bugün

entry'ler (2339)

tuna kiremitçi

bir adamın arkadaş çevresine bak ; (bkz: Tuna Kiremitçi ve Arkadaşları)

bir benim arkadaş çevreme bak ; harun, ersin, süleyman, tuncay vs...

ben böyle hayatın amk

on birinci nesil yarına kadar sözlüğü terk etsin

hayırdır?

önceki nesiller sonraki nesilleri dövüyor mu ?

hani ona göre hareket edelim biz de...

kuantumun ateizmi çökertmesi

hani düşman başına derler ya ; işte cehalet, cahillik öyle böyle bir şey....

koontom atoizmi cokortocok...

adamın daha kuatumun ne olduğu hakkında fikri yok, bunun üzerine bir de fikri var; bilgisi yokken yarattığı fikri ile de durmuyor bir de yorum yapıyor çomar..

şunların kökü kurumadan bu ülke feraha ermez.. benden demesi.

atatürkün her dediği her yaptığı doğrudur

bakıyorum da ne boktan bir yer olmuş bu Uludağ sözlük arkadaş.

Tamam trollük müessesi sözlüklerin olmazsa olmazıdır, saygım ve yeri geldiğinde sevgim sonsuz. Ama arkadaş hani onunda bir yolu yordamı ve bir tarzı olması gerek değil mi. Senin yaşın yetmez, bu sözlük ne kaliteli trolleri gördü. Hepimizi hop oturtup hop kaldırlar zamanında. Senin anlayacağın bu işi hakkıyla baya kaliteli yaptılar.

Yıl olmuş iki bin on yedi, sen gelmişsin " ototurkun her doduğu hır yaptugu dorudur "

Lan bir yerin trolü bile mi kalitesiz olur arkadaş.

domuz eti yemek

islam dinine göre haram olay eylem.

Yani şöyle; şimdi elli yaşındaki Mahmut amca gidip 15 yaşında biz kız çocuğu ile evlenirsen islam dini açısından bu durumda herhangi bir sakınca yoktur. Zaten hali hazırda islam ülkelerinde yaşça çok büyük insanaların dinen caiz olduğu için küçük çocuklarla evleniyor olmaları bilinen bir gerçektir.

Lakin elli yaşındaki Mahmut amca, onbeş yaşındaki kız çocuğu ile evlendikten sonra bir akşam, " evladım aman pardon hanım bu akşam şöyle güzel bir domuz pizolası yaşta yiyen " derse işte bu kabul edilemez. Mahmut amcamızın günahı büyük.

Anladın sen onu.

dota 2

yaklaşık 4 yıldır oynadığım oyun. 4.5 k mmr seviyesindeyim; demem o ki hani oyunu ve mekaniklerini biliyorum. hani nerde ne yapılması gerek nasıl pozisyon alman lazım az çok fikrim var bu konularda. elimden geldiği kadar profesyonel oyuncuları da kendimi geliştirmek adına izliyorum.

oyun içinde elimden geldiği kadar takım arkadaşlarımla iyi geçinmeye çalışıyorum. sürekli diyalog kurup takım olarak birlikte hareket etmeye çaba gösteriyorum. tercih olarak solo offlane pozisyonunda oynamaya çalışıyorum. flame, blame, trash talk, rage olaylarına hiç girmiyorum. en kötü durumlarda bile takımı comeback yapabiliriz diye birlik beraberliğe davet ediyorum..

amaaaaaaaaaaaaaa

bütün bu saydıklarıma rağmen yok arkadaş olmuyor. neden mi olmuyor ?

çünkü bu ruslar, diyeceğimi sandınız değil mi ?

yok kardeşim ruslarla falan alakası yok. bu oyunu en aptal en gerzek topluluğu türklerdir. ben hayatımda bu kadar gerizekalı, bu kadar ezik, bu kadar tebiyesiz, bu kadar eğitimsiz bir topluluk daha görmedim. o rus diye suçladığın adamlar varya türkleri beşle çarpar eline verir. ulan en azından adamlar oyundan zevk almaya eğlenmeye çalışıyor. ama bu türk oyuncular yok mu... bak şimdi;

bir kere bir dota oynayan bir türk oyun hakkında her boku kesinlikle biliyordur. hani ona herhangi bir konuda birşey öğretmen ya da onu bir şekilde yönlendirmen söz konusu olamaz

her heroyu en iyi ve etkili şekilde kullanıyordur; skill build , item tercihleri falan ağzını bile açamazsın.

