bugün

entry'ler (2084)

başbakanın sürekli ya takısı ile konuşması

kültürsüz biri olduğundandır. Ben hiç kullanmıyorum "ya" ünlemini.

19 gün boyunca sevişmeden duran solcu kız

yine de bu kızı hayalinde canlandıran gerizekalı yobaza vermeyecek olan kızdır.

götünün kılını götten anlayan laikçi

ayan beyan video varken, kadın açıkça anlaşılır bir şekilde "erdoğan'ın ........yım" demişken daha hala "öyle demedi de böyle dedi" diye öten gerizekalılara hayret eden laikçidir. Lan nasıl bir kafanız var sizin? Nasıl bu kadar yalancı bu kadar çirkef olabiliyorsunuz?

Doğru ama bu sanattı sizde, imamı müftüsü "camide içki içilmedi" diye bas bas bağırırken; caminin içinde çekilmiş videolarda insanlar canhıraş şekilde koşuşturup insanları tedavi etmeye çalışırken abuk subuk konuşan bir ustanız var...

yazarların çocuklarına öğretecekleri ilk şey

genelde meme başını yakalamak, gece gündüz farkı, biberonu ağızda tutmak, yatağa konunca kendiliğinden uyumak gibi şeyler oluyor. Gerisi için zaman gerekiyor. Ama neyi öğretmek istiyorsanız isteyin, ne kadar erken başlarsanız o kadar iyidir...

tayyip erdoğan ın hapis yattığı gerçeği

Tayyip Erdoğan'ın halki din ve irk farki gozeterek acikca k8n ve dusmanliga sevk etmekten sabikali olmasi gercegiir.

gezi parkı eyleminde namaz kılan gösterişçiler

bakkal yönetmek için kadın düşmanı ve bildiğin sapık olmak gerektiğini bilememiş göstericilerdir. Kadın aralarında diye namazları kabul olmazmış, tey allaam...

eskişehir

Metallica JAmes Hetfield tarafından aşağıdaki forografı facebook'ta paylaşılan güzel memleketim. Diren Eskişehir... *

https://fbcdn-sphotos-a-a...20543562_1370612670_n.jpg

yılmaz büyükerşen in eskişehir e katkısı

eğer başkanlığa gelmesinden sonra tonla turizm şirketi eskişehir turu düzenliyorsa sayılamayacak kadar çoktur. Ulan arkadaşım, millet akın akin eskişehir'i gezmeye otobüslere trenlere doluşup geliyor, iç turizm oluştu resmen. Tur şirketlerinin internet sayfalarında yurt içi turlar sekmesinde eskişehir turları en başa oynuyor. 34 yaşımdayım, doğma büyüme eskişehirliyim, 1995'de üniversiteyi kazandığımda "yaşasın bu köhne şehirden kurtuluyorum" diye havalara uçmuştum. Üniversiteden sonra da ailemle sadece yazları görüşebildiğim ve yazları onlar başka şehirde oldukları için eskişehir'e gidemedim. 2010'da bebeğim olunca ailemin yanına uzun süreli kalmaya gittiğimde şehrin yeni haline resmen vuruldum. Avrupa'da görüp iç geçirdiğimiz ne güzellik varsa adam getirmiş eskişehirlinin hizmetine sunmuş. Hangi bozkır kentinde opera tiyatro var, bu kadar park kaç tane şehirde var? Bu kadar güzel bir kanal düzenlemesi, süs olsun diye değil insan taşımak için yapılmış ve sürekli yaygınlaşan tramvay başka nerede? nerede bu kadar güzel festivaller düzenleniyor, kürek kano yarışları, belediye orkestrası konserleri, uluslararası resim heykel sergileri... Belediyenin kendi özel gezici ekipmanı ile tüm şehrin zemin etüdünü yaptığını ve bina bina depreme dayanıklılık testlerini tamamladığını biliyor muydunuz? Hadi ben hırboyum, heykele put derim, sanata bilime hiç kafam basmaz derseniz belediyenin aşevinden kaç kişi doyuyor biliyor musunuz? Üstelik bütün bunlar da hükümetin bin türlü engellemesine rağmen yapılıyor...

