bugün

entry'ler (989)

bir kadın türban takıyorsa sorumluluğunu da almalı

Orada burada, tenhalarda öpüşmemeli, insanların görüşünden kaçmak için kuytu yerler seçip etrafı gözetlemek yerine (erkek tarafı da) milletin gormesinden çok, inandığı kitabın değerlerini gözetmeli.

bir kadın türban takıyorsa sorumluluğunu da almalı

Mesela aşırı parlak renklerde başörtüsü kullanmamalı, dünyanın en güzeli olmaya çalışırcasına makyaj yapmamalı, topuklu giyip kırıtmamalı. Dikkat çekici, parlak renkler, dar kıyafetler giymemeli. Bence.

yazarların şimdiye kadar oynadığı en iyi pc oyunu

Adını bilmiyorum, hatta senelerdir arıyorum onu.
95 senesi filandı, bi kedi ile bi fare mi ne, ya da iki hayvan vardı işte. Aletleri, araçları doğru kullanarak bi zincir mekanizması kuruluyordu. Yani oyunun başında sana araçları veriyor mesela; ip, kalas, top, makas.. Topu başa koyuyosun mesela, kalası yerlestiriyorsun, o top o kalas üzerinden yürüyüp kovaya düşüyor vs. Bu mekanizmayı kurma oyunu. Ya senelerdir hiçbi oyunu bu kadar sevemedim. Bilen varsa nolur ses etsin.

türk kızlarının neden topukluyu tercih etmemesi

bu ne biçim başlık, önce türkçe'yi öğrenelim, demek istediğim cümlemsi.

sözlük yazarlarının itirafları

ya şu çicek sepetidir, butik pastadır, internetten söylenen hediye sepetleri filan var ya, onlara özendim ya.. Boş boş kekler aslında, şekerli şekeli ama çok güzeller pofuduk pofuduk. Bir de tematik. Ben senelerdir hediyeye önem vermeyen, aman canım düşünmen yeter kafasında olan biri olduğum için, bana böyle şaaşalı pastalı çiçekli paketler gelmeyecek galiba hiç. Pahalı olmasa kendime söyleyip kendim sevinicem. Maaşım artarsa bununla mı kutlasam..Yapıcam galiba, evet.

göz teması kuramayan insan

yüzeysel bakamıyordur. Belki bu yüzden gözlük en sevdiği aksesuarıdır.

müjde ar

hem kadın gibi kadın, hem insan gibi insandır. Elalem ne der'i yok sayabilmiş, ortalama insan kafasını kaale almadan yaşamıştır.

windows un hayat kurtaran kısayolları

abi kısayol demişsin. pencere kapatmak gibi günde 2 milyon kere yaptığımız bir aksiyon için kısa yol demişsin. alt + f4 birbirine çok yakın, çok uygun, çok pratik tuşlar mı sence? bunu kim düşündü acaba? hangi ileri zekalı insan bunu programlayacak levıla geldi orada? iş bu kısayol için tuş seçmeye gelince "bunu insan kullanacak, bunların parmakları eklemleri şöyle, ona göre bir kolaylık yapalım" diye düşünmeye basmamış kafası. ya da o sırada bir uzaylı fantazisindeydi, belki insanların geleceği hakkında başka hayalleri vardı, bilmiyorum. alt ve f4'e birlikte basmak gerçekten hayatımı kolaylaştırdı, buradan sülalesine teşekkür ediyorum.

korcan cinemre

izlemediğim avam programların izlediğim gerzek konuğu. iyi yaptı ama işsizlik masterini.

karsu dönmez

Hem üstün yetenekli olup, bu çirkin dünyada hem böyle güzel, böyle içten, böyle doğal kalmak başarı mıdır, genetik midir, aileden midir bilmiyorum (hepsinden) ama ilk gördüğümden beri hayranım kendisine ve çok saygı duyuyorum.
Canlı izleme fırsatım oldu, gidip sarılmak istedim resmen, öyle bir içtenlik.. Böyle güzel bir çiçeğin yetişeceği ortamı sağlayan ailesine de saygılarımla..

https://www.youtube.com/watch?v=D7LxuEODkys

cumartesi günü evde oturan ezik kız

evde oturmayı eziklik olarak görecek kadar boş beyinlilerle dolu dünyadan uzakta, konforunun keyfini çıkarıyordur.

hiç gitmeyen içsel sıkıntı

hayatın nasıl bir şey olduğunu ve yapılacak bir şey olmadığını anlamaktan mütevellitse, gitmeyecektir, geri dönüşü de yoktur.

kısa saçlı kadın

Şahsım adına düşünürsek, kısa saçlı kadın "şu dünyada saçımla uğraşmaya ayıracağım zamanı hayatıma katarım. Hem dertsiz olur hem çok daha iyi olur, çok da güzel olur" demiş olabilir. Akıllıdır, tembeldir(*).

nil karaibrahimgil

insan değildir, insan üstüdür bence.

beğenilen ekşi sözlük entryleri

görsel
Güldürmüştür.

ilkokulda babanin meslegini soran ayrimci ogretmen

"Apartman görevlisi" diye farklı bir meslek olduğunu sanmama sebep olmuştur.

türkiyede krematoryum fırını olmaması sorunsalı

Bu ülkenin özgürlüğe mahal vermediğini, müslümanlığı zorla dikte ettiğini açık eden detaydır.

sözlük yazarlarının itirafları

galiba beynim küçülüyor. ya da bişeyler kayboluyor, bu zamana kadar kurduğum bağlantılar siliniyor. bilmiyorum. ama ilk defa milletin "aptal" dediği insanları anlıyorum.

hayatı dalgaya almak

Bazı kafaları için, nası bi düzende olduğumuzu gördükten sonra hayata devam edebilmenin tek yoludur.

herkesle iyi anlaşan insan

anlaşamayacağım insan tipidir.