bugün

cips markası lays'in yakın zamanda tvlerde dönmeye başlayacağı reklamı. he ayrıca 2 milyon dolar reklam parası da almış.

http://www.haberturk.com/...cat=150&dt=2009/11/09
seda sayan artık tv reklamlarından elini eteğini çeksin kampanyasının karşısındaki yeni engel.
pepsi ile lays aynı grubun ürünleri olduğundan, seda sayan'ın pepsi'den sonra lays reklamında yer alması çok da şaşırtıcı değildir.

http://www.pepsico.com/Brands/Pepsi_Cola-Brands.html

http://www.pepsico.com/Me.../Frito_Lay-Brand-Hub.html
seda sayan in kucuk erkeklerle takilmasinin ardindan iyice cipse kolaya sardigini gosteren cips reklamidir. yakinda genc turkcell ve rozi reklamlarinda da gorebiliriz kendisini.
Daha reklamı falan görmedim ama muhtemelen yine R'leri bastırarak söyleyeceği saçma sapan bi reklam müziğiyle karşımıza çıkacaktır ve koladan sonra cipsten de soğutacaktır bünyeleri.
Misal: -"Çoluk çocuk yiyin gayrrrrrrrrriiiiiii bacımmm."
lays yememe sebebidir. yapmayın böyle, zaten bir cips bir de çikolata keyfimiz var. onları da elimizden almayın.
(bkz: nefret edilmesi muhtemel reklamlar)
Allah sizi nasıl biliyorsa öyle yapsın. Lays Seda sayan'a 1 yıl için 2 milyon dolar vermiş reklamında oynaması için. Ulan bir yıl lays alırsam da aldırırsam da top olayım. Ayıp be... iki tane çocuğu ameliyat ettir deseler tüm türkiye para toplar da bulamaz. Bir kaç çocuğu okut desen yine olmaz. Bu insanlara bu yardımları yapsalar, bunun reklamını yapsalar valla billa almayacağım varsa da alırım. Ama biz toplum olarak refleksleri gelişmemiş bir yapıda olduğumuz için, bilmeyi, öğrenmeyi sevmediğimiz için umurumuzda bile değil. Birçok kişi "vay be paranın a.k. demiştir de ötesini düşünmemiştir. ne yapıyor anasını satayım, yeniden fabrika mı kuruyon ? Bir kız çocuğunun okuması için gerekli olan yıllık burs ücreti ne kadar biliyor musunuz 400 tl ! dolar ne kadar 1.47, çarp 2 milyonla 2.940.000. Kaç kız okur bununla bir senede 7.350 kızımız okur. Ama bunları liseden sonra 5 yıllık üniversiteye yerleştirirsek kaç kız faydalanır 1.470!!! 1.470 kızımızı liseden sonra üniversiteye yerleştirmek ve mezun etmek varken, hatta 17 yıllık tahsil hayatımızı hesaba katarsak ilkokuldan - üniversiteyi bitirene kadar 432 insanımızı okutmak varken Seda Sayan gibi sanatsal yönü üretimden uzak olan birine bu parayı vermek. Pepsi de almıyorum, lays de almıyorum. Bitti benim için... Ayıp be... Git bari adam gibi birine verde senden aldığın parayı yine sanatsal bir faaliyete yatırsın.
gözler ayşe teyzeyi arar olmuştur.
insanı en sevdiği cipsten soğutabilesi olan reklamdır. cipsi yerken gözlerinizin önünden seda sayanlı görüntüler geçer. o an elinizdeki cipsi fırlatıp kaçabilirsiniz. kimden mi? tabiki seda sayan dan.
medyamızın medarı iftiharı, örnek zevce modeli 7 di kocalı hürmüzümüz. seda sayan ablamız bu sefer de lays reklamına çıkacakmış. yürü be kızım kim tutar seni. millet daha fazla lays yesin. seda cığım da genç çıtır kocası ile aldığı paraları. afiyet şeker olsun tüm türk halkına. yanıda açın bir "pefffsiii" *ohhhh yarasın. krizin teyet geçtiği büyük türk milleti.
seda sayan lı pepsi reklamını izledikten sonra rahatça diyebilirim ki patos filan yapmıştır o reklamı.
Pepsi'yi sevmememle birlikte daha da nefret ettiren şahsın umarım yine tırıyla çekeceği Lays reklamıyla o cipstende iğrendirecektir. Bundan sonra yaşasın Doritos yaşasın ruffles.
Lays cipsinden soğutabilecek reklamdır efenim. O yaşlı teyze sempatikti, ne bileyim gülüşü bir harikaydı. Ne gerek var şimdi böyle bir şeye dedirtten olay. * *
fikrin kimden çıktığını merak ettiğimdir.
ayrıca seda sayanlı reklamlardaki ürünlerin neden bu kadar ses getirip sattığını anlayabilmiş değilim zira.
son derece kaba itici buldugumdan kendisini,ne konuda sükse yapmıştır bilemiyorum.
evet seda sayan'a verilen para ile çocuk esirgeme kurumunda kaç çocuk mutlu edilebilirdi ortada.
o kadar da duygusuz bir millet değiliz,bilsek para böylesi güzel bir yere gidiyor yemesek dahi alırız bre!
lays tan soğutan reklamdır. bir daha patates cipsi yememeye kadar gider bu... *
cips firmalarının cidden iyi kazandığını gösteren reklamlardır.
biri top model adriana lima'yı getirtir, öbürü seda sayan'a 2 milyon verip, onu bağlar.

