bugün

entry'ler (578)

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

bir gün herkes ölecek.

duygusal anlamda dibe çökerten müzik önerisi

lonely day - soad.

duygusal anlamda dibe çökerten müzik önerisi

lonely day - soad.

bir insanda en sevdiğiniz özellik

insan olduğunun farkında olması.

manik depresif

Uzun zaman sonra entry girmemi sağlayan başlık. Bu hastalık(illet)yüzünden hayatımı düzene sokamama durumu. iyileşmek diye bir durumun söz konusu olmadığını anladığım hal, vaziyet. Eğer bu duygu durum bozukluğuna sahipseniz en iyi yapabileceğiniz şey sıradanlaşmaya çalışmak ve kendinizi kandırmak. Ecelinizle ölene kadar bunu yapabilirseniz en azından çevrenizdekileri üzmezsiniz. lakin şimdiye kadar bunu yapanı görmedim. ilaçlar size yardımcı olabilir evet, ama duygularınızın sanki başka bir güç tarafından, önceden programlanmış olması ve bu programın sadece virüs tabanlı kodlarla beyninize kazınması gerçeğini kabul etmeniz hayatınızı anlamsız kılıyor. Siz bunun gerçek olduğundan emin olsanız bile çevrenizdekiler için sadece büyük bir yalan ve acınası hallerinizin yaşamınıza yansımasıdır. Özetle manik beyin çok hızlı çalışır, durduramazsınız. Depresif kalp; yavaşlar, yavaşlar atmaya üşenir hale gelir.

ırkçılık

insan olmayı becerememe hali.

izban

çoğu istasyonu da dahil vogonları da ahır gibi kokan toplu sıkışım aracı. izmir'in utanç kaynağı.

pavlovun kopegi

ıslık tiryakisi köpek.

hiç eskimeyen yalanlar

seni seviyorum.

sevda türküsev

cahilliğe tavan yaptıran kadın.

nevşin mengü

adamı bir tokatta yere yıkabilecek kapasiteye sahip güzeller güzeli haber spikeri, türünün son örneklerinden.

ahlak insanın namusudur

vicdan sahibi kişilerin içinde bulunduğu durumdur. vicdanı olmayan insanların ahlakla alakaları yoktur. işin temelinde eğitim, bilgi, yetiştirilme tarzı, çevre faktörleri, genler yani kalıtımsal yapı vardır. tüm bu etkenler insanın ahlak ve vicdanla olan ilişkisini ortaya koyar. insan olmak hayatta olunması gereken en zor şeydir belki de.

mehmet pişkin

Hayatın kendisine yakıştığı ama hayatın kendisinin saçma kaldığı, ölümün yakışıksız halinin en fazla yakıştığı cesur insan.

ömür kılıçaslan

izmit teras barda çaldıkları zamanlarda sahnedeyken dinleyicilere: "fıstık kabuklarını yere atabilirsiniz, konserden sonra ben temizliyorum merak etmeyin" demiştir. çağlama enstrümanının mucidi, yalnızlığı bir erdem olarak kabul etmiş değerli şahsiyet. bu sabah evinin balkonundan düşerek hayata gözlerini yummuştur. ışıklar içinde uyusun.

tanrı çok kızgın

kendine kızgınsa kabul edilebilir eylem.

enver aysever

mentalist olduğuna inanılan ama renk vermeyen sol görüşlü akılcı yazar, gazetecidir.

gezici ile akpli arasındaki farklar

birinin ufku ve vicdanı sonsuzdur, diğerinin sandık kadar.

barış atay

hukuk ve sanat adı altındaki konuşmasıyla sadece özet geçen ama ortalığı yıkan, birçok insanın yüreğine tercüman olan sanatçı kişiliktir.

evrime inanmamak

gözler kapalı ip üzerinde yürüyüp jonklörlük yapmaya çalışmaktır.

sevilmeyen insan tipleri

ikiyüzlü, riyakar ve başkalarını kıskanan insan.