kendisi dışındaki herkes suçludur, kötü oyuncudur, noobtur, piece of shit tir.

amk sığırı 25 yaşına gelmiş daha ingilizce bilmez, takımında türk yoksa kimse ile anlaşamaz. sdadece öğrendiği bir iki ingilizce küfürü onları da tamamen yanlış telaffuz ederek tekrarlar. takımda türk varsa; ona da, o barzo mağra adamı türkçesiyle anca küfür eder.. ulan telefon numarası adres isteyen var lan .....

türkler ya carry oynar ya mid... imkanı yok yani bir türk de gelsin ben support oynayacam desin , ben offlane oynayacam desin.. hani şimdi birisi çıkıp ben support oynuyorum demesin sakın ; çünkü binde birsin güzel kardeşim...

ciddi anlamda bir milletten nefret etme nedeni olarak gösterilebilir oyun.

bence bu oyunun türkiye gibi az gelişmiş eğitimsiz ülkelerin insanları için paralı falan olması lazım. aslına bakarsan hiç oynatmasınlar diyeceğim ama yok o biraz fazla olur. paralı olsun arkadaş parasını versin öyle oynasın amk sığırı. aslında şimdi düşündüm de bu ayılar para verince daha da öküzleşirler..

not: oynayanlar bilir oyun içi sesli iletişim seçeneği var. burayı okuyan güzel kardeşim yalvarıyorum sana şu türkçeyi -ana dilini- konuşmasını öğren artık, yalvarıyorum. direkt kusma nedeni yani. şu iğrenç şivelerinizden, genizden çıkarttığını seslerden iğrenmemek elde değil. bir de konuşurken ağzınıda sigara olmasın yahu.. ne iğrenç insanlarsınız siz yahu.

resmen kustum farkındayım..

edit: çok fazla imla hatası var hiç uğraşmayacağım düzeltmek için..

total war warhammer

kaos savaşçıları denen "op" dengeziler yüzünden bir türlü zevk alamadığım oyun.

son seferinde bretonya ile akayım dedim alemlere. güzel başladım ekonomi iyi, araştırmalarımı çatır çatır yapıyorum, etrafımdaki hiç bir fraksiyon bana elleşmeye cesaret edemiyor. bir ara orman elfleri atarlanacak gibi oldu onlarınde ağzının payını verdim. bütün bretonya krallıklarını tek çatı altın birleştirerek tek ve büyük bretonyayı kurdum. anlayacağınız oyun için herşey istediğim gibi ilerlerken bir den kaos savaşçıları denen elemanlar peydah oldu. ne olduysa da bundan sonra oldu. yok arkadaş o kadar güçlüler ki sen ne kadar iyi olursan ol en ufak şansın yok. ve bu durum oyunu o kadar saçma bir hale sokuyor ki hani her defasında silesim geliyor. şu oyuna verdiğim 180 tl ye acıyorum.

bugüne kadar çeşitli fraksiyonlarla oynamayı denedim, imparatoluk mu dersin cüceler mi dersin. yok arkadaş hepsinin sonu aynı. 200 üncü turne doğru kaos saldırmaya başlıyor ve o dakikadan sonra yapabileceğin hiçbir şey yok. hangi fraksiyon olursan ol elindeki en güçlü savaşçılar bile kaos savaşçılarının karşısında duramıyor. adamlar her şekilde eline veriyor senin.

tamam kabul bu tarz oyunlarda seni zorlayacak canından bezdirecek bazı unsurların olması kadar doğal bir şey yok. aynı zamanda bu seni oyuna bağlamak için bir motiasyon kaynağı ama arkadaş böyle dengesiz bir faktör olamaz. olmaması gerek. çünkü bu durum seni oyuna bağlamak bir yana oyundan soğutan bir hal alıyor zaman içinde. biraz önce bretonya defterini de kapatmış oldum. bir daha sıfırdan başlar mıyım bilmiyorum. çünkü şunu biliyorum ki , ne yaparsam yapayım ömrüm 200 turn olacak.. gerisi yok.

bu satırları okuyup da derdimin dermanını bilen varsa lütfen beni de bilgilendirsin.

