bugün

bir solukta okunan hakan günday yapıtıdır.
incisözlük' te hitap sözcüğü.

(bkz: özet geç piç)
küçük emrah'ın film boyunca duyduğu acı söz.
"Ben uyku ile uyanıklık arasında peydahlanmış biri değilim, arzuyla aşkla, istenerek meydana gelmiş biriyim" shakespeare
(bkz: bitch)
serbest çağrışım engellenemez!
bir soundtrack'i dahi olan, bir çırpıda bitirilen kendimden çok şey bulduğum ve herkesin kendinden bir parça bulacağını düşündüğüm hakan günday romanı. yeraltı edebiyatı olarak kolay kolay kendi dilimizde yazılmış böyle benzetmeler, böyle bir kitap elime geçecek pek sanmazdım. en önemlisi böyle bir yazar. yazarı tanımak için başlanabilecek en doğru kitap sanırım.

kitaplığımda -kendi türünün best olmuşlarının yanına- bir beyaz zenciler'in yada yolda'nın hatta ve hatta dovus klubu'nün yanına koymaktan gurur duyduğum kitaptır. kısaca benim rastladığım hiç'liği en güzel anlatan kitap piç. okunmalı okutulmalı hakan, cenk, afgan ve barbaros'un hayatında bir kaç sayfa kaybolunmalı diye düşünüyorum kesinlikle.

gelelim kitapta geçen şarkılara:*
david bowie - electric blue
black - wonderful life
the stranglers - la folie
village people - I am what I am
steve miller band - serenade
henry mancini - the pink panther
hot chocolate - you sexy thing
dean martin - innamorata
frank sinatra - my way
the cure - just like heaven
jimi hendrix - crosstown traffic
bir çeşit küfür.
yılların eskitemediği versiyonu için:

(bkz: sezercik)
bilin bakalım babası kim çocuğudur.
(bkz: profesyonel istanbul çocuğu)
(bkz: profesyonel izmir çocuğu)*.....
annesinin mahalle bakkalı, kasabı, sucusu, manavı ile girdiği ortak ilişkiden meydana gelen ceninin büyüdükten sonra toplum tarafından konmuş ismi.
annesi belli babası yüz elli.

(bkz: abdullah öcalan)
klavyemin 'p ve ç ' harfleri bozulunca kıymetini daha iyi anladığım bir kelimedir . meğer ne çok kullanıyormuşum ne yapalım en iyi o tarif ediyordu .
piçler düşünmekten yorgun düşmüş ve kendi kendilerini aptallaştırmış insanlardır. kılıçları kesmeyen ortaçağ şovalyelerine benzerler. kendilerini duymaz, görmez, tatmaz, koklayamaz ve kendilerine dokunamazlar. ancak hayatı duyar, görür, tadar, koklar ve ona dokunabilirler. kendilerini değil ama dünyayı avuçlarına çizmiş kadar tanırlar. dolayısıyla insanlığın ilerlemesindeki etkileri görünmez adamların ve ölülerinki kadardır.

piçlik insanın son halidir. daha ilerisi yoktur. daha ilerisi ölümdür. bu yüzden kendilerinden önceki kuşakların "kendimden nefret ediyorum ve ölmek istiyorum!" diye haykırdığı aynalara, "ölümden nefret ediyorum ve kendimi istiyorum" diye fısıldarlar.
Anadoluda aşılanmış meyve ağaçlarının dibinden (kök veya çilinden) çıkan şıvgına denir ve meyve ağacına zarar vermesin diye de kesilir. Bu şıvgınlar büyüse bile meyve vermez, ya da çok küçük yabani meyve verir.
geçenlerde kardeşimin farkında olmadan aldığı tişörtte yazan kelime.* * *
babası belirsiz masum çocuktur.
piçtir. (bkz: sol frame olmuştur)
haketmeyen insanlara kullanılınca sıkıntı verici hale gelen sıfattır.
sol frame'e bakınca ilk görülendir. varı bu işin içinde bir piçlik.
şükusu eline verilen insan.
(bkz: bastard)
bunlar insan değildir.insan adayidir.
bir hakan günday romanı. *