bugün

iskan eden, oturan manasındadır. mesken kelimesi ile aynı kökten gelmektedir.
karşı tarafı ya da tarafları yumuşatmak için söylenen söz. genelde "olun" la beraber kullanılır.

- yeter da sakin olun.
Muhteşem ve ötesi olan, vokali Harun Tekin'i andıran ama ondan daha iyi olan. Bu andırmadan dolayı bir çok insanın bunlar mor ve ötesi kopyası diyeceği ancak ilgisi olmayan gelecek vaadedeni geçip hayran kitlesini oluşturmaya başlamış grup.

http://www.myspace.com/sakin
(bkz: laleler beyaz)
(bkz: denek hayatım)
(bkz: gel artık)
dinginlik hali. gurultu patirti olmayan yer
klasik bir halısaha repliğidir.
üzerine doğru gelmekte olan taşı izleyen su birikintisi!
24 mart 2007 mor ve ötesi istanbul konseri'ne ön grup olarak misafir olacaklardır.
kimseyi rahatsız etmeyen kızgınlık göstermeyen kişi veya bir yerde ikamet eden kişi anlamına gelen sözcük.
shoegaze tarzıyla(?) istanbul semalarında gezinen grup.. buralarda bir mor ve ötesine daha gerek yok, zaten mor ve ötesi bile fazla edasıyla aynı semalarda karşıladığım 4 adam..
buzdağına çarpmak üzere olduğunun farkındalığıyla sözcüklerini küçük harflerle salgılayan kalemin g'izdüşümü.
bir katilin elinden, bir cerrahın eline geçen bıçaktaki kandır.
grubun menajerliğini alper bahçekapılı üstlenmektedir.. albüm kayıtlarına başlamışlardır.. meraklardayız efendim..
asfalt dünya şarkısı. albüm öncesi demo olarak da bulunmaktaydı internette.

ben acı satın alırım göğsümde bak bunca yara var
ben acı satın alırım yitirilmiş umutlardan
ben aşk satın alırım elimde bak yapma çiçekler
ben aşksatın alırım terkedilmiş yüreklerden
birileri var benim gibi güneşi aya benzer
birileri var bizim gibi hüznü göğe değer
dost gibi yakın sen üşürken soğukta
kendini sakın , sakın çıplakken konuşma
ben gülüş satın alırım yüzünde bak onca çizgi var
ben gülüş satın alırım içimdeki çoçuklardan
ben umut satın alırım ard arda geçse de bu seneler
ben umut satın alırım çok uzaktan bir yerlerden
5ağustos pazar günü zeytinli rock festte yer alacak gruptur.

denek hayatım ve edepsiz komedya gibi iki güzel parçayı yapmışlardır.ancak solistin sesi bayağı bir harun tekin'e benzemektedir.neyse...
rakun müzik şirketine bağlı olarak ağustos ayı içerisinde albüm çıkaracakları söylenmektedir.
tepkilere tepkilerini azaltarak belli bir dengeye ulaştırıp böğürerek gülerken ya da hararetle birşeyler anlatıp sapıtırken, yavaş yavaş sesinin şiddetini düşürerek yanak kaslarını gevşeten, özetle çok sinirliyken bile tepkisiz durabilendir.
insan olarak da çok Sakin insanlardır. Elif isimli eski bir kayıtları vardır ki çok tatlıdır.
Bu Grup da gren gibi 'Rakun Müzik''ten albüm çıkaracaktır.
Fakat solist kendi rengini bulmak yerine Harun Tekin'e özenerek grubun kalıcı bir şeyler ortaya koyamayacağının habercisi gibidir.

-yıllar sonra gelen edit: Ben sana söylemiştim.
ilk albümlerinin ismini hayat olarak belirlemiş gruptur.
Rolling Stone Türkiye'ye göre gelecek vaat eden ilk 10 grup arasında olan grup.
an itibarı ile albüm tüm müzik marketlerdedir.
(bkz: http://www.denekhayatlar.com)
"sakın" kelimisini, ingilizce klavyede yazarken ortaya çıkan kelime..
dün akşam studio live'da albüm tanıtımı yapan grup. malum mor ve ötesi olmak üzere tuna kiremitçi, kargo elemanlarından bazıları vs... ünlülerin katılımı ile gerçekleşti.
yeni bir imajla sahnelere çıkacaklar belli ki ama solistin makyajı hoş değildi. yine de başarılı bir geceydi. dileriz kaliteyi bozmazlar.
gerçi sakin sanki biraz mor ve ötesi abileri gibi olmak için kasacaklar nitekim kadınlar günü için siyasi içerikli mesaj verdiler. hadi hayırlısı.
ol...

demeli kimileyin, bu küçük çocuklara filan,

habire yeni olduğunu düşündükleri bir şeyleri dinleyip, izleyip, okuyup filan,

sonra bir biçimde bunun için teşhire çıkan, beni görün, bilin, saygı duyun, mümkünse tadındaki,

nafile ilk gençlik çırpınışlarındaki şirin ve şirinelere,

hepsini bileceksiniz, ve bu size hiç bir şey bilmediğinizden fazla bir şey kazandırmayacak,

bilge karasu tanımlı gerginlikteki kaslarınız ile birbirlerinizi etkileyecek, bulacak, ve bunun bilgi ile farklı olan ve sizde olan bilgi ile ilgili olduğunu düşünecek ve düzüşeceksiniz,

sonra bir şey olacak, hiç anlamadan siz,

biliyorken hem de,

bir den büyüyeceksiniz...

ve erken öğrendiğiniz ama asla bilmediğiniz bir metafor ile yüzyüze geleceksiniz...

ebeniz dir kendisi...

çıplaklığını yadırgamayınız lütfen...
9 mart 2008 de hayat adlı güzel albümü satışa sunmuş, gitaristi ve vokalisti okulumdan çıkmış olan, gelecek vaad eden ender gruplardan biridir.

http://www.myspace.com/sakin
olmuş bu grup denilecek türden yapıya sahipler.
harika bi album yapmışlar, damakta azcık mor ve otesi bırakıyor.

(bkz: denek hayatım)
(bkz: edepsiz komedya)
(bkz: laleler beyaz)
çok çok başarılı bir albüm yapmış olan grup. iki haftadır dinliyorum sıkılmadım hala. ilk iş albümü alıp bu çocuklara destek olmak lazım.