bugün

Terör örgütü gibi ismi olan bildigin kasap ve lokanta. Yemekler çok ucuz. Ama zenginler icin.
esas zengin geçinen gorgusuzler sakallı bıyıklı adamın öptüğü ve tokatladigi iğrenç ve hijyenik olmayan etleri yemeye devam etsin dediğimiz restoran.
bu instagramda yazan ahlaksız şeyler kendisine aitse gerçekten tiksindim bu adamdan.

orospu çocuğuyum dedi.
aslında abartıldığı kadar pahalı olmayan mekandır. tabi şarap götünde marine edilmiş özel etlerden istemezseniz.

edit : 2 kişi için 75 lira bir hesapla kalkmıştık. en boktan bir mekanda bile 50 liranın altında çıkamazsınız.
edit2: öğrenciyim.
bir arkadaşım "biz buna et orospusu diyoduk" demişti. instagram hesabına bir baktım da, gerçekten insanı yeni küfürler icat etmeye zorluyor. yüz ifadesi içindeki pisliği bu kadar çok dışa vuran fazla insan görmedim.
(bkz: Şişirilmiş balon bir mekan)
Gerçek zenginlerin gitmediği vasat bir yer.

Oraya giden kişiler ya zengin gözükmeye çalışan ve gidip 1 maaşını oraya gömen kekolar(zaten ayda bir gider onu face ye falan da atar)

Yada sonradan zengin olma göğsü kıllı inşaatçı ve bunu gibi işlerle uğraşan parayı kolayca bulmuş kekolar(aslında bunlarda buraları bilmez özünde sıradan bi kebapçı onu kesecektir ama bunlarla parası için çıkan orospucukların merakı dolayısıyla giderler.)
hijyenik olduğunu düşünmediğim yer. pişince mikroplar gidiyor desek etler de iyi pismiyor genelde.
haddinden fazla pahalı mekan.

ne kadar lezziz olursa olsun, sadece zenginlere bile hitap etse görgüsüzce.

rahmi Koç yemek yemek için yatını bodrum'da bir sahile yanaştırıyor. rahmi Koç'u gören lokanta sahipleri pervane oluyorlar peşinde. koç, mercimek çorbası istiyor çorba geliyor afiyetle içtikten sonra adisyonu istiyor bakıyorki hesap 95 lira. koç, milyarder olsada bir mercimek çorbasının 95 lira olmasına atarlanıp hesaba itiraz ediyor lokanta sahibini azarlıyor.

yani diyeceğim sırf zenginlere hitap ediyor diye pahalı olması günah.
seven fakirleri anlamıyorum, hele orada kobe bifteği yediğini sanan salakları hiç anlamıyorum. ulan bir japonyaya gidin tadın, ne bok yediğinizi anlayın.

Ha diyoranki ben orada normal biftek yiyorum, onuda iyi pişiriyorlar eyvallah. adam kobe bifteğini orada yedim diye hava atıyor ya la... Kobe bifteğini pişirebilen açsı japonyada bile her yerde yokken burada sen neyin karimasını yapıon ya la cahil. adam gibi normal bifteğini ye nusrette, onu hakkıyla yapıyorlar.
Etlerinin kimyasallarla yumuşatıldığını düşündüğüm etçi.

Sadece orası değil; steakhouse adı altında açılan tüm mekanlar bu mutfak hilesini kullanıyorlarmış.
Adam çalışmış azimli biri tabi fiyatlarda aynı oranda sanırım.
(bkz: eti bir de güneydoguda ye dedi) dedirtmek istedigim adam. Ulan adam baharatsiz terbiyesiz vs et yapiyor sonra meshur oluyor. Simdi etin tadi orda vs. diyenler olacaktir o zaman bu adamin ustaligi nerede? Yemege kendi dokunusunu katmayan usta asci olur mu? Yaylada merada otlamis hangi hayvani alsan ve duzgun izgara etsen bu adamin yaptigini yaparsin. Bu tarzda muuhim olan ustalik degil etin kalitesi. Ama firinlanan baharatlanan soslanan gercek yemeklerde muhim olan ascinin yetenegi olur.
eti tuzlayarak yediren kuruluş.
Ne yediğinize dikkat edin la *

görsel
(bkz: Dallas steak)
Sürekli ete bir şaplak atma hali içerisinde. Cinsel hayatını merak etmiyor değilim.
Terör örgütü ismi gibi bir isme sahip olan restaurant.
para kazanır işini iyi yapar sıfırdan gelip en zenginlere kalın kalın hesap geçirir bunlara eyvallah da o hareketler nedir arkadaş aşırı itici. o tuzu dökerken falan bir hareketler falan sıkıntılı bir arkadaş. başarısını takdir ediyorum böyle sıfırdan gelen adamlar kazansın para eyvallah ama hareketler çok sıkıntılı. evet.
Bir porsiyon (20cm) Adana kebabın 50 lira olduğu . Bir ızgara Eti'n 200tl olduğu mekan. Ama Etler enfes. Etiler şubesinde nusret bizzat masaya gelip Eti pişirir Zaman Zaman.
görsel
Ordan et yiyeceğime kendi götünü keser yerim amk. En azından hücre yenilenir yeni bir götüm olur.

Bir numarası olamaz. Atacan eti közün üstüne. Serpecen kaya tuzunu onun üzerine. Daha ne olsun mineym. Az biraz da kuyruk yağı biliyo musun. On numara.
Si..tir et
Olum o kadar para verilir mi bu mekana.
Ankara'da sheraton'ın karşısında bulunan mekan. 10 gün önce gittik sevgilimle 6. Ayımızı kutladık.
Bu arada erman şef kraldır. Erman gökçe, nusret gökçe'nin kardeşi kendisi gidin sohbet edin. Bu nusret gerçekten pahalı bir restoran değil, istanbul'da deniz manzaralı bir balık lokantasında nusret'e ödediğiniz paranın(iki kişi için konuşuyorum) rahatlıkla iki katını ödeyebilirsiz. Sosyal medyanın pahalı damgasını yemiş bir mekan nusret.
Bu çocuk okumaz dedi

görsel