bugün

muhte$emden daha öte bir sakin parçası... seviyorum bu insanları.
(a$k bir kaza dedin, biz sağ kurtulduk..)

gözlerin ya vardı aklımda
biz çoktan unuttuk
dünya dediklerini
ahhh
a$k bir kaza dedin
bizse sağ kurtulduk
bugün senin günün
onu da mahvettin

vee

seni sorana her yanım derim
ve dahasını da eklerim
ellerini uzat ki dokunsun
parmaklarım bugün
[seni sorana her yanım derim
ve dahasını da eklerim..]

başka söze ne hacettir..
sakin^in 4 şarkılık harikalar diyarının balerini..

balerin dediysem , bilen bilir korkarım ben..her şeyden..o diyardaki herhangi bir şeyden..

bir atlı karınca bir de çarpışan arabalar binilesidir..

ama yine de bir gün o riski göze kalıp korkularımı yeneceğim günün geleceğini ve kendimi o balerinde bulabileceğimi biliyorum..

işte bu şarkı bana tam olarak o günü hissettiriyor..

o gün mükemmel bir gün olacak ama yine de mahvolacak bir şeyler..bir kaza olacak , ben bindim ya ondan , sağ kurtulacağım ama ne fayda..

yardıma muhtaç olmak..bir el ve dahası bir omuz aramak..

geçti gari bizden böyle şeyler..unuttuk dünya nimetlerini..

belki hala bir yarım sende olduğu için..

dahası ; sen hala yoksun..

kişisel zıkkım : dün saat 23.46^dan beri dinliyorum.hep aynı his.hep aynı diyarlarda kaybolmanın garipliği.sözlüklerde bu hissi karşılayacak bir sözcük var mı hakim amca ?
seni sorana her yanım derim

yahu böyle bir parçaya ne denir? tam olarak bilmiyorum. yani en mükemmel cümleleri kursan bile hep bir şeyler eksik kalır. gün içinde en az beş kere dinlediğim bir parça iken tek söyleyebileceğim: herhalde üzerken sevme potansiyelini yakalayabilmiş bir parça ve daha bir çok şey...
bu bir şarkı değil baska bir şey. şarkı demek hakarettir.
notaların sizi rahatlıkla ele geçirdiği şarkı. bazı şarkılar kendini aşar ya, bu da öyle bişey.
kulaktan sızar, ruhu sımsıkı sarar.
Seni sorana her yanım derim
Ve dahasını da eklerim
Ellerini uzat ki dokunsun parmaklarım..Bugün...
*
vokalle müziğin dans ettiği naif, güzel, nefis şarkı.
uçsuz bucaksız bir yolculuk hissi veren şarkıdır.
keşke 2.47 den daha uzun olsaydı demeden edemediğim sakin şarkı.
melodisiyle ve sözleriyle gece gece "nasıl yapıyorlar lan böyle muhteşem şarkı.. vay mınakoyım ya çok güzel.." dedirten elime gitarı alıp defalarca dinleyerek çaldığım geri vokali ve akor geçişleriyle insanın içini karıncalaştıran enfes şarkı.
dinlemeye doyulmayan şarkılardan. söyleye söyleye dans ede ede gidesi geliyor insanın yüzüna bakmaya doyulmayanın yanına. *
her şeyi mahvederler onlar, hep öyleler..
kısa çok kısa bu da, uzatlılsa ya?
ölelim falan filan..
ha bir de
fonda çalsın biz dans edelim..
güzel şarkı cidden. ama var bir şeyler diyordum içten içe. demek buymuş..

(bkz: parmaklamak)
son yılların en güzel şarkılarından biridir.
dinlendikçe aşkı depreştiren şarkı.
root manyağı yapan şarkı.
playlistte baş tacı yapılan şarkı. dinliyorum, tekrar dinliyorum, bir daha, bir daha.... bıkamıyorum. her dinleyişimde farklı bir tat bırakıyor vazgeçemiyorum. son zamanlarda dinlediğim en leziz şarkı.
"aşk bir kaza dedin, bizse sağ kurtulduk" cümlesi ile şarkının geneline yayılan güzelliği pekiştirmiştir.

(bkz: dinlemekten asla bıkılmayacak şarkılar)
seni soranaa her yanım deriimm
ve dahasını da eklerim... kısmına bayıldığım, çok güzel bir ses ve müziğe sahip sakin parçası
"ellerini uzat ki dokunsun parmaklarım..."

çok tatlı bir şarkı. tekrar tekrar dinleyip bıkılmayacak cinsten.
nakaratıyla coşuk attıran şaheser. nasıl bir sestir lan bu adamınki?
sakin'in öylesine sıcacık şarkısı. aslında çok tercihim olmasalarda bu şarkılarıyla kalbimi çalmışlardır.

buyrun klibi:
http://vids.myspace.com/i...ea-4b2e-b5d4-9890668ab5be

edit: skorpise mu ton kaymo'ya sevgiler...
bir insana duyulan sevgi ancak bu kadar masum, bu kadar güzel bir sesle anlatılabilir dedirten güzel sakin eseri.
miss gibi şarkı. tüm gece dinlemekten bıkmadığım aynı zamanda ders çalışırken süper giden harika melodi.