bugün

bulmacalarda "soldan sağa-keçi yolu" şeklinde çıkan, bol taşlı, kullanımı zor, bakımsız,
yaban otlarıyla çevrilmiş dağ yolu.
Cemil Kavukçu'ya 1987 Yaşar Nabi Nayır Öykü Ödülünü kazandıran kitap.. yazarın patika isimli kitabı; Patika, Tabanca, Soğuma Günleri, Gece ve Gemide isimli öykülerden oluşuyor. okumaya meraklı arkadaşlara tavsiye ederim. kısacık bu öykülerde herkesin kendinden birşeyler bulabileceğine inanıyorum. çok iyi bir gözlemci yazar.. yalın bir anlatımı var, sıradan insanların sıradan hayatları çok güzel işlenmiş..
Soner olgun'un her cuma cumartesi program yaptığı bar.
basarili bir turkce rock grubu. ilk albumleri 2004 yilinda aşk beni büyütmedi ismiyle yayinlanmistir. albümde kazim koyuncu'nun da destegi bulunuyor.
(bkz: patika fm)
Kazım Koyuncu'nun mis sokak tayfasının kurduğu, çağdaş türkü ve yeni türkü tadında bir grup. üyeleri, kazım koyuncu ile "dinmeyen" ismi altında "sisler bulvarı" isimli bir albüm de çıkartmıştır
selçuk balcı'nın çıkardığı, en çok sevilen deniz üstünde fener adlı parçasının da içinde bulunduğu 14 şarkılık albümün adı.
selçuk balcı'nın ilk albümünün adı. bunu şöyle izah eder genç sanatçı:

"Bazen şehre inmek için yola çıkılır, bazen de denize ulaşmanın en kestirme yolu olurdu patikalar. Işıksız ve yolsuz dağ köylerini kente bağlayan, 'medeniyete' ulaştıran hep patika yollardı. Geçmiş zamanlarda omuzlarında tomruklarla şehre inen insanlar, akşam olduğunda gazyağı, tuz gibi ihtiyaçlarını alıp meşale ve gazlı fenerlerin aydınlattığı patikalardan geri dönerlermiş. Nice türküler yankılanırmış ırmaklarda, büyük umutların taşındığı bu küçük yollarda. Bense sadece, oynarken düşüp dizimi kanattığım zamanlardan bilirim patikaları.
Sizlere ulaşmanın bir başlangıcı olarak ilk albümümün adını 'Patika' koydum."
"doldi gözlerum doldi" adlı şarkısını dinlemenizi şiddetle istediğim karadeniz müzik grubu.
küçük yol. tarak olarakta bilinir.
malatya gündüzbey'in vasat mekanı.

kesinlikle tercih etmeyin. 10 dakikada sipariş aldılar. 45 dakikada yemeği getirdiler. yemek de yemek olsa. dalga geçer gibi konuşan garsonlara hiç girmiyorum.
engebeli bir kırsal arazide, insan ve hayvan geçişleri nedeniyle bitkiden arınarak kendiliğinden oluşmuş yol.