bugün

an itibariyle dream tv'nin canlı yayın yaptığı festival.
tarık mengüç olmadığı için gitmediğim festival.
şu an dream tv de Büyük Ev Ablukada grubunun konseri yayınlanıyor olan organizasyondur.
http://www.rockncoke.com/RNCLineUP
konserleri tvden izlenen festivaldir. kombine almış biz rock'n coke katılımcılari arkalardaki yastiklara uzanip muhabbet edip içki içip yatiyoruz. cok guzel gecmektedir. kamp alanı cok renkli yalniz. durex'in yaptigi etkinlikler de hos hani. ayrica bu aksam duman var, buradaki istisnasiz herkes enerjisini ona saklıyor siz düşünün.
karı kız kaynıyormuş.

yada

karılara kızlara kayıyorlarmış.
Şu anda çalan grubu merak ettiğim festivaldir. Pm pıliiz.
müzik ikinci planda gençler. tabi birinci planda neyin olduğunu siz daha iyi bilirsiniz. çadır aralarında iki dakikalık bir gezi yeterli. hehehe.
Rte' nin başbakan olduğu memlekette bu sene yapılmaması öngörülen bir konserdir.

-----(gelmesinler)----
kızların %90'ının kısacık şortla gezip selülitlerini ağzımıza soktuğu festival.
yalnız ülkede ne çok adonisli adam varmış onu görmek şaşırtıcıydı. t shirt çıkarıp üstü çıplak gezmeyen çocukları dövüyorlardı galiba.
ilk günün kahramanı Hurts'dür. çok net. bu performansı hiç beklemiyordum şahsen. arctic monkeys zaten şahaneydi ama Hurts apayrıydı. programda popüler grup olmaması arctic monkeys çıkana kadar kalabalık olmamasını sağladı, çok rahat en önden izledik bütün konserleri.
within temptation için gittiğim festivaldi, nitekim istediğim gibi de dinledim. yalnız diğer gruplar da iyiymiş, cehaletime sövdüm insan önceki grupların 3-5 şarkısını dinle di mi? nedir, ne değildir diye? bursa'ya geri döneceğim için wt'den sonra çıkmak zorunda kaldım, zira şu an işteyim o yorgunluğun üstüne çalışıyorum, yaa (acıyın lan bana)

demem o ki, within temptation'a kadar olan ana sahne performansları iyiydi. Rebel Moves dersine güzel çalışmış, keşke ben de çalışsaydım dedim yani ne bilim en iyi şarkılarına falan bi bakar di mi insan? yok bakmadım, neden bakmadım bilmem ama bakmadım işte. Aylin Aslım biraz "uçmuş" gibiydi yani kafası bizden daha güzeldi ama yine de iyiydi, hatta baya baya triplerde olması bizi de triplere soktu diyebilirim * zaten gezi parkı sloganları da eksik olmadı. ama sahnesi güzeldi şimdi harbiden "olmuş" dedim ben ne bilim eski performanslarına göre daha güzel geldi bu.. Primal Screm ise resmen yardırdı, bu kadar zevk alacağımı düşünmemiştim açıkçası ne yalan söyliyim, baya bildiğin -giyimlerinden tutun da müziklerine, enstrumanlarına kadar- retro bir havada geçti performansları... vee within temptation... geçen sene golfeste gidemediğimden olsa gerek birikmiş 2 senelik enerjimi harcadım diyebilirin. ne var ki 1 saatlik performansları yetmedi, resmen tadı damağımızda kaldı, üstüne bir de the howling ve The Heart of Everything'i söylemeyince (hatta bu albümü baya es geçmiş gibiydi setlist) baya üzüldüm ama yeni albümlerinde en sevdiğim şarkıları duyunca sevindim... başka sefere deyip sineye çektim ve wt sahneden inince alandan -mecburen- ayrıldım. teoman ve sonrasındakiler nasıldı bilmiyorum ama yardırmışlar sanırsam...

velhasıl ben dinlediğim zamana kadar ki performansları beğendim, kalabalık falan da güzeldi, iyiydi yani.

not: kamil koç otobüs firmasından "alana nasıl giderim-nereye kadar servisleriniz var" bilgisi almaya çalışırken "benim oğlum da orda" diye bana yol tarifi veren teyzeye, ama asıl tarifi aldığım otogar-metro güvenlik görevlisine, alana giderken fatih üniversitesinin orda kalıp araç bulamadığımda otostop çeken ve beni de yanına alan -görevliymiş o da geç kalmış- zeynel abiye, giderken-gelirken tam olarak durakları, ineceğim ve bineceğim yerleri bilmediğim için "hede-hödö bu tarafta mı? inmemize daha çok var mı? indikten sonra neye bincem? akbilim yok kart mı almalıyım?" gibi onlar için sıkıcı benim için hayat kadar önemli sorularıma cevap veren on-yüz-bin insana sonsuuuuuuuzzzzzz teşekkürlerimi sunarım

