bugün

bana da yardım etmesi gereken insandır. birşey okurken, mesaj çekerken hep midem bulanıyor yahu.
Otobüste kitap okuyorum zira vakit yok! Millet kitap okumak denen şeye "hobi" diyerek, salaklığını ortaya koyduğu müddetçe ben otobüste de kitap okurum, teleferikte de. *
hergün aynı saatlerde aynı yollarda gide gide gide bıkmış usanmış,
yol kenarındaki evlerin balkonlarında sigara içen adamlardan durakta bekleyenlere;
otobüse binenlerden inenlerin indikleri duraklarına kadar herbir şeyi ezberlemiş insan kısmının
vaktini değerlendirmek için yaptığı güzelliktir.
vaktim olmadığı için yaptığım eylemdir.
olmuyor lan napalım. mal mal etrafı izleyeceğime, başka dünyalara gidiyoruz işte.
ünüversiteli genç kız dır.
arada bir "bana bakan var mı" diye etrafı kesen salaklardır.
demek ki bu tipleri yol tutmuyordur. azizim araçtayken ne zaman yol dışında bir yere baksam midem gözlerimden çıkacak gibi oluyor, buram buram terlemeye başlıyorum. terledikçe daha çok midem bulanıyor. göz ucuyla bakıyorum millet otobüsün istikametine ters yöndeki koltuklara oturmuş kitap okuyor. benim onları gördükçe midem bulanıyor. yazarken bile başım döndü sözlük.
deryadil teşvikiye de çalışıyordur. ve oraya da sabahın bir köründe cennet mahallesinden çıkıp önce metrobüs yapıp sonra DA metro yapıp işe giden tiptir. günde 300 sayfa okuyabilir bu tip... sadece otobüste...
normal insandır.

canı sıkılır hem kitap okumak yararlı da.

hele şehirler arası otobüste ise bu çok daha normaldir.
Zamanını değerlendirmeye çalışan ve aynı zamanda insanların dikkatini çekip birşeyler amaçladığını anlatmaya çalışan tip.

Bkz.(Ben)
Zamanını boşa harcamak istemeyen ve çevresindeki insanlara örnek bir kişilik olduğunu ispat etmeye çalışan adamlık örneğidir. Kültürlü bir gelecek nesil görmek istediğinin kanıtıdır. (bkz: )ben
benim o insan. evde dahi kitap okumayanların bok atması ise daha bi enteresan.
sayıları gittikçe azalan tiplerdir.
çünkü kitap okuyanların yerini mobilden facebook, twitter ve sözlüklere bakan insanlar aldı.
bizi şaşırtan insandır. biz otobüste oturmaya değil bazen nefes almaya bile yer bulamıyoruz adam kitap okuyor. helal olsun.
benimdir. benim için kitap boş zaman için okunacak bir şey değildir, hatta kitap okumak için sınav zamanı bile vakit ayırmaya çalışan bir insanım. her zaman her yerde okurum otobüste de okurum, otobüste 1 saat öküzün trene baktığı gibi vakit geçireceğime "hobi" diyenler uğruna kitap okurum daha iyidir. son olarak kitap hobi değildir, gerekliliktir.
takdir edilesi tiptir. ben o kadar okumaya çalışmama rağmen başaramadım efendim! bir satır okuyorum, satırın yarısında alt satırın yarısından devam ediyorum. okuduğum yeri baştan okuyorum. paragrafı bırak, sayfayı en baştan bir daha okuyorum. kısacası, olmuyor, beceremiyorum. ya da o tip de beceremiyordur da, yer vermeme bahanesiyle veya "ben havalıyım" mesajı vermeye çalışması nedeniyle okuyor gibidir.
Gözleri bozulmaya meyilli tiptir. Sarsıntı seyehatlerde okunmamasi tavsiye edilir.
takdir edilesi bir tiptir. Sorun; kasıntı,kendini beğenmiş olarak tip sanılmasıdır.
(bkz: tip kraşıklığı)
evlat olsa eldivenle sevilir.
belediye otobüsünde okuyorsa görmemiş, şehirlerarası otobüste okuyorsa helal olsun kişisidir. trende okuyorsa ölmeden önce kitap yazmalıdır. uçakta okuyanlara itibar etmeyiniz, onlarda fobi var, başka şeyle ilgileniyor gözüküyorlar sadece.
evde okumayan tiptir.
gösteriş meraklısı cahil zibididir.
Gündüz vaktine bilet alan tiptir. Hayatımda gece yolculuğu kadar rezil ve sıkıntılı bir iş görmedim zaten. Uyuyamazsan sıçtın.
Gazete okusa yanındaki için daha ilgi çekici olacaktır.
kişisel gelişim kitaplarının gazına gelen tiptir. sanki yol 10 saat sürüyo amcık herif. ölürsün dimi o kitabı okumazsan.