bugün

Organizmanın bir etki (uyaran, uyarıcı) karşısında gösterdiği herhangi bir zihinsel ya da duygusal davranım.
"Siz onların cumasıyla uğraşmazsanız onlar da sizin rakı sofranızla uğraşmaz."
''Siz de eli her kadeh tutanı vatansever sandınız''
“Siz her alnı secdeye varanı vatansever sandınız”.
modayı takip ederken kadınların verdiği tepkime.
3 yıl mı? Vay be o kadar oldu mu?
Moneküller (hücreler )arası birleşim.kaynaşma tetik olma hali.
Kimyasal tepkime ya da kimyasal reaksiyon, iki veya daha fazla maddenin birbiri ile etkileşmesi sonucu kendi özelliklerini kaybederek yeni özellikte maddeler oluşturmasıdır.
Valla kusura bakmayin ama kimse bana hükümet destekli diziydi diyemez.

Daha ilk bolumlerinde i$id e silah gonderen bir ulke olduğumuzu, Kobaneye yardim edilmesini kendi agziyla kabul ediyordu.

Devlet mi istiyordu bu diziyi yani? Yapmayin.
Türkiyede amerikan sinema sektörü gibi devlet destekli Genelkurmay destekli belki de ilk dizidir.

Destek derken hani kruvazor helikopter vs.
(bkz: Abbas forever)
Başroldeki kasıntı varlık olmasaydı şu an bir efsaneye dönüşmüş olacaktı.
özel kuvvetlerde askerlik yaptığımda başlmıştı.. başroldeki eleman biraz eğitim almıştı hatta kışlada.. ve yine hatta bir kaç rütbelide ilk bölümde oynamış bir kaç sahnede sırf o yüzden o ilk bölüm yayınlandığında yat içtiması geç alınmış herkes gazinolara toplanmış dizi izlettirilmişti..
birden aklıma geldi. cok sağlam diziydi, keşke devam etseydi.
Şu diziyi bildiğin harcadılar matmazel. o ilk bölüm ne efsane idi ne heyecanla beklemiştim başlamasını. Bildiğin pazartesi günlerini güzelleştirmişti Saygılarımla Yavuz Aslan.
On birinci nesil sözlük yazarı . Siftahı benden ossun .
bugün 7. bölümünü tekrar izlediğim dizi.
çok kaliteli yapımdı.
Pana film'den ayrılan kurduğu firmanın dizisi ama şöyle bir gerçek var pana film'ın kurtlar vadisi dışında hiçbir projesi tutmamıştır .
gelmiş geçmiş en iyi türk dizilerinden biridir. bitirilmesinin sebebi akp nin baskılarından dolayıdır. aynı olan behzat ç ye de yapılmıştır.

kanal yönetiminin behzat ç ye diziyi bitirmesi için "son 3 bölüm" uyarısı verdikten sonra final yapılmıştır.
aynı durum reaksiyon içinde yapılmıştır. kaldı ki her iki dizinin de reytingleri oldukça yüksektir. ciddi manipülasyonlar yapılarak dizi bitirilmiştir. amına kodumun çocukları.
Yeniden başlama ihtimali yüksek olan dizidir.
Büyük ihtimal Türkiye'deki yayın hakkı TRT'de olacak.Dizi bosna'da çekilecek.
reaktiviteleri yüksek reaktiflerin biraraya gelmesidir.
''niye bitirdiler lan?'' tepkisi verdiğim dizidir.
13.bölüm (final) fragmanı yayınlanmayan dizi.

