuş ve aceleyle sınıfa çıkmıştık. sınıfa geldiğimizde sadece bana iltifat edecek o güzel kız vardı. neyse işte hemen selam verdik ve ardından bir şeyler ikram ettik kıza. ardından başladık tıkınmaya. o sırada arkadaş kaşığı düşürdüğünü farkeder. bunun için kalemini kullanmayı düşündüğü sırada ortaya ben atılıp içtiğim sütün pipetiyle karıştırdım. o sırada kız garip bir biçimde

-ya geneticist man sen çok iyi birisin

demişti.
o anda (arkadaşının demesiyle) kıpkırmızı olmuşum. *

hala hatırladıkça yüzüm güler, içim kıpır kıpır olur. (şu an heyecandan yerimde duramıyorum o kadar diyeyim.)

Umarım herkes bu güzel hissi yaşar.
en klasik yalandır. karşı cinsin- genelde kadın olur - kendine iyi davranan birini bulduğu anda ön uyarıcı olarak seni bir güzel kullanırım anlamındaki sözüdür. duyulduğu an alarmlar çalmalı ve hızlı hızlı araya mesafe koyulmalıdır.
kesin efendi erkeksindir. piç olma şansın çok az olsaydın zaten sana bu cümle söylenmezdi.
Bunu diyenin dudaklarına yapışın. Uzatmanın lüzumu yok.
Eğer yanına ama gelirse hiçbir önemi kalmaz. Zaten tek başına da bir önem arz etmez.
Eyvallah hacım. Sen de çok iyi birisin şeklinde karşılık vereceğim cümledir.