bugün

hazır giyim, saat gibi ürünleri olan fransız markası.

http://www.pierrecardin.com
Aydınlı Grup ile kurduğu ortaklığı kutlamak ve istanbul Çırağan Sarayı'nda düzenlenecek olan 'Dünden Bugüne Pierre Cardin' defilesi için türkiye'ye gelen fransız modacı.
http://www.hurriyet.com.t...dakika/4614912.asp?gid=71
takım elbisede fiyatlarını gereksiz pahalı bulduğum marka.
Zira, ürettikleri her ne kadar kaliteli olsada moda dışıdır, houte coutre değildir. o zaman nerden geliyor bu pahalılık. zaten italyan bile değilsin*
her bokun fabrikasyon urunlerini yapan marka. cocuk arabalari falan vardir. bas ortuleri aman allahim dedirtir.
sanıldığının aksine fransız değil,italyan modacıdır.
ancak firma olarak fransız orjinlidir.
katalog çekimleri, adına yakışmayacak şekilde kalitesiz, fiyatları biraz pahalı, zenginlerin değil, orta hallî insanların giymek için can attığı hazır giyim markası. seçilen mankenler de pek iç açıcı değildir reklamlarındaki. ürettikleri iç çamaşırlarının, takım elbiseleri kadar rağbet gördüğünü düşünüyorum.
basit bir modele sahip olan ve bununla da kalmayıp aşırı derecede sıradan bir gömleğin 89,99 ytl fiyatına satıldığı ünlü bir markadır. sanırım keramet hem markada hem de kumaşta. * *
takım elbiselerinin diğer markalara göre pahalı olduğu*, kaliteli takımlar üreten, özellikle %100 yün olan kumaşları sayesinde rahatsız etmeyen, indirime girdiğinde yarı fiyatına outlet mağazalarından alınarak iyi fiyata kaliteli bir ürün giyme fırsatına sahip olduğunuz italyan asıllı pierre cardin'in markasıdır.
italyan asıllı fransız moda evinde haute couture çalismalarla moda hayatına adım atmış, kendi grubuna dahil 27 şirketin ortaksız tek sahibidir.aynı zamanda tayt ve yarasa kol tarzlarını keşfetmiş, 6 milyar doların üzerinde iş hacmine sahip ve dünyada gelmiş geçmiş en başarılı markanın ismidir.
çorap, iç çamaşırı, kemer, askı, yakalık, kol düğmesi, gözlük, parfüm, yüzük, bileklik, vb. gibi ürünleri gözü kapalı alınabilinecek fransız moda devi.
90'lara kadar dünyanın en fazla tanınan markası olmasına rağmen, hatalı pazarlama stratejileri yüzünden bugün yerlere düsmüs eski markadır.
çok güzel eşarp üreten marka.
bunu yapan bunuda yaptı

"Pierr Mardin, Kaliteyi Ucuzlukla Buluşturduk"

Şu ana kadar güngören ve bağcılarda 2 şubelerini gördüm.
sanıldığı gibi fransız modacıdır; aynı takım elbiseleri pierre cardin yerine becon etiketi ile yarı fiyatına bulunabilir.
esarplari 83-100 ytl. arasinda olan , kendisine has desenler ureten markadir. orta halli sinifin ruyasidir. bir ust sinifin tercihleri ise ;

(bkz: longchamp)
(bkz: christian dior)
(bkz: burberry s)

(bkz: dolce&gabbana)
kalitesine inanmadığım sadece elit kesime hitap ettiğini düşündüren fransız giyim markası.
amerika'da pazari olmayan markadir. takim elbiselerle isim olmadigi icin bilmiyorum ama gomlekleri 15 dolara, pijamalari 15 ila 20 dolara felan satilir. aksesuarlari felan da acayip ucuza gider. kalem takimlari 9.99 dolar, saati is 30 dolara felan rahat bulursunuz. kimse de bilmez zaten pierre cardin'i felan, turkiye'den gelen bazi marka takintili elemanlar ise pierre cardin logosuyla nafile gezer ama i-ih.. evde kimse yoktur.. (eksilemeyin ulan hemen herkes demedim bazi dedim.)
Yurt disinda bizdeki kadar itibar gormeyen, orta ust sinifa hitap eden cok da zevkli kreasyonlara imza atamamis marka. Yurtdisinda gayet makul fiyatlarla satisa cikmasina ragmen bize disaridan gelen hersey gibi pahali satilir, (bkz: Marks and Spencer) Gomlekleri neyse de takim elbiselerini tavsiye etmem cunku iscilik olarak da malzeme kalitesi olarak da vasattir.

Bir de aydinli grubu tarafindan turkiyeye getirildiginden alli gullu kravatlari bir donem Erbakan ve surekasi tarafindan bolca kullanilmistir.
erzurum'da ilk terzihanesini kurdu, terzi kardan bıkmıstır ve "biyerde de kar disnsin beah" diyerek bu adı koymustur .
"biyer kar din" demistir sonradan italyan atılımcılar çaktırmadan bu markayı kendilerine mal etmişlerdir,ve piyer kardin demişlerdir. acı ama gerçek.*
ayrica yolda magazasini gordum halida uretiyorlarmis.
(bkz: pierre cardin carpet)*
istanbul'da Palladium'da da bir mağazası olan firma.
tasarımlarını yapan firmaya veya şahısı kıskandığım. Kaliteli giyim firması.
ist fashion days kapsamında weekend koleksiyonunu iddalı bir defile ile tanıtan, çizgisnin değiştiğini idda eden; ancak bu çizgide ki istikrarından şüphe duyduğum, lisansı; cacharel, u.s polo ve becon markalarını da bünyesinde barındıran aydınlı group'a ait olan marka.
terzi'de elbise diktirme donemini bitirip hazir giyim cagini baslatan marka ve onun sahibinin adidir. Coca cola ve Levis'tan sonra dunyanin en bilinen 3. markasidir. Oteller zincirinden catal kasiga, bebek arabasindan saate,kalemden haliya, gomlekten ic camasirina kadar akla gelebilecek pek cok urunun ureticisidir. Sahibi olan Pierre Cardin, hala sag (alive) ve su aralar 80lerini yasamakta olan gencliginde Christian Dior'un yaninda ciraklik yapmis 4 villa dolusu sahsi elbisesi olmasina ragmen giyinis tarzina bakinca "emekli Riza amca" diye tanimlayageldigimiz siradan insanlardan biri gibi gorunmektedir.
Bununla birlikte sanata da cok duskun olan pierre cardin pek cok tiyatro salonunun yapimina destek olmus uzun metrajli bir filmin de tek basina sponsorlugunu ustlenmistir. Fransa'daki maxim's restaurant ve minim's cafelerin sahibi de yine pierre cardin'dir.
takım elbiseleri kesinlikle alınmaması gereken hazır giyim markasıdır.
verilen para ve aldığınız ürünün kumaş kalitesi kesinlikle uyumlu değildir. o fiyata çok daha iyi ürünler alabilirsiniz.
(bkz: network) (bkz: fabrika)