onun dışında eğer bu satırları bu oyunu alma aşamasında karar vermenize yardımcı olması açısından okuyorsanız kesinlikle bu oyundan uzak durum. en azından kaos savaşçıları denen fraksiyona acil bir dengeleme olayı gelene kadar bekleyin.

gelişmiş islam ülkeleri

önce gelişmişliğin bir tanımını yaparsanız daha açıklayıcı olur sanırım

hani benim gelişmişlik kriterlerime göre, gelişmiş herhangi bir islam ülkesi göremiyorum. ha senin gelişmişlik kriterlerin farklı ise o zaman konuşalım bunu

he bir de bundan bilmem kaç yıl önce çok gelişmişlerdi teranelerini de bir geçiniz efendim. he sonra birisi çıkar der ki; madem o kadar gelişmiştiniz, o seviyeden nasıl oldu da bu seviyeye düştünüz.. sonra emperyalist batı , yavşak amerika falan diye ağlamak zorunda kalırsın. hayır sen üzülürsen ondan diyorum ben

ötv indirimi olduğu için fiyata zam yapan firmalar

ilginç milletiz biz vesselam;

otuz bin liralık arabaya yıllarca ötv vergisi ile altmış bin lira verir sesi çıkmaz

ötv indirimi olunca firma zam yapar ona isyan eder

asajagjajgjajgajgjajga

youtuber olmak isteyenlere tavsiyeler

motovlog üzerine çalışmalara yapılabilir.

güzel ve eğlenceli planlanmış bir içeriğin size yüz binlerce takipçi kazandırması işten bile değil

inanmayan varsa açsın mevcut motovlog kanallarını bir takibe alsın; o kadar kalitesiz ve sıradan içeriklerle yakaladıkları izlenme ve takip oranları görünce hak vereceklerdir bana.

cherisyourlifewp

5k dota oyuncusudur gider 2k lık hesapları alıp boost yapar.. sonra onun 4k yaptığı adamlar bizim oyunlarımıza gelip iki dakikalık oyun keyfimizin amına koyar..bildiğin emek hırsızıdır.. sorsan bir de paraya ihtiyacım var gibi fakir edebiyatı yapar.

soktuğumun eğitimsiz köpekleri sizi..

he bir de bunun yayınlarını takip eden buna donate atan tiplemeler var... enayi gibi para bayılırlar buna ,5k lık adam 2k ları nasıl eziyor izlemek için.

en ufak eleştiri yapamazsın, yaptın mı direkt kanalında ban yersin küfür yersin türlü hakaret eder sana; ve senin bunların karşısında en ufak bir cevap hakın bile yoktu.. bilin bakalım nereden tanıdık geldi bu size...

hee 1 lira donate at o zaman ne istersen söyle..

yani arkadaş bir ülkede her şey mi kalitesiz olur lan? hani her şey mi... soktuğumun ülkesinde twicth den oyun yayını yapan adam bile eğitimsiz cahil cühela bir tipleme ve arkasına yüzlerce kişiyi takabiliyor... e o zaman buradan hareketle tümeravım yaparsak bazı sonuçlar normal olsa gerek..

17 haziran 2016 ispanya türkiye maçı

an itibari ile oyunun kontrolünü ele geçirdiğimiz karşılaşma.

edit: hasikti maç bitti....

17 haziran 2016 ispanya yeni türkiye maçı

ispanyanın, götümüze meşe ağacını dalı budağı ile soktuğu maç..

bitse de daha fazla rezil olmadan kurtulsak.

hatta şu şampiyona biran önce bitse ; ligler başlasa da biz tekrar fenerbahçe mi galatasaray mı beşiktaş mı daha iyi falan muhabbeti yapsak.. şuan sahada bulunan oyunculara yıllık milyon dolarlar falan versek. neden çünkü; çünkü her konuda olduğu gibi bu futbol konusunda da, neyin ne olduğunu bilmeyen ezik orospu çocukları topluluğuyuz..

neymiş biz bu gruptan rahat çıkarmışmışmışmışız...bak bak beyinsiz orospu çocuğuna bak; sadece çıkmıyor üzerine bir de rahat çıkıyor.. geride kalan 2 maçta üst üste beş başarılı pas yapamayan takım! gruptaki tek rakibimiz ispanyaymış.. şuan izliyorsun değil mi maçı ? sence bu ispanya ile biz rakip olabilir miyiz? bak yenmeyi falan geçtim; rakip olabilir miyiz? ulan ben eufa falan olsam bu iki tanımı oynatmam lan.. bizimkileri bi köşeye çeker ; hadi siz bi siktirin gidin derim...

avrupa şampiyonasında 2 maç oynadık ve her ikisinde de bildiğin utandım lan.. allahdan hırvat ya da ispanyol bir arkadaşım yok diye sevindim.

neyse ya ; şu on numara beş yıldız über kaliteli ligimiz bir başlasa da ; fener mi cinconu siker yoksa beşiktaş mı en büyük onu bi çözsek...

