bugün

Vaktini oldurmeyen insandir.
büyük ihtimalle metroda da kitap okuyan insan tipidir. pek sık rastlanılmamaktadır, tebrik edilesidir.
her gün 2.5-3 saati otobuste geçenler için gayet sıradan bir olaydır. ayrıca kitep okumak için sessiz ortam gerekmez bence sadece kişinin kendini kitaba kaptırması gerekir. takdir edilesi insanlardır heleki böyle bir ülkede.
şimdi tüm sözlük klişeleriyle başlıyorum, bismm:

1) (bkz: aa bu benim)
evet gününün minimum 3 saati yolda gecen ve okumaya vakit ayırabilmek için kıçını yırtan; önceleri başını az biraz öne egince midesi bulanırken zamanla ters otururken, otobus tahtırevalli gibi giderken bile rahatlıkla ve otobusun içindeki ahalinin kavgalarını bile duymadan okumaya başlayan o benim. biziz, çok kişiyiz biz, üff ne biçim ezigiz, tırtız lan biz.

2)sözlükte adamın biri çıkar, bir başlık açar, aslında yazdıgı şeye kendisi de inanmaz, tek istedigi biraz eglenmek biraz sazan avalamaktır.

3)birileri , elbette çokça birileri mutlaka sazan çıkar , dayanamaz işi gücü bırakır kendini verir entry'e, yaz allah yaz, ver ayarı. başlıgı açan ise sadece gülsün.

4)birilerinin sazan çıkması, o başlıgı açan kişinin amacının saçmalıgını degiştirmez. son zamanlarda peydah olan ''başlık açıyorum, birileri oltaya geliyor, of yea ironiden de anlamıyorlar, herkes salak bir ben akıllıyım'' yaklaşımı hiç de zeka pırıltısı taşımıyor kusura kalmayın.

5)evet bu başlıgın sazanı da bendim.

6)başlık ciddi ciddi açılmışsa da, koçum git başka yerde oyna.
karı kız kessin efendim, öndekine fordlasın, yandan geçen arabanın içine baksın ama yok napıyor kitap okuyor ne aptal di mi.
midesinin bulanmasını isteyen insan...
Oldukça doğal bir durumdur.
neden olmasın denilen olaydır. keşke otobuste başka şeyler yapmak yerine *herkes kitap okusa.
seçimler demişler hayat seçimlerden oluşur, bahsettiğin tip yolculuk esnasında güzel güzel kitabını okuyarak zamanını geçirmeyi seçerken, başlığı yazan zihniyet ise mal mal etrafa bakarak ya da hadi en olmadı uyuyup zıbararak geçirmeyi seçer, olay bu! ama bilinmez ki zaman değerli ve yitip gitmeye devam etmektedir, zamani değerlendirerek yaşamak ya da yolculuk etmek lazım gelir!
vaktini boşa geçirmek istemeyen tiptir.
okuduğu ders kitabı ise;
oks, öss, les, ycs, yds, spk... sınavlarından birine hazırlanan kişidir.
romanlarını yolculukta bitirmekten hoslanan insandır.
ben çok zekiyim, ders çalışırım her zaman, bana yer verin demeye çalışan insandır. oturmak için sinsi ama bir o kadar zeki bir yol izleyen tiptir.
araba tutmuş kusmaktan gözleri pörtlemiş kişiye farkında olmadan küfür eden kişidir.
gözlerini düşünmeyen insandır efendim kendileri zira otobüste kitap okumanın gözlerde bozulmaya neden olduğu bilimsel bir gerçektir ya da bana öyle geliyor.
otobüste geçen ölü zamanını ölü zaman olmaktan çıkarmak isteyen tiplerdlr.
iyi yapıyorlardır. aferindir.
derste de başını yatırıp yol boyu yeşillikler, mavi gökyüzü, çiçekler, kelebekler... düşünen kişidir. ders sorumlusu kişi tarafından sık sık "burda mısın" uyarısını alır.
yanında konuşacak sohbet edecek bir insan* yoksa bile yapılabilecek* en son eylemi gerçekleştiren tip.
yolculuk çilesi çekmeyen tiplerdir. 45 dakka sürüyorsa yolculuğun takarsın kulaklığını açarsın kitabını bir bakmışsın evdesin. yolun uzunluğunu anlamazsın.
bi de bunlar muhabbet eden insanlarıda susturmaya kalkarlar. sanki kütüphane mına koyyim. hayır, bende okuycam ama midem bulanıyo aga napiyim!
ekşi yazarı filandır. yoğun insan havası vermek için kasıyordur.
hatta dikkatli bakın, kitabı ters tutuyordur tüpbebe.
otobüste oturmaktan başka boş vakit bulamayanlardır.
[http://seksisempanze.blog...ste-kitap-okumuyorum.html]
Türün soyu, Tv koltuklu otobüslerin çıkmasıyla tükenmiştir.
önünde tv varken otobüste kitap okuyanda art niyet ararım.
kendisinin ne kadar kültürlü olduğunu çevreye göstermeye çalışan kişidir, oysa otobüste okuduğundan bi bok anlamıyordur.