(bkz: merakla bekliyoruz)
baştan sona tüm bölümlerini, sırf eleştirmen gözüyle izledim. buraya daha öncede yazdım, şimdi son yazının zamanıdır.

daha dizi başlamadan akp'nin propagandası olduğu belliydi. nitekim üçüncü bölüme kadar sabredip bunu yazmıştım. mâlûm, kurtlar vadisi'nin artık miyadı doldu ve kimse izlemiyor.

baştan sona saçmalıklar silsilesiydi bu dizi. sürekli olarak eski düzen kirli, paralel yapı hain ve akp sütten çıkmış ak kaşıktı. hele bir hakan fidan vardı ki istese verilir, öyle böyle değil!

hep abbas'tan bahsedildi. dizinin eğlence faktörü de oydu ama bir adam mit müsteşar yardımcılığı yapmış bir adamın sağ kolu olur da sürekli embesil muamelesi mi görür? adama her boku bilal e anlatır gibi anlatıyorlar da anca kavrıyor.

keskin nişancı tüfeğini otomatiğe alıp 30-40 mermi boşaltmak, tek başına kara murat'lık oynamak falan... hep söylemişimdir zaten, sağcının çektiği dizi ve filmler dandik olur. solcular hem işi bildiklerinden hem de ideolojilerini romantize edebildiklerinden güzel işler çıkartırlar. gelin gelelim sağcı tayfası hep kör göze parmak usûlü çalıştıklarından mide kaldırır. çeşitli istisnaları olmasına karşın tüm dünyada bu böyledir. türkiye'deki tek istisnası ise osman sınav'dır. oyuncuların bu kadar güzel, prodüksiyonun bu kadar yüksek bütçeli olduğu bir yapımda bile bu durum belliydi.

son bölüme gelirsek çok bir şey yazmayacağım. içimden gelmiyor ama...

iran'ın abd'yle danışıklı dövüşe girip orta doğu'yu kan gölüne çevirdiği söylendi. eh, haksız değiller. iran'ın başta yemen ve umman olmak üzere arap ülkelerindeki vahhabi-harici puştları kullandığı zaten biliniyor. gelin gelelim akp'nin konuya karşı olduğu gibi gerçekle taban tabana zıt bir iddia vardı. bakalım öyle mi?

islam dünyasının liderliğine oynamak için hep alevi-şiilere etmedik lâf bırakmayıp rıza zarrap mıdır, reza zerrap mıdır, rıza sarraf mıdır ne şeyimse ona uçaklarla altın kaçırtan, gerekirse önüne yatan, gözaltına alan polis ve savcılara etmediğini bırakmayan kim? iran'a uygulanan ambargoyu yasadışı yollardan kırarak irannükleer güç durumuna getiren kim?

ftö'nün poköküyü ayaklandırdığını iddia ettiler. pekiyi çadır mahkemesinde teröristleri aklayıp, sınır kapılarında düğün derneklerle karşılanmalarına "ne güzel görüntüler" diyen kim? arap gözü'ne gidecek kürt teröristleri türkiye cumhuriyeti sınırlarından geçiren kim? barzo'ya türkiye seninle gurur duyuyor sloganları hangi parti kongresinde atıldı? askeri birliklere girip türk bayrağı'nı indirenleri cezasız bırakan kim? fazla tepki gelince askerler hakkında soruşturma açtıran? iki gün sonra aynı olay tekrarlanıp bu kez terörist vurulunca birlikteki tüm rütbeli personeli mahkemelik eden kim? abd zıpla dese ip atlamaktan geri kalmayan kim?

dizinin son bölümünde, değme yeşilçam filmlerine taş çıkartırcasına koşa koşa gelip silahlı çatışmadaki adama gelen merminin önüne atlamak nedir lan? haydi, onu siktir et de son nefesinde "durun siz kardeşsiniz" muhabbeti neydi? neymiş efendim, eski pis adamlar yeni tertemiz çocuklarla kardeşlermiş. e, gezi ayaklanması'nda öldürülenler kimdi? recep efendi çıkıp "emri ben verdim" diye gerim gerim gerinmedi mi?

ne diyeyim, bu topraklar çok şerefsiz gördü de bu dönemdeki kadar çok ve aşağılık hiç görmedi. bunu söylerken de aklıma hep ismet berkan geliyor. hani kabataş'taki görüntüleri izlemişti de olayın doğru olduğu üzerine şerefi üstüne yemin etmişti ya...
tutmayacağı belliydi.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar