bugün

Onu görmek bile sizi heyecanlandırırken, o sizin yanınızdan, geçip gider. Siz heyecandan sapır sapır titrerken, o işiyle meşgul olur. O sizin için hayatınızdaki en önemli kişiyken, siz onun için sıradan birisinizdir. Hem aşık, hem de salak hissedersiniz kendinizi... Peki ya ne kadar sürer 3 ay, 5 ay, 1 sene, 5 sene?
bu konudan arkadaşlara bahsedilmesi:
+abi ben şu kıza fena taktım ya daha kıza açılamadım napcam ya?
-seviyosan git konuş
+*
-*
4 yıl sürenini biliyorum. *
bi aşk platoniğe dönüyorsa vazgeçmek en güzeli. hiçbirşey paylaşmadığın bir insanı ne kadar sevebilirsin ya da bunun ne kadarı sevgi ne kadarı saplantıdır tartışılır.
kanlı canlı 2.5 yılı bitirendir, ben bugün bunu gördüm sözlük..
2 bira çakana kadar.
platonik aşk süresi= aşık olunan kişinin, başka biriyle elele tutuştuğunu görme sürecinin, götüne girmesiyle doğru orantısıdır.
platonik aşık olan , açılıp reddedilene kadar geçen süredir.
sizi seven biriyle karşılaşana kadardır.
(bkz: bir aşkın izlerini yok edecek yeni bir aşk)
platonik aşkını elde edene kadardır. gözünde büyüttüğün kadar olmadığını anlarsın çünkü.
ikinizden biri başka bir şehre gidene kadardır.
yaşadığım 6+3 aydır, daha uzun sürenine şahit olmak mümkündür.
hazırlık evresi yaklaşık 3-4 ay sürer, bu 3-4 ay süresince güven depolayan, konuşmalar hazırlayan, şiirler ezberleyen arkadaş sonunda bir hiroşima nidasıyla ''aşk açılımı''nı gerekleştirir. yüzde 97.3 ihtimalle (100 kişiye sordum ordan biliyorum) reddedilir.yaklaşık olarak 2-3 aylık bir dönemde içinde bulunduğu durumu kanıksamaya çalışır ve kanıksar. tam unutmak üzeredirki, karşısında onu sevdiğini bilen insan bu genç arkadaşımıza rutin aralıklarla sms atar, yanına gider yada onunun duyacağı şekilde onu birilerine sorar. işte bu ahval ve şerait içinde bu arkadaşımızın ümit tohumları yeşerir '' - X geçen gün beni Y'ye sormuş lan. oğluum kesin seviyo.'' şeklinde. bu rutin tilliklenme durumunuda 3-4 ay sürede farkeden arkadaşımız artık unutacaktır kararlıdır. ve bir gün platonik aşkını başka biriyle kucak kucağa görür, o gün bu platonik aşkın son günüdür.

sağlıklı bir platonik aşk 1-1.5 sene sürmelidir. daha uzun süreli olanları ''saplantı''dır.

(bkz: kaşarlı plaTonik)
uzatmalarla birlikte bir başka platanik aşk yaşayana kadardır.
Aşık olunan kişiye ve ne kadar bağlanıldığına göre değişen süredir. Benim de iki kere başıma gelmiş olaydır, ilkinde 8 ay ikincisinde ise tam 2 yıl 6 ay sürmüştür. Süründürmüştür.
yollar değişsede değişmeyecek olandır.anladım..
4 sene. koca 4 yıl, evet.
(bkz: ah kalbim ben senden çok çektim)
Gerçeği anlayana kadar.
kesinlikle ve kesinlikle yeni bir aşka yelken açana kadardır. hayatına biri girmeden tam anlamıyla unutulmaz.
hayatına tam anlamıyla biri girmeden de yani öyle yarım yamalak olursa da olmaz. bir başkasında o platonik aşkının izlerini bulduğun için bir başkasıyla vakit geçiriyorsan eğer, o platonik aşkın seni ilk çağırdığında köpek gibi gideceksin peşinden bunun başka yolu yok.
platonik aşk, hep aşkların en gerçeği hemde en zorudur. süresi de iddia ediyorum, bir başkasına aşık olana kadar uzar da uzar. nasıl olacak bu?
önce hayatınıza bir başkasının girebileceğini kabullenmeniz gerekecek. bu uzun zaman alır, önemli olan bunu söylemek değil. bunu söyleyerek kendinizi ve karşınızdakini çok rahat kandırdığınızı zannedebilirsiniz ama olur öyle, pes etmek yok bir gün bunun olabileceğine kendinizi ikna edeceksiniz emin olun. ikna ettikten sonra anlamsız bir boşluk olacak sizde, ona benzeyen ne bileyim onun gibi gülen, onun gibi size hitap eden, ondan bir parça bulduğunuz kadınlar/erkekler hitab edecek size, işte en tehlikelisi bu. ne aşık olabilirsiniz ne de uzak kalabilirsiniz bunlardan, zordur. deneyeceksiniz, zaman ve şansla muhakkak sizi yepyeni taptaze bir aşk bulacak.
işte o zaman platonik aşkın miladı doluyor.
unutulmaz diyip geceler boyu içip içip ağladığınız o platonik aşkın yerinde yeller esiyor nihayet!
yeter ki ne istediğinizi bilin. aşk da tüm güzellikler de sizi mutlaka bir yerde bulacaktır.
platonik aşık olunan kişide sevilen noktaların ömrü kadardır.
onu günün birinde tesadüfen bir yerde gördüğünde "ohh zamanında iyiki teklifimi kabul etmemiş" veya "iyi ki dönüp bana bakmamış" vb. gibi dersen veya onu ilk gördüğünde tanımaz, yanındaki arkadaşının "yahu bu o tanımadın mı, unuttun mu bir zamanlar deli gibi peşinden koştuğun kişiyi(hatunu veya delikanlıyı)" uyarısı ile kendine gelirsen, plataniğin "p"si kalmamış demektir.

ama aradan ne kadar süre geçerse geçsin onu gördüğünde hala "ahhh be aaahhhh!" çekiyorsan o platonik aşk devam ediyor demektir.

görecelidir bu süre...
normalde ilk canavar sevişmeye kadar; ama psikoloji bu; fırtına da yaratır, sukunet veya tuhaflık da...
4 yıldan fazla sürenin biliyorum *
liseli kızların vazgeçilmezidir platonik aşklar, lise boyunca sürer

(bkz: lise psikolojisi)
duruma göre değişen süre. eğer ki tek taraflı aşık olduğunuz kişinin karakteri değişirse, bu süre azalır. hiç bitmeyecek sanarsınız bu platonik aşkın. ama o aşk kine, nefrete ve çekememezliğe dönüşür. bu vesile ile kara sevdandan kurtulmuş olursunuz.
bir yıl olduğu ama görülmüştür efenim o başka.