bugün

Nickindende anlasılacagı gıbı Müziği seven, muzık icra etmeyi seven, muzıgın faydasını cok iyi bilen, adam gibi adam, yazar.
dünyanın en iyi rock grubu secılen topluluk.
roger waters 20 haziranda istanbulda olacak ve the dark side of the moon albümünde çalacagını açıklamış olması nedeniyle sevenleri mutlu eden açıklamalar yapmış insanları merakla bilet satış zamanlarını beklemeye koymuş pink floyd elemanı...
Metallica ile birlikte asla sikilmiycagim grup.
Ben görüntü ve ses sanatlarına 5 duyumu sonuna kadar vermiş bir kişiyim. Eğer ses sanatı diyorsak; bu dalda aşılması, ulaşması imkansız bir müzik olayı geliyor karşıma. PINK FLOYD...
uzay müziği gibi saçmalıklarla uğraşmış ingilizlerin queen, beatles gibi diğer kepazeliklerinden..
zaten anlamayanların ve seviyesi yetmeyenlerin her zaman bok attıkları ama içten içten dinledikleri aslında öle yaparak iyi yaptıkları (adam gibi müzik dinledikleri için) ama yinede ben sevmem onalrı uzay müzigi yapıyorlar denilen,iyiki de yapıyorlar dedigimiz efsane grup...
bok atılarak sözlükte rant saglanmaya calısılan topluluk.
fanatik fenerbahceli, keyifli sozluk yazarı...
beşiktaşlı görünümündeki uludağsözlük te görmeye pek alışık olmadığım nadir bir fenerbahçeli,,ayrıca nicki sayesinde de sempatik karşılanan arkadaş.*
(bkz: dark side of the moon)
(bkz: wish you were here) (bkz: shine on you crazy diamond) (bkz: sorrow) (bkz: see emily play) (bkz: ummagumma) resimin müziğini yapan aşmış insanlar.
ilk tanıştıgım sözlük yazarı.
sözlükte bazı sebepler tarafından üyeligi silinen ancak tekrar aynı adıyla devam eden sözlük yazarı...
pink_floyd adıyla devam eder...
hakkında pek fazla konuşmaya gerek olmayan grup.herşey orada zaten.yakın zamanda geliyor istanbula ön sıra biletleri 350 ytl imişi valla alacaktım ama biletler tükenmiş.artık gidip arkadan izliyecez.
Sevilesi, aynı cephede yer almaktan gurur duyulası yazar.
ortak düşüncelere sahip olduğum tavrını takdir attiğim karşıyaka kanı taşıyan sözlük yazarı.
ilk kurulduğunda adı "sigma 6" olan daha sonra grubun gitaristi olan syd BARRETT tarafından "The Pink Floyd Sound" olarak değiştirilen grup. bu isim iki blues ustası olan Pink Anderson ve Floyd Council'in isimlerinden gelmektedir
ilk insanla benzerlikleri olan sevilesi,yanakları sıkılası,göbeğine yatılası güzel insan 1300-1365 arası yaşamıştır.
another brick in the wall diye ün yapmış bir şarkıları vardır bu abilerin. hatta filmi bile çekilmiştir.ayrıca korn denen çömezler bu şarkıyı coveramışlardır daha doğrusu coverlamaya çalışmışlardır.nitekim başarısız olmuşlardır.
"I can not explain and you would not understand, this is not how i am" sözleriyle beni tanımlayan şarkı sözlerine sahip grup.god teala onları korusun.

(bkz: comfortably numb)
Müzik tarihinde adı çok önemli bir yere sahip olan ve eserleriyle günümüz müziğine önemli ölçüde yön veren dahiyane grup.....
Ben görüntü ve ses sanatlarına 5 duyumu sonuna kadar vermiş bir kişiyim. Eğer ses sanatı diyorsak; bu dalda aşılması, ulaşması imkansız bir müzik olayı geliyor karşıma. PINK FLOYD...
her gelen neslin onları tanımasıyla daha da büyüyen, müziğin içine sığmayan, taşan grup. her dinleyişte zamanın çok ötesinde müzik yaptıklarına bir kez daha inanılan, şükredilesi insanlar. tıpkı bir klasik müzik eserinde olduğu gibi bugüne gelen, önemini otuz sene sonra bile muhafaza eden bir grup pink floyd. kendileri o günü, bugünü, kim bilir belki geleceği katmışlardır müziklerine. kişinin birkaç kuşak öncesiyle, belki ilerde çocuğuyla arasında kuracağı bir bağ olmuştur artık. bir şarkıyı defalarca ve defalarca dinleyip, yüzüncü dinleyişte şarkının anlatmak istediğini idrak etmek. onunla ne kadar çok zaman geçirirseniz paylaşımın o denli arttığını görürsünüz. adam büyür büyür, başka müzikler keşfeder ama yine dönüp dolaşıp onlara gelir.
orhan kahyaoglu ve sinan guler'in yazdigi kitap