17 haziran 2016 ispanya türkiye maçı

şiir gibi gol yediğimiz maç.

overfall

bugün itibari ile steam üzerinden edinip deneme fırsatı bulduğum oyun..

türk yapımı olması almamda çok etkili oldu lakin ben mi göremedim yoksa cidden oyunda türkçe seçeneği yok mu...şayet öyle bir durum varsa inanılmaz ötesi bir hayal kırıklığı yaratacak bende.. hani ingilizce bilmediğim için demiyorum bunu ama türk bir firmanın yaptığı bir oyunda türkçe dil seçeneği yoksa gerçekten yazık....

6 mayıs 2016 adliye suikast skeci

beyinsiz ak-itlerin idrak edemedikleri olay.. boşuna yormasın kimse çenesini yaradılış itibari ile idrak etmeleri mümkün değil.

senin cumhurbaşkanın alenen bir gazeteciyi hain ilan edip hedef olarak gösterince bu sana anormal gelmiyor da; bu durumdan kendince vazife çıkartan sığırın teki böyle bir eyleme kalkışında bu tiyatro oluyor öyle mi...illa beline silahı takıp yollaması mı gerekiyor? oldu olacak kurana el bastırsın bir de..

şimdi de anlamadıysan şayet artık git, lütfen git, bak çok rica ediyorum git...

git hadi..

6 mayıs 2016 adliye suikast skeci

tabi tabi hep skeç, hep tiyatro bunlar..

cumhurbaşkanının alenen bir gazeteciyi hedef göstermesi de tiyatro.

bir gazetecinin işini yaptığı için ( dünyanın hangi gelişmiş ülkesinde olsa gazetecilik ödülü alırdı) haini ilan edilmesinin de gerçeklikle uzaktan yakından alakası yok o da tiyatro...

ulan duyanda hayatları tiyatro salonlarında geçti sanacak..

can dündar ın karısını bırakıp kaçması

beyin özürlü orospu çocuklarının, sığ beyincikleri ile dalga konusu etmeye çalıştıkları hadise..

ulan küçük köpek; senin ve senin gibi karakter yoksunları yüzünden ülke bu hale geldi; senin cumhurbaşkanın alenen bir gazeteciyi alenen eğitim seviyesi belli olan bir millete hedef gösterdi.. bir insan gazetecilik yaptığı için hani işini yaptığı için hain ilan edildi...senin, yeni türkiye diye anırdığın ülkenin adalet kurumunda birisinin canına kast edildi; sen de durdun düşündün ve bu olaydan 'ehuehueeuheuhuee adam karısını bırakıp kaçtı' diye bir sonuç mu çıkarttın? sonra o salyalı ağzınla burada aklınca komiklik mi yaptın ?

başınıza gelen ve gelebilecek her şeyi hak ediyorsunuz aslında.. düşünüyorum da az bile yapıyorlar; çalıyorlar mı daha fazla çalsınlar, özgürlüklerinizi mi kısıtlıyorlar prangalar taksınlar size; insanca yaşamayı, düşüncenizi özgürce söylemenizi bile kaldıramıyorlar mı hepinizin ağzına bant çeksinler vs vs vs... yapsınlar da yapsınlar çünkü yaptıkları ve yapacakları her şeyi fazlası ile hak ediyorsunuz siz...

dota 2

hiçbir şekilde başlamamanız gereken oyun.

survivor 2016

daha iki dakika önce gizem ve semih zaferin arkasından konuşurken, zaferin bana mı dedin sorusu üzerine yan çizmesini bizzat bu gözler gördü. zaferin aptalca tepkisini savunmak mümkün değil de en azından şu semih gizem ikilisinin nasıl karakter yoksunu olduğunu görmüştür izleyiciler sanırım...