ama şu bir gerçek ki, doritos adriana'yla açık ara öndedir.
insanı *kusturacak bir reklam. bir elde lays yerken diğer elde boş bir poşet bulundurulmalıdır.
pepsi'den sonra lays'den de nefret ettiren reklamdır. bu kadın çıkmasın reklamlara. hatta hiç kamera karşısına geçmesin. sanırsam ki o gerçek oğlu reklamdaki. öyleyse eğer valla da hık demiş anasının burnundan düşmüş. iticilikte bu kadar benzerlik olamaz. eğer değilse de helal olsun süper bulmuşlar seda kadar itici bir oğlanı. hele o babişkom diyen kızı parçalamak itiyorum. ağız burun dağıtmak istiyorum. bu kadar yapmacıklık, sevimsizlik, iticilik seç beğen al. hepsi de aynı reklamda. esra-ceyda'lı burger king reklamlarıyla yarışır iticilikleri o derece rezalet ya. bunu yapanlar hiç izlemeden piyasaya sürüyorlar sanırsam. akıllara zarar bir şey. zaten tatilden tatile tv izleyebiliyorum. bu ve bunların türevleri yüzünden ona da bakamayacağım artıkın. sanırsam yaparken sevimli olduğunu düşündüznüz. fakat değil. aksine rezalet bir şey ya.
pepsi'den sonra seda sayan'ı reklamda oynatmak gibi bir hata yapan 2. firma olan lays'ten soğuma nedenidir.
sedanın arabesk yorumlarının tavan yaptığı reklamlar zincirleri silsilesinden bir tanesi daha... pehhhh
görmeden tahmin edebildiğim saçmalık.

burger king'e gitme, pepsi içme... şimdi de lays yeme eklendi bu kurallara. hadi bakalım.
lay's alma zevkimi kaçıran reklamdır. markette ne zaman lay's görsem ogulcan engin geliyor aklıma.
ulan bu çocuğu okulda herkes döverdi, kızıl kafalı uyuz bir çocuktu. büyüdü bir de artiz artiz hareketler yapıyor.
reklamda oynayacağına top oyna oğulcan, 21 oldun hala a2 takımdasın.
Peppppsi nidasıyla içimde fırtınalar koparan oscarlı oyuncu,grammy ödüllü şarkıcı,büyük sanatkar insan.
seda sayan lı pepsi reklamı'ndan hallicedir.

izlemek için;
http://www.youtube.com/watch?v=WjB2RnKTOn8