bugün

ama seni arkadaşım olarak görüyorum.. sen çok daha iyilerini hakediyorsun hedesinin başlangıcı olan sözdür. *
"ama" ile devam ediyorsa, "yandı, bitti, kül oldu" ile eşdeğerdir.
Genelde hatun kişisi başlıyorsa bu cümleye, bu cümlenin sonuna bir "ama" eklemek gerekir. Çünkü hanım kız, cümleyi sarfettiği kişiden kurtulmak istiyordur. Aklına bir başkası nüfuz etmiştir ve karşısındakini kırmamak adına kendini klişeye verir. Sen çok iyi birisin ama ben rezilim, iğrencim. Sana layık değilim, iki paralık insanım.. Diye devam edebilitesi vardır. *
mutlaka ama ile bitecek cümledir ki herkes bilir amadan önceki şeyler bir yalandan ibarettir.
ya ayrılma ya da verme öncesi söylenen son derece tehlikeli cümle.
ilk entry'sini görmemle "oha, aynı ben" dediğim başlık. ayrıca kara haberi yetiştiren ulak gibidir. sonrası genelikle kötüdür bu cümlenin. iyi olamaz mı, olur. ama genellikle kötüdür.
söylenilen kişide tatlı bir duygu yaratabilir ki kendimden biliyorum bir kaç kere. * * *
bunu dedirtmeyi başarabilmişseniz karşınızdakine her türlü vurgunu yapabilecek kıvama gelmişsinizdir.
(bkz: seni çok seviyorum ama ayrılmalıyız)
genellikle kendilerini suçlu görenlerin yalanıdır. o zaman diliminde belkide başka birini bulmuştur. fakat senin zavallı gibi onu sevdiğini anlar acımasızlığını görüp merhamete gelme anıdır. bir işe yaramayan iyi niyet sözleri.
yalan söylemeyi beceremeyen insan söylemidir.
söylendiği anda cümlenin devamını dinlemeden olay yerinden depar atarak uzaklaşmanız gereken tahammülsüz söz öbeğidir.
çok iyiysem niye ayrılıyorsun lan ? diye cevap verilesi hede.
'Sen çok iyi birisin. Gerçekten özünde çok iyi bir kızsın ama bişeyler eksik... Seni seviyorum ama aşık değilim' diye devam eden cümledir.
ahhh. sevişirken daha iyi olduğum söylenir. kimler mi? çoğul mu konuştum, afedersin.
Çıkma teklifini kabul etmeyen kızın kendi kafasında oluşturduğu kompozisyonun giriş cümlesidir.
bu önsözle başlayan konuşma daima aleyhinize biter.
'ama yeterince piç değilsin' şeklinde iç sesle devam eden hatun sözü.
"evet öyleyim ama şimdi siktir git" cümlesinin kışkırtmasıdır.
iltifat mı hakaret mi anlaşılmayan cümleler sıralamasında top 5"e çok rahat girer.
arkasindan bir de ama geliyorsa dunyanin en kotu cumlesine donusur.
iyi bir insan olduğuna şüphe yok ama çekici bir erkek olmadığın kesin demektir.
bunu söyleyen kişi büyük ihtimalle içten pazarlıklı, ikiyüzlü, sahtekar ibnenin tekidir.
Kısaca "yok seni sevmiyorum, tipim değilsin" cümlesinin kibarlaştırılmış versiyonudur.
Ama ile devam edecek cümlenin giriş kısmıdır.