bugün

s-k-n kökünden gelen ve hareketsiz dingin göçebe olmayıp bir yerde oturan anlamına gelen kelimedir şüphesiz.. bu kökten gelen mesken-sükun-meskun-iskan-teskin-müsekkin (dindiren-yatıştıran demek) gibi kelimelerle yakın ilişkisi vardır..
zaman yolculuğu yaptıran grup. şarkıları ne zaman kulağıma çalınsa 17 yaşıma ışınlanıyorum. depresif, hassas, huzursuz bir çocuğum. en büyük sıkıntı bende, aşkın en büyüğü benimki, en çok ben bunaldım, her boku en iyi ben biliyorum. evet seni sorana her yanım derim vallahi şimdi. zaman geçiyor, ben değişiyorum, her yanım olan şahıslar değişiyor ama sakin hep aynı. senede bir de dinlesem kucak açıyor bana.
(bkz: onur özdemir)
(bkz: onurr)
Kesin kazancı 4'e bölmeyi falan kabul etmeyen bi mal ego yüzünden dağılmışlardır.
Sabah arabada albümünü dinlediğim, dağılmış rock grubu.

Sen “denek hayatım” gibi, “dönsün” gibi muhteşem şarkılar yapıp neden dağılıyorsun ki? Ayşe hatun Önal ile düet yapmak için mi?

Hayır zaten rock grubu sıkıntısı var bu ülkede, varolanlar da dağılıyor.
Çok kaliteli parçaları olan eski bir rock grubu.
bu grubun şarkılarını bıkmadan usanmadan "winamp"ta tekrarla butonuyla dinlediğimde yıl 2009'du. şarkı sözlerine müzikten daha fazla önem veren bir dinleyici olarak hayran kalmıştım bütün şarkılarına. yok oldular gittiler, dağıldılar. "sakin" sevenleri hepi topu 15 şarkıya mahkum ettiler. işi bilmeyenlerin habire coverlarla çıktıkları piyasaya yeniden dönseler çok mu?
Solistleri grup dağıldıktan sonra ayşe hatun önal ile düet yapmıştır. Grubun o kadar soundlari kaliteli şarkıları var ki.
anlaşmazlıklar, farklı fikirler ve bunun gibi onlarca sebep yüzünden tartışmalar yaşanabilir. sonunda verilen reaksiyonlar kişiden kişiye değişir. bazıları saman alevi gibi, bazıları daha uzun yakar ortalığı. ancak bir süre sonra o duygu yerini başka güzelliklere bırakır. sakinleşmek. en başta farklı bir düzene geçer insan fiziksel ve mental açıdan. şimdi derin bir nefes al ve arkana yaslan raki. konuşarak her şey çözülür. farklılıklar ve diretmeler ortak bir noktaya elbet çıkar. insanların karşılıklı olarak elbette kendilerini eleştirmesi de önemlidir.
Kor bir ay ve laleler beyaz şarkıları en güzel şarkılarındandır.
Yıl 2017 hala dinlemekteyim.
Bu boktan piyasa kimleri kaybetmedi ki ?
Dorian, kurban, makine pop müziğe dönmeseler zakkum ve manga da eriyip kaybolabilirdi.
Önceleri kızardım bu kayboluşlara ama ismini yazdığım gruplardan birinin davulcusuyla konuşurken "millet ne yapsın bir şekilde geçimini sağlamak para kazanmak zorunda" demişti.
Yani keşke o 2000 furyası hep devam etseydi manga, kurban, evanescence, linkin park, vega felan ama o furya bitti artık.
Sakin in vokali ayşe hatun önal ile düet yaptı ve pop albümü çıkardı yadırgamamak lazım.
Bar köşelerinde sabah 5 lere kadar bangır bangır müzik yapıp sadece kirasını ve faturasını ödeyen müzisyen tanıdıklarım var.
Bu sabah radyo da Kahraman ikarus şarkılarını dinlediğimde bir kez daha dağıldıkları için sövdüğüm grup.
bence mor ve ötesi nden daha basarılı işler yapmış grup:

http://www.youtube.com/watch?v=RhrUTUpPTDM
görsel
Sakin kişi ayağı.
Öncelikle yoklugumu hissedip ya kaç gündür nerdesin diyen arkadaşlarım don't panic!
Bi görevler bi hayat telaslari icersindeydim. Döndüm burdayım. Sakiinnnnn.
Zamanında ki solisti şu an
"Göğsümden ama kalbime kalbime çekiyor" falan sözlerini yazmakta. Bir insan nasıl düşer ibreti.
yıllar önce if performance hall'de istemeyerek konserine gittiğim, çıkışta en büyük hayranı olduğum grup.
yaygın kanının aksine ankaralı olmayan grup. hatta grubun ilk kayıtları boğaziçi üniversitesi'nin taşoda adı verilen prova odasında yapılmıştır. ne ankarası? denek hayatım şarkısında yolculuk ankara olabilir ama memleket istanbul.

https://youtube.com/watch?v=CcYV9TB0jqQ
bir zamanlar güzel şarkılar yapan grup adı.

https://www.youtube.com/watch?v=UdraRRoY9iA
sakinleştirici bir grup..
(bkz: denek hayatım)
--spoiler--
bak bu tren devrilir,
bağırır bu raylar
o sahte o kart düzene
--spoiler--

(bkz: denek hayatım)
(bkz: pamukova tren kazası)
(bkz: 22 temmuz 2004 hızlı tren faciası)
Maçlarda çok kullandığım kelime.
dağılmış bir müzik grubunun adı.
bir albüm yapıp bizi yüzüstü bırakıp gitmiş gruptur,ulan ne olurdu dağılmasaydınız!
Agiz dolusu kufur ediyorum icimden. Kendinizi mahvettiniz, bizi de mahvettiniz. Bu kadar derin sozler yazarken, gerisi eksik kaldi. Lan hanginiz yaziyosa, besteliyorsa yeniden ciksin ortaya. Dinlemiyorum dinlemiyorum, aylar sonra yine acitiyor allahin cezalari!

1 gun sonra gelen edit: manyaga baglamis gibi sakin dinlerken sunlari taciz edeyim twitterdan dememin uzerine o guzelim sesli vokalleri onur ozdemir'in gidip ayse hatun onal'la duet yaptigini gordum! Hayatimin en buyuk hayal kirikliklarindan birini yasiyorum! Hayatta bir araya gelmez daha bunlar! Hayir sakin nere ayse hatun onal nere bir de!
ikinci albüm için hazırladıkları ama tekrar bir araya gelmeyecekleri için yalan olan hangi iz adlı çok güzel bir parçaları olan eski grup. ah ulan keratalar ah..

http://www.youtube.com/watch?v=86P95-cvtc0