bugün

seda sayan lı lays reklamı

Allah sizi nasıl biliyorsa öyle yapsın. Lays Seda sayan'a 1 yıl için 2 milyon dolar vermiş reklamında oynaması için. Ulan bir yıl lays alırsam da aldırırsam da top olayım. Ayıp be... iki tane çocuğu ameliyat ettir deseler tüm türkiye para toplar da bulamaz. Bir kaç çocuğu okut desen yine olmaz. Bu insanlara bu yardımları yapsalar, bunun reklamını yapsalar valla billa almayacağım varsa da alırım. Ama biz toplum olarak refleksleri gelişmemiş bir yapıda olduğumuz için, bilmeyi, öğrenmeyi sevmediğimiz için umurumuzda bile değil. Birçok kişi "vay be paranın a.k. demiştir de ötesini düşünmemiştir. ne yapıyor anasını satayım, yeniden fabrika mı kuruyon ? Bir kız çocuğunun okuması için gerekli olan yıllık burs ücreti ne kadar biliyor musunuz 400 tl ! dolar ne kadar 1.47, çarp 2 milyonla 2.940.000. Kaç kız okur bununla bir senede 7.350 kızımız okur. Ama bunları liseden sonra 5 yıllık üniversiteye yerleştirirsek kaç kız faydalanır 1.470!!! 1.470 kızımızı liseden sonra üniversiteye yerleştirmek ve mezun etmek varken, hatta 17 yıllık tahsil hayatımızı hesaba katarsak ilkokuldan - üniversiteyi bitirene kadar 432 insanımızı okutmak varken Seda Sayan gibi sanatsal yönü üretimden uzak olan birine bu parayı vermek. Pepsi de almıyorum, lays de almıyorum. Bitti benim için... Ayıp be... Git bari adam gibi birine verde senden aldığın parayı yine sanatsal bir faaliyete yatırsın.