bugün

En sevdiğim 5 şarkısı şunlardır

(bkz: Time).

(bkz: Comfortably Numb).

(bkz: Brain Damage).

(bkz: Breathe (In the Air).

(bkz: Hey You).
"Eğitime, düşünce kontrolüne ihtiyacımız yok."

https://www.youtube.com/w...&ab_channel=GizemKurt
bunlar milyonlarca ışık yılı öteden müziği dünyaya getiren uzaylılar...
uzaylıların dünyada.müzik gelişsin diye yetmişli yıllarda çeşitli frekanslarla işte müzik denen şey buduru öğretmek amacıyla Pink Floyd'a ilham gönderdiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır...
Benim için ,hayatı dayanır kılan yegane; uyuşturucu her şeyiyle kusursuz bir felsefe kimseyi sevmedim senden daha güzel ( Roger Waters... )
Pek bohem bir hayata sahip olduğum söylenemez. Heavy metal dinliyorum, pek bana hitap ettiği de söylenemeyecek bir grup lakin bazı anlarda da öyle bir sakinleştiriyor ki beni anlatamam. En sevdiğim parçası ise;
(bkz: the great gig in the sky)
En sevdiğim iki şarkısı:

(bkz: Julia dream)

(bkz: high hopes)
kırmızı şarap ile birlikte yakılan tütsüye eşlik edebilen en iyi grup...
biz zamanında ruhunu pink f a teslim edenler olarak; o grubu bir yerle bağdaştırmışızdır hep. benim için pink f , bursa demek , bulvar demek, yağmurlu günler demek, dökülen yapraklar demek.
uyuşturucu kullanmak gibi. 7. katta çocuğun olmuş kadar sevinmek -1. katta çocuğun ölmüş kadar üzülmek gibi. bulutlarda uçmak gibi.
dinlediğinizde uyuşturucu kullanmış gibi hissedebileceğiniz tek grup; bulutlar bulutlar.
En sevdiğim müzik grubu. Ama özellikle ilk yaptıkları şarkıların bazıları direk geçiyorum. Çoğu şarkısı iyi ama bazılarını ben bile dinleyemiyorum.
Yine de duvardan haberiniz var değil mi?

Müzik gruplarının black mirror'ıdır.
madem gerçeğini dinleyemiyorum diyerek çakması olan 7 pink floydlar ve 2 prenses isimli grubu dinlemeye gideceğim bu akşam.

pink floyd sevenler akşam kadıköy'e gelebilir. ben başarılı buluyorum bu grubu...
her dinlediğimde hayran kalıyorum. resmen müzikte çığır açmış adamlar. bu nasıl bir müzik zekası, duyguyu melodilere dökme yeteneği böyle? dünyanın gelmiş geçmiş en yakışıklı, güzel, karizmatik, karşı konulamaz müziğini yapmış adamlar. uzaydan geldik deseler inanacağım!

her seferinde hayretle dinliyorum...
liverpool fc için fearless adlı, sonunda anfield tribünlerinin tezahuratının duyulduğu bir şarkı ithaf etmiş kaliteli dev grup.
zamanında çok dinlerdim büyüyünce kötü müzikleri olduğunu anladım.
(bkz: Julia dream)
https://www.youtube.com/watch?v=D1kZ6M2aMvw

(bkz: One of these days)

normalde bateri diğer enstrümanlara göre çalar, hatta arkada kaybolur. bu parçada bateri kendince bir yandan çalıyor. hatta bateri üzerine yapılmış nadir parçalardan biridir.

haa aynı şekilde bıyık bıraktığımda (bkz: nick mason) gibi görünüyorum beni bile şaşırtacak kadar.
"The wall" bildiğim nadir ingiliççe şarkılardandır.

Bunda şarkının verdiği mesajın etkisi yadsınamaz.
Başıma bir iş gelecekse balon olduğunu düşündüğüm grup. Dinlerken uykum geliyor, overrated fazlasıyla.
Pink floyd- Hey you
pink floyd ile tanışmam bu parçayla olmuştu ve en sevdiğim parçası haline geldi. Yıllar geçse de bir gram bile azalma yok. En sevdiğim yeri ise, " open your heart i am coming home ve arkasından gelen gitar solosu." uyanır uyanmaz bunu açıp uyanıyorum sen iyi ki varsın be pink floyd...
Dünya genelinde ün salmış başarılı bir müzik grubudur.
Benim mottom ise; hayat bir pink floyd şarkısıysa o zaman "how i wish you were here"dir.
Deneysel ingiliz felsefesiyle muhalif sanat yapmak. (bkz: denince)
görsel