Büyükerşen'in eskişehir'e katkısı yok demek için hakikaten "heykelin müslüman şehrinde ne işi var, heykel puttur" diyebilecek düzeyde bir hırboluğa ihtiyaç var.

geziparkını destekleyen ünlüleri protesto ediyoruz

milletin yüce ve manevi değeri olan tayyeap ile dalga geçmiş (!) kişileri hedef gösterme kampanyasıdır. Gergedanlar .iksin sizin ahlakınızı. Bu ünlüler ya da ünsüzler gezi parkında "baskı istemiyoruz, anayasa ile güvence altına alınan özgürlüklerimizi istiyoruz" dedikleri için halkın ahlakı ile oynuyorlarmış. Harbiden eşşekler ziksin sizin ahlakınızı, aklı beyni olmayan saman kafalılar sizi.

geziparkını destekleyen ünlüleri protesto ediyoruz

"ayrıca bu ülkenin ahlak kurallarını hiçe sayacak, istedikleri gibi yaşayacaklar ve türk halkı da buna göz yumacak! olacak iş mi?"

tabii, istedikleri gibi yaşayanlara hiç acımamak gerek, istediği gibi yaşamak kimin haddine, herkes Tayyip Hazretlerinin istediği gibi yaşamalı, yoğusa urun kellesini...

Hiç anlayamıyorsunuz değil mi? Bu protestolar bu hıyarlığınız yüzünden yapılıyor. Sana ne ulan elalemin içkisinden seksinden yaşantısından?... Hem nereden biliyorsun o insanların yaşantısının nasıl olduğunu? Tek doğru sizinkisi değil işte, anlayın artık bunu. insanları rahat bırakın nasıl istiyorlarsa öyle yaşasınlar, size ne, size ne?...

üç beş gündür götü bayağı kalkan tayfaya uyarılar

"hükümete karşı slogan atmadan eylem yapmayı" da içeren uyarılarmış. Oldu canım, hükümete karşı slogan atmayalım da manifaturacılar çarşısının yönetim kuruluna atalım, insanların canını burnuna getirenler onlar çünkü...

eylemcilerin peygamberimizle dalga geçmesi

olmayandır. Gerizekalı dinciler kutsal saydıkları arapçayı bilmiyorlar anlaşılan. inşaat ya resullullah, "inşaat (ver) allahın resulü" demektir. Allahın resulü inşaattır demek değildir. Peygambere hakaret etmek isteyen niye allahın resulu yani allahın peygamberi kitap gönderdiği elçisi desin be allahın malı? Bak sana ben mal demek istiyorum ve allahın malı diyorum örneğin.

Gerizekalı dinciler bize öğretiyor ki Evliya çelebi de zamanında rüyasında Peygamberle dalga geçmiş yanlışlıkla "seyahat ya resulullah" derken...

Götünüzü yırtıyorsunuz milleti galeyana getirmek için, sizin gibi koyun olmayanları karalamak için ama nafile, zeka yok kafa yok, hep saman oralar. Ancak bu kadar olabiliyor işte...

tayyip erdoğan ı kimseye yedirmeyiz

Fettoş'un üstü kapalı eleştirisine bakılırsa cevaben "çoktan yendi de sindirildi, boşaltılmak üzere" denilebilecek ossuruklu slogan...

yazarların bu gece için uyumama sebepleri

2.5 yasindaki kuzunun sabah gecirdigi geniz eti+kulak tupu+kasik fitigi operasyonu sonrasi narkozun etkisiyle sapitmasi.

sözlük yazarlarının rüyaları

Her seferinde daha enteresanını göremem diyen şahsımı yanıltan rüyalardır. Rüyada oğlunun gittiği kreşin binasının aslında 90'lı yıllarda işkencehane olarak kullanıldığını ve binada cinlerin hayaletlerin (!) cirit attığını görmek, gene aynı rüyada ne cini lan diye dalga geçip bak şimdi şöyle çağırıyorlarmış diye ayak üstü bir seansa katılmak, cinin içine girdiğini hissedip "varlaaarrr" diye bağırarak uyanmak örnek olarak verilebilir.