not 2: bursa otogarındaki uyuyan insanları "oturacak yer kalmama ihtimaline karşı" kaldırıp işini yaptığını zanneden güvenlik görevlilerine o emri verenlere de kolum girsin!
7 eylül hakkında düşüncelerim ;
* çok kalabalıktı bilet, yemek ve standlardaki kuyruklar bi zaman sonra baydı. Ve giriş kapılarındaki düzensizlik çok saçmaydı bu kadar büyük yerin 2 kapısı olması gerekir.
**RNCoke ana sahne dışındaki diğer sahnelerde çok başarılı olmuş organizasyon ilk kez bu kadar başarılıydı sahneler düzeyinde.
*** 18 yaşından küçüklerin akşama doğru alınmasıda çok yanlıştı oraya kadar gelmişler 1 günle festivale giremeyen çocuk gördüm madem akşam alacaksın neden akşama kadar bekletiyorsun..
Gelelim performanslara ;
Büyük Ev Ablukada ; Çok sıcak olmasına ragmen keyifli şekilde eğlendirdiler.
Manga ; yeni şarkılarınıda seslendirmeleri güzel oldu today şarkılarını çok beğendim fakat dj in ayrılmasından sonra biraz tutuklar ve sahne performanslarıda durgunlaşmış.
Editors ; Belkide en büyük haksızlık editors e yapıldı kesinlikle 20.00 de çıkması gereken gruptu, tahminimce 8 9 bin kişi izledi o 17.30 un o sıcaklığında ama 10 numara setlist hazırlamışlar ve 10 numara performans gösterdiler, özellikle eat raw meat/blood droll şarkıları çok keyifliydi. Editors u 3 defa izledim en iyi performansları RNCoke 2013 teki performanslarıydı.
Duman ; eğlendirirlermi diye düşündürürken gerçekten çok keyifli konser performansı oldu kaan ın kafa kıyaktı yine izlemeye değdi.
Hurts ; 3 4 şarkısı dışında takip etmediğim grup cool lar eyw ama editors un performansının çok altında kaldılar..
arctic monkeys ; eleştiriler olmuş durgundular diye ama adamlar ilk kez geldi türkiye'ye ve şarkılarına eşlik eden kişi sayısı çok azdı. dünyada ünlü festivallerde headliner olmuş grubu eleştirmek çok mantıksız. Brianstorm dışında diğer şarkılarını bilmeyen o kadar çok avanak vardıki. çok güzel performans sergilediler.
Ve bence RNCoke 2013 un en güzel performansı Coca cola zero sahnesinde çıkan Maximo Park ı ataşehirdende 1+1 ev alıyorlarmış çay içmeye gideriz artık.. 1 dakika yerinde durmadı solisti çok keyifliydi hurts u izlemedim ve iyikide izlememişim maximo park ı tercih ettim çok çok güzel oldu gerçekten..
abaza türk gençlerinin yeni malzemesi. türkiye'de böyle festivallerin yapılması yasaklanmalı bence. erkekli kızlı abazaların sığınma evi olmamalı bu tür etkinlikler.
uyuşuk olmayanlar için güzel bir festival.sahne bakımından hurts, articden daha iyi geldi.adam ortalığı yıktı geçirdi.mikrofon çubuğunuda kırdı.*.yerlilerden en tırtı mangaydı.tamamını izlemedim.duman, büyük ev ablukada güzel performans sergiledi.cumartesi günü party arena sabah 6.30'a kadar açıktı.akıyodu.pazar günü zero sahnesinde skındred herkesi çok iyi eğlendirdi.konser bittikten sonra dondum kaldım.solist zenci abiyi çok sevdim.adamın seyirciyle irtibatı süper, her iki kelimeden biri fuck*.onun ardından aynı sahneye ingiliz ekip oı va voı değişik bir tarzları var.grubun içinde trampet, klarnet bile var.rock için farklı bir yaklaşım.izleyici kitlesi çok.şehir sahnesinde the softa grubu beni çok eğlendirdi.solist kız süperdi.sabaha kadar çalsa dinlerdim.böyle bir tarz görmedim.kelimeler yetmiyor.*.ana sahnede wıthın temptation sahneye biraz geç çıktı kısa filmlerle izleyiciyi içine çekmeye çalıştı ve etkileyici bir sahne sundu.aynı sahneye cool adam teoman geldi.sesi biraz hoşuma gitmedi ilk başlarda ama adam eğlendiriyor.ekibi süper.kemancı kız güzeldi,o gitaristin gitarla kemancı kızı sıkıştırması içimi açıttı.trampet çalan herifde güzel performans sergiledi.o arada teoman içeri girip çıkıyodu.ardından jamiroquaı geldi herif çok iyi dans ediyor, sahneyi çok iyi kullanıyor.tam bu saatten sonra pilim bitti.the prodıgy konserine kalamadım.rock n coke herşeyiyle güzeldi.bir gün uykusuz kalmaya değdi.tek sorun gecenin çok soğuk olmasıydı.he birde kısa şortlu kızlar hepiniz güzeldiniz*
jamiroquai ve the prodigy konserlerinin insanı alıp başka diyarlara götürdüğü etkinliktir. hurts de öyle keza. onların yaptığı müzikse; dinlemediğim halde televizyonda zap yaparken denk geldiğim ya da herhangi bir mağazada alışveriş yaparken maruz kaldığım saçma gürültü ne bilmiyorum.

aynı zamanda deladap adında avusturyalı, figli di madre ignota adında italyan ve yemen blues adında çok uluslu grupları tanımama ve canlı dinlememe vesile olmuş müzik festivalidir.
Tarık mengüç katılacakmış. Yani bilmiyorum Türk Rock müziğinin kral ve kraliçeleririnin arasında bu kadar ucuz bir insanı herhalde alay etmek için bulunduruyorlar.
primal scream'in döktürdüğü festivaldir. ayrıca jamiroquai öyle bir saatte çıktı ki, herkesin kafası bi milyonu bırak, çoktan iki milyon olmuştu bile. teoman idare eder vaziyetteydi, within temptation'ın da sahnesi çok iyiydi.

edit: yiyecek-içecek pahalı tamam ona bir şey demiyorum da, niye içerde doğru düzgün sigara satılmıyor lan. kent ne aq.