bugün

sezer inanoğlu nun küçükken oynadığı filmlerdeki adı.
(bkz: köprüaltı çocuğu)
küçük emrah'ın ruh ikizi.
(bkz: sezercik küçük mücahit)
sezercik:şekeyleyim vay!tatlı tatlı şekeyleyim vay!
çocuun teki:versene bi şeker! ham yam yamyaaaaaammmm...
sezercik:çok mu tatlı?
çocuun teki:hıımmmmmmmmm!!! baldan tatlı!
sezercik:bigün ben de alicaamm

hala guluorum bu diyaloga yaaa
şişko nuri tiplemesinin eşşeğini almasına ramak kala, teyyyyyyyy küççükene zengin bir aileye verilmiş ablasının kan çekmesi dolayısıyla oradan 50 binnnnnn demesiyle yüzünde güller açan kücük yumurcak...

hiçbir zaman babası olmayan,hep sokak çocukları arasında piç piç piç!!! diye oradan oraya sürüklenen,daha sonra babasının resmini anasının yatagı altından bularak,
benim babam var bakınnnn!!! ben piç deilem!!! diyen ve herkesin utanmasına sebeb olan
(bkz: veledizina)...

özetle;
üzerinde gereksiz bir acı taşıyan ufak insan...
(bkz: sezercik yavrum benim)
(bkz: sezercik küçük mücahit)
(bkz: sezercik anasının dini)
yeşilçam'dan tiksindirten yaratık. 'r' harflerini yutması ağzına iki tokat atma isteğini perçinler.
türk sinemasına replikleriyle kazınan şimdi ise kazık kadar olan kişi.*
(bkz: binicem üstüne vurucam kırbacı)
hafta sonu sinema kuşaklarının vazgeçilmez ve ölümsüz ismi.
bir filminde beraber kaçtıkları kızın sen bizim evimizin direğisin, babamızsın, sensiz ne yaparız diye haykırdığı küçük insan. *
(bkz: daha dün r leri söyleyemiyodun)
üçüncü nesil yazar
günün birinde şeker yemeği ahdetmiş küçük emrah formatlı türk filmi karakteri.

sezercik üvey babasının zoruyla bir bayram günü şenlik meydanında şeker satmaktadır. çocuğun biri sezerciğin yanına yanaşır, parasını ödeyerek ondan bir şeker alır ve yemeğe başlar.

sezercik: çok mu tatlı?
çocuk: hı hııııı!*
sezercik: baldan da mı tatlı?
çocuk: ımmmm, nefis!
sezercik: bir gün ben de yiyecem!
bir filminde 4 yaşında sanayi sitesinde oto tamirciliği yapmaktaydı. tamam beyler,efendiler atın da yoluna yordamına göre uydurun dimi.
bazen tom sawyer tiplemesinin taklidi, bazen ise ezilen cocuk, fakir bebe oldu. o yıllarda yeni yeni yaygınlasan renkli televizyonun ilginc kisilerindendi.
kimsenin sezercik serisini izlerken huzunlendigini ya da gulumsedigini sanmıyorum. fakat oyle bir sahnesi var ki efendim... insan kendini zor tutuyor; kederin, huznun dehlizlerinde kendisini kaybediyor.

http://www.youtube.com/watch?v=bLBXa6FQdew
sezercik illa bi misyon üstlenmelidir ya aile üyelerini bir araya getirmeli ya kimsesizlere sahip çıkmalı ya da mücahit olup vatanı kurtarmalıdır. (bkz: küçük misyoner)
(bkz: vurucam kırbacı).
Erol Taş : Ne bunlar be ? (sezerciğin elindeki bi avuç bozuk parayı göstererek, miktarın az olduğunu ima ederekten soruyor)
Sezercik: Payaaa *

gibi mükemmel bir diyaloğun başrol oyuncusu,küçük mücahit,aslan parçası,avrupa fatihi *
(bkz: sezercik zehir taciri)
küçükken şeker yemeyi hırs etmiş ama hızını alamamış galiba. polis tarafından aranmaktaymış kendisi...

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/5643346.asp
(bkz: istanbul polisi sezercik i ariyor)*
eski filmlerindeki fakir ama onurlu p.ç imajını yerle bir edip, uyuşturcu ve silah batağına bulaşmış, büyümüş, kocaman olmuş eskinin çocuk yıldızı.
-helal olsun sezercik sana da helal olsun. *
(bkz: istanbul polisi sezercik i ariyor)
zamanında insanları kendine hayran bırakmış ancak son olayla nasıl biri olduğunu bize gösteren, bir dönemin çocuk yıldızı şimdilerin suçlusu.
mutlu sonların sadece bir zamanlar oynadığı fimlerde geçerli olduğunu gördüğümüz kişinin adıdır.*