bugün

küçük sınav manasında olup hiç de öle olmayan sınavlar silsilesidir.zira okumakta olduğum okulumda yapılan quizler en az 1 ders saati sürer.bu da akıllara "hani bu küçük sınavdı küçüğü bu oluyosa büyüğü nasıl olur acaba?" sorularını getirir.
bir de bu sınavların pop-quiz çeşidi vardır ki işte onlar daha da bir karın ağrısıdır.hoca dersin ortasında sınıfa psikopatça bakışlar atarak "evet şimdi boş kağıtlarımızı çıkarıyoz" der ve de pop-quiz papadanak patlar.tüm sınıf ahalisi şaşkınlık içinde kalır.herkes biribirne bakakalır ve de sınav süresi biter,geçmiş olsundur.bir quiz daha atlatılmıştır.
sınavın küçüğü büyüğü olmazdır.
sinir bozucu bir kelime.
son sınıfta olmama rağmen bütün sene hemen hemen her dersten yaptıkları şey...her dersin başında kağıt çıkarma ve 15 dk süre ile yapılan zorunlu ders çelışamaya yönelten ama genede çalışmadığım şey
meşgale seçeneklerinden biri ve şu tanım yapılmış;
"çözülmesinin imkansız olduğu iddia edilen quiz"
"yaşasın meşgale çıktı, haydi şu çözülmesinin imkansız olduğu iddia edilen quizi çözelim" mantığı ile açtığınız bu zımbırtının sürekli -loading loading- ikazını görünce, neden imkansız olduğunu anlıyorsunuz.
ders sonuna doğru hocalar tarafında yapılan mini sınavdır. gerek yoktur bu tür sınavlara. öğrencinin dersi dinleyip dinlemediği yapılan sınavda zaten belli olmaktadır.
hocaların egolarını tatmin etmek icin genellikle surpriz bir anda yaptıkları mini sınav.genelde ders sonunda yapılır bu sayede hocalar ogrencinin kendisine sovmesine katkıda bulunurlar.
power point'te oyun arka yüzü çizmenin ne kadar arıza olabileceğini bizlere göstermiş meşgale oyunu. dur ben şunu dövüp bi geleyim.
aniden bastıran yağmura yakalanmak gibi birşey.
önem verip çalışsan mı yoksa " nasıl olsa quiz " deyip geçsen mi bilemediğin, bir türlü karar veremediğin durumdur. hele bir de türkçe dersinde quiz olmak büyük bir çelişki yaratır bende.
8.soruda ne istediği bir türlü anlaşılamayan oyun.
edebiyat dersinden "quiz" olmak kadar saçma bir olaydır.
meşgale bölümünde duran, aynı zamanda bitirip brillant olduğum oyun.
(bkz: anne ben brillant oldum)
lig tv de yayınlanan bir program.programa katılan kişilere futbolla ilgili örneğin ''en yalancı'',''en yeteneksiz'' gibi birçok sorular soruluyor.bir ara serkan balcı katılmıştı.o program çok eğlenceliydi özellikle bana itici gelen serkan balcı meğerse neşeli ve komik biriymiş.sorulan ''en yalancı futbolcu'' sorusununa engin baytar demiştir ve aynen şunları söylemiştir.''maçta herdakika hakeme birşeyler söylüyor ve kart görüyor.maç sonunda diyoruz ''olum yine ne dedin hakemede kart gördün'' o da diyor ki ''abi bişi söylemedim ki''.böyle güzel ve eğlenceli bir program.bu haftada ümit özat vardı.
ineğin olduğu sorudaki şifrenin çözülemedi oyun.
genellikle ingilizce derslerinde sıklıkla yapılan ve birkaç soruda oluşan sınavlara verilen isimdir. çok sıkıcıdır.
lig tv'de yayınlanmakta olan program.
mesgale butonundaki, iki saat loading yazısının geçmesi beklenilen oyun.
sorular önceden verilmişse kolay geçmesi beklenir lakin ki öyle değildir.
bana sonu gelmez bölümler oyununu hatırlatan oyun.
böyle bir şey varmış sağda belki 6 ay belki 9 aydır burdayım ama böyle birşeyi ilk defa görüyorum. sesli entry bile sonra çıkmasına rağmen onu görmüştüm fakat bu özelliğin hiç kullanılmamasından dolayı ilk defa gözüme çarptı.
Üniversitelerin hazırlık bölümünde olup habersiz yapılan sınav türü. Ders notlarına %10'luk bir etkisi vardır.
quiz'den 90 almışım çok şükür. iyi ki kopya çekmişim. *