bugün

Sağlıklı bünyenin yapacağı iş değildir.
Sevmiyorsa yol verin.
Karşılıksız, platonik ne ruh hastası mazoşist misiniz?
benimki platonik değildi
5 sene sonra evlilik teklif ettim kabul etti
evlendikten sonrada niye 5 sene bekledin 2. ayda teklif etseydin kabul edecektim dedi.
ben platoniğe karşıyım arkadaş
ilk gün teklif edeceksin
ret cevabı alırsan bırakacaksın.
Karşındakinin evlendigi güne kadar hep belkilerle yaşamıştırsın ama evlendikten sonra sayfayı kapatıp karanlıklar içinde kaybolursun.
Kişiden kişiye göre değişen süredir. Benim 7 yıl sürmüştü.
7 ay olan süredir bir yerde okumuştum beyinde oluşan bazı mevzular bunu en fazla 7 ay kadar falan öyle hissetmeni sağlıyor.
aşık olduğun süre ve koşullara göre değişecektir.

2 gün ile 2,5 gün arasında.
Benimki 6 sene sürdü.
dua mı? dua ise çok komik kardeş.
ne zaman başladığı konusunda kesin bir çizgi çekemiyorum. 15 yıl oldu en az. onunla büyüdüm. 8 yıl önce kaybettim. Hala bir yerlerde beni gördüğünü, duyduğunu, bildiğini, hissettiğini biliyorum ve geçen 8 yıl 1 ayın ardından hala onu özlüyorum ve hala seviyorum.

sevdiği şeyleri kıyıda köşede biriktiriyorum. arkadaşlık kurabileceğini hissettiğim yada hayranı olabileceği insanları * sosyal medyadan takip ediyorum. itiraf etmeliyim epey sık yapıyorum bunu. ondan sonra çıkan, onun sevebileceği şarkıları telefonuma yükleyip arada dinliyorum. bu yüzden telefonumdaki bazı şarkıların sözlerini hiç bilmiyorum.

şimdi acıyarak diyeceksiniz ki 'nasıl dayandın söylemeden?'. Dayanmadım, dayanamadım zaten. Söyledim. Tavsiyem söyleyin. Çünkü bazı şeyleri söylemek için 5 dakika sonrası bile çok geç.
Benimkisi 4 sene oldu, hala devam ediyor.
Acı çekmeyi seviyorum herhalde.
Unutamıyorum da.
Platonik olması zaten onun ölümsüzlüğüdür. Bu kadar ağır bir yükü taşımak zor olsa gerek.
Şu ana kadar aşık olduğum, en azından aşık olduğumu düşündüklerime hep platoniktim. Hayatımın sonuna kadar platonik takılacağım sanırım.
6 yıl oldu. bekliyoruz.
yeni aşklara yelken açmaya bakın . belki bi nebze olsun unutturabilir .
Bir sonraki aşkın başlangıcı arasındaki zaman.
bir ömür.
yeni birine gönlünü kaptırana kadar devam eden süredir.
iki sene kadardır sürüyor.daha ne kadar da sürer bilmiyorum?
yaz tatili zamanı kadardır. yaz bitip herkes evine döndümü bu süre biter.
seni seven bir insanı bulana kadardır.
insandan insana değişir, ama platonik olarak aşık olunan kişi sayısı ile süre arasında ters bir orantı olması muhtemeldir. ya da ömür boyu platonik bir aşk beslediğine inandırır insan kendini, gerçek aşkların olası acılarından kaçmak için. ama bunlar karşılıksız aşk anlamındaki platonik aşktır. ama işin aslı yani adını filozof platondan alan aşk, tasavvuf felsefesindeki aşk a benzer. birine aşık olursun ama onunla gezmek, dolaşmak, öpüşmek vs. için değil o olduğu için ona aşık olursun, sonra o güzelliğin tanrı dan geldiğini düşünürsün, baktığın her şeyde tanrısal güzellik görür ve en sonunda tanrı aşkına ulaşırsın. bunun süresi de yunus emre nin hamdım piştim yandım dönemlerinin toplamı yani bütün hayattır.
şahsi olarak konuşuyorum, kurtuluş yok. olsa olsa tamamen ayrı kalana kadar. o kadar sevmiyorsun artık ama onu her görüşün içinde bir şeyleri acıtmaya yetiyor. her gördüğünde tekrar tekrar seni terk edişi geliyor aklına. bazı şeyler soğutuyor, ama bazı şeyler de bağlıyor. sanırım kurtuluş yok. evet yok.
6. yıl oluyor son 4 yıldır hiç görmedim , bu bir takıntımı gerçek bir aşk mı ? halen anlayabilmiş değilim

anlayamadığım başka bir nokta ise göremediğim 4 yıl boyunca ızdırabım ve talihsizliğim hiç eksik olmadı burdada bir raslantımı var yoksa aşktaki karamsarlığım hayatımımı sardı o da meçhul.

aşk eğer bedeninizin değil ruhunuzun aşkıysa hiç bir şekilde eğitip dizginleyemiyorsunuz.
bir ömür sürenleri de varmış.benim açımdan şu anlık 1 yıl sadece.
7 yıl.evet tam olarak.