bugün

satranç oyununda her takımda 8 adet toplamda 16 adet bulunan taş. gerçek hayatta kullanıldığında değersiz anlamına gelmektedir.
başlıklarını görüp hakkında yazdığım yazardır. ne takip ederim ne de yazılarını beğenirim . başlık açmada cıvımış yazardır.
genelde çıkar için kullanılan kişi, ülke, vs 'lere verilen addır. örneğin amerika'nın türkiye'yi ortadoğudaki çıkarları için piyon gibi kullanması.*
kötü oyuncuların ne yapacaklarını şaşırdığı taştır.
immun sınavı varken sözlükte dolandığını düşündüğüm yazar.
satrançta gözden ilk çıkarılacak taş olarak görülmesi büyük yanılgıdır. uygun koşullar altında son yatık sıraya ulaşan piyon "şah" dışında herhangi bir taşa dönüştürülebilir, oyuncular tarafından genellikle "vezir" tercih edilir (bkz: piyonun vezir olması). başka bir deyişle: (bkz: ne oldum değil ne olacağım demeli).
ibne galiba. sevi$elim dedim kabul edemedi.
satrançta çok eşli olan tek taştır. diğerleri hep tek eşlidir.
(bkz: #7157824)

ben de kendisine soruyorum: tanım yapmayı bilir misin? mizah duygunu nerde ne zaman kaybettin?

ayar vericem diye format sken yazarcandır.
nickimden ismimi bi hamlede bulan tıp ögrencisi yazar. *

doktorların maaşını hastaların verdiğini yada doktorların az maaş almasının sebebinin hastalar olduğunu sanan yazar... yoksa bi doktor hastasına neden öye davransın. *

(bkz: başarılar)
fazla okumaktan beyni sulanmış ve insanlığını, terbiyesini kitapların arasında kaybetmiş şey.
billur yazgan'a yazayım derken sözlüğe yazan kişi.
akp ye oy veren bütün insanların bir arada bulunduğu familyaya verilen addır... genellikle ihale zamanları ortalığı karıştırmakla yükümlüdürler...
son kareye sabırla ve gerekli taktikle ulaşırsa yönlendirilen değil yönlendiren olan satranç taşıdır.
çömezin biri geniş aralıkta tıbbın ilk 3 sınıfından birinde okumaktadır... büyük ihtimalle ise 1.sınıftır. bir çok doktor gibi edebi yönü sıfırı zorlayacak derecededir. zekası ile değil ezber ve inekliği ile ön plana çıkmış birini andıran yazıları ise gülmeme yol açmıştır. ama kusularını örtecek kadar çalışması halinde yeni bir şeyler katan bir doktor olmasa bile varolanı iyi uygulayabilen bir doktor olabilir. tabi bunla yetinebilmeyi bilmelidir aksi halde rezilliğini anlamayacak tek kişi kendisidir.
(bkz: vesayet demokrasi senin neyine)
olm git ders çalış ezberle düşünmek senin neyine
123 tıpvideosunda olduğu gibi tıbbı yeni kazanmış heyecanlı gözü açılmamış sığırcık yavrusu misali mel mel ceylan süzmektedir gözleri o niyetle de sözlükte havam olur diye düşünmüştür heralde. ama fikirleri keloğlanın manileri kadar etkileyici olabilir ancak. madem bilmiyorsun sus adam sansınlar derler ya o hesap. tıp başlığına devam zorunluluğu olmayan fakulte yazan bu arkadaş acaba kariyerin ne senin sorusuna ne cevap verecek. kaç yıl okumuştur acaba yada kaç tıp fakultesi bilmektedir. ilk 3 yılında yoklama alan tıp fakultesi ben görmedim duymadım. bu böyledir. 4 e geçince yoklamanın bilimum aile efradını tanıyacaktır. ama tekrar ederek sen düşünme sadece çalış işine yarayanı bil. haddin değil yönetmek sen sana sunulanı uygula yeter oldumu canım.
Zamanı gelir bir piyon vezir'in .iki tutmasına sebebiyet verebilir.
göz estetiğine önem veren yazardır.
çok zekı bırıdır. *
kendısıne bır adet TDK sözlüğü hedıye edılmelıdır. cunku apla değil abla denmektedir. *
potansiyel vezirdir. yeniçeridir. bilinenin aksine her zaman ilk oynanan taş değildir, keza Af3 hamlesi de oldukça iyi bir açılıştır.
nesildaşım yazar. Çok iyidir. yardımseverdir. öpülesi yazar.
(bkz: hayata hep bir adım önde başlar piyon)
ama hic sonuncu olma sen piyon abi. *
bazı konularda beni dinleyen, anlayan ve önerilerde bulunan yazar. severek mesajlaşıyoruz.
satrançta bir taş. 8 adet bulunurlar ve tüm taşların önünde bulunurlar. 1 kare ilerleyebilirler ve çapraz olarak rakip taşları yerler. bir piyon, açılışta 2 kare hareket edebilir.