recep tayyip erdoğan ın kuyumcu olması

eşek etinden sucukçuluk yapmış olmasının yanında hiç olandır.

kemalistlerin vatanı ahlaksızlaştırdığı gerçeği

götten uydurmadır efendim. "ifade aynen şudur" diyip iki nokta üst üste koymakla olmuyor. 1936'da doğan babam 1945'ten itibaren yazları Eskişehir/Sivrihisar Ulucami'de imam olarak görev yapan üvey amcasından onun kızları ve diğer başka kuzenleri ile birlikte kuran-ı kerim dersleri almıştır. Kimse de kendilerine karışmamış, engel olmamıştır. hatta Aynı imam amcamız 1950'de demokrat parti kurulunca emekliliğini istemiş ve partiye katılmıştır. Birkaç yıl parti içinde çalışıp bu iğrenç şer odağı partinin nasıl memleketin çivisini çıkarmaya yeminli amerikan uşağu din bezirganı olduğunu anlayıp oradan istifa etmiştir.

Bahsedilen dönemi yaşamış onlarca amcam teyzem halam var, dedelerimi ve babaannemi kaybedeli çok zaman olmadı. Hiç kimsenin ahlaktan dinden bahsetmenin yasak olduğunu söylediğini duymadım. Aksine bir sosyal bilimci olduğum ve yakın tarihe meraklı olduğum için yobazların iddialarını tek tek sorduğumda çok ciddi tepkiyle karşılaştım. Kimse yalanla riyayla atatürk ilke ve inkılaplarını karalamaya kalkmasın. Elinin benzin kokusu hala geçmemiş katil yobaz sürüsü daha şurada üzerinden 50-60 sene geçmemiş mevzuları karartmaya kalkmasın. Sizin atanız dedeniz de sizin gibi bozguncu sizin gibi yobaz ve ilerleme düşmanıydı, size pislik ceddinizin ektiği kin bizde yeşermez, biz sizin gibi uçan şeyhlerle dehşetli cehennem tasvirleriyle değil akılla bilgiyle sevgiyle büyüdük, bunu unutmayın.

seninle gezen battaniye

annenin kokusu değişirse belki yabancılar diye yıkamaya korktuğu battaniyedir. Ayrıca uykusu gelince battaniyesini çekiştirerek yanınıza gelen bir yumurcaktan daha güzel bir şey yoktur dünyada...

amerikalıların aşk anlayışı

sözlük yazarlarının amerika'dan bildirdiği aşk anlayışıdır. Görünene göre bir dünya yazarımız yıllaaarr yıllaaaarrdır amerika'da ikamet etmekte ve her türden amerikalıyla içli dışlı olmaktadır. Yok eğer cnbc-e / fx düzleminde bu kadar amerikan kültürü külliyatı edinilmişse ancak gülerim ben buna, hem de kaba etimle...

edit: sonra da iki kıytırık habere bakıp türkiye hakkında atıp tutan amerikalıya avrupalıya demediğinizi bırakmıyorsunuz ya ben ona gülüyorum. Hayır arkadaş nasıl vardın bu kanılara, hayatında kaç amerikalı tanıdın, hem de amerikalı denilen şey türkiyeli kadar bile homojen değilken?... Hiç beyaz ırktan insanın yaşamadığı amerikan kasabaları var, hiç ingilizce bilmeyen milyonlarca amerikalı var, hayatında zenci, hispanik, uzak doğulu, müslüman vs. görmemiş milyonlarca amerikan köylüsü var, okuma yazma bile bilmeyen milyonlar var, amish'i var, new yorklusu var, başını işten akldıramayan seattlelısı var, nasıl hepsini tanıdın, bir potada erittin de hüküm verdin yahu?

ve tuccar perde dedi nin yale e kabul edilmesi

ancak vtpd'nin yale kilit fabrikasına kabul edilmesi ile olabilecek gelişme. Tebrik ediyoruz kendisini ve sözlükteki enteresan sevenlerini...