izlerken içinde seda sayan ve o iğrenç sesi olması sebebiyle tahammül edilemeyen ama bitmek bilmeyen ulan burdadamı bu kadın denilen reklamdır..britney beyonce r. carlos beckham'lı pepsi reklamlarını hatırlayınca neyse pepsi yaşatırmış seni hadi be...
yeni karsilastigim pepsi reklami, dünya capinda yildizlari reklaminda oynatan pepsi firmasi türkiyede seda sayani kullanmaya karar vermis.. demek ki neymis, seda sayan türkiyenin bi nevi britney spears'i, beyonce'si.
bence pepsi krizden etkilendi batıyor galiba izlenimi uyandıran yada türkiyenin pek bir güvenilir kişiliği çıkan seda sayanın güvenilirliği ne kadar kar sağlayacak acaba pepsiye bir görelim düşüncesiyle oluşturulan reklamdır.

edit: pepsi derken seda bacımın dişlerinden mütevellit tıssslama duyulan reklamdır.
attığım fikir önerisine cevap vermediğinde zaten kıl olmuştum pepsiye. bu reklam ile tam kıcık olduğum pepsiye çünkü yurt dışında reklam için Belarusun gayri sayfi milli hasılası kadar bütçe ayır türkiye bu işi 1 kutu coca cola parasına hallet olur mu ?
seda sayandan daha itici bir kadın koyarak onun iticiliğini perdelemeye çalışan reklam. olmamış ama aksine duble iticili bir reklam olmuş. *
(bkz: pepsi nin seda sayan ın reklamını yapması)
(bkz: kanal değiştirme sebepleri)
kapaktan 10 milyar çıkması ve çocuğun kontürü olmaması garip. ayrıca kontür alacak parası yokken, pepsi alan biri ne kadar komik, git bari parça kontür attırda babanı ara be çocuk.*
geçen gün televizyon'da denk geldiğinde acaba ne günahım varda hafta bir kez televizyon başına geçtiğimde böyle birşeyle karşılaştım sorusunu sorduran reklam denemesi.
"pepsi yaşatır seni" sloganlı rezalet reklam.

izlemek için; [izlemeseniz daha iyi]
http://tr.sevenload.com/v...r-Seda-Sayan-Pepsi-Reklam

http://www.youtube.com/watch?v=d5CEfmNjsyA
söylediği şarkının sözlerini nil karaibrahingil yazmış. ikiside itici geldiği için direk kanal değiştiriyoruz.
(bkz: hiç olmuş mu sen söyle)
uncreative olay.
pepsi içmemek için bir neden dahadır.. hoş ben coca cola'da içmem. hayır cola turka'da içmem. evet kola sevmiyorum.
pepsi, gençler zaten ölümüne kola içiyor reklama gerek yok, biraz da teyzelere kola satalım demiş. demiş demesine de karizmayı fena çizdirmiş.

seda sayan'ı izleyip gaza gelen bakkaldan pepsi alan bi teyze düşünemiyorum.
(bkz: hedef kitle)

lan o değil de şaka maka 2 gün sonra teyzeler pepsi manyağı olup çıkarsa seda sayan'ı başbakan yapalım zehir bile içirir herkese. *
(bkz: pepsi nin yeni yüzü seda sayan/@fiammetta)
(bkz: yarak afedersin)
seda sayanın tüm çabalarıma rağmen-tamamını izlemek,melodiye eşlik gibi, sevemediğim, pepsi ne hallere düştü dedirtecek alakasız bir reklamıdır.
izlerken bit lan bit o ne iğrenç ses söylemlerine sebep olan korkunç dehşet bir reklam filmidir. daha beteri olamaz.
(bkz: kabus)
(bkz: biri bizi uyandırsın)
yapmacık bir reklamdır.
(bkz: reklamın kötüsü)
için seda ablanızda içiyor kadırgalıyız evel allah

soguk için ablanız kurban olsun size.
çocuğun içtiği kolanın içinde tam olarak ne var acaba,ilk yudumda gözleri kayıyor.ayrıca reklama hafif küçük emrah modu katılmış
-baba,baba üniversiteye gidebileceğim baba...
hedef kitle seçimiyle alakalı bir reklamdır. izlemediğim için iyi-kötü ayrımına girmiyorum ama fakat lakin sanıyorum pepsi, cola'nın pazar payını düşürmesinin tek yolunun düşük sosyo-ekonomik gruplara seslenmek olduğunu düşündüğünden böyle bir olaya girmiştir. adamların en belirgin stratejisi celebrity endorsements de denilen "parayı ünlü birine yedirmek ve onun pek sırtından geçinip gitmek" olduğundan, geriye bir tek türkiye'de alt gelir grubundaki hedef kitleyi en kolay manipüle eden kişiyi bulmak kalmıştır. yanıtı da çok afedersin, kabak gibi ortada diğ mi şeker kardeşim. eeeğ?
uzun zamandır televizyon izlemeyen bünyeler üzerindeki etkisi kötüdür. çok kötü...
o kadar ki, ''bu kadın hala ölmedi mi yahu? '' diye anlamsız sorgulamalar yapmaya iter sizi.
bugun bakkala kola almaya gittim. şişe kola kalmamış. pepsi vardı. sırf bu uyuz reklam yüzünden erinmedim diğer bakkala kadar gittim.
(bkz: allah belanızı versin)