bugün

ajax'ta dikkatleri çektikten sonra hamburg'a giderek kariyerini yükseltme çabasını gösteren 1984 doğumlu hollandalı defansif oyuncu.
30 kasım 1984 doğumlu genç hollanda lı sağ bek ve defansif orta saha oyuncusu. euro 2008 de genellikle defansa yönelik orta saha olarak oynuyor ve gayette başarılı. aynı zamanda eski futbolcu jerry de jong un oğlu.
adı fenerbahçe ile anılan defansif ortasaha oyuncusudur. topu oyuna rahat sokabilen top açalabilen kaliteli bir topçudur. önümüzde ki günlerde fenerbahçe forması ile görebiliriz.
17 milyon pound'a manchester city'e transfer olmuştur.
özellikle football manager 2005 oynayanlar bu adamı 2004 yazından beri iyi tanırlar.

fm de ki gibi muhteşem bi futbolcu olamasa da ; avrupa da her takımın kadrosuna katmak isteyeceği bir futbolcudur.
(bkz: hayvan)
11 temmuz 2010 hollanda ispanya maçı'nın ilk yarısında xabi alonso'yu öldürmeye teşebbüs eden adam.
11 temmuz 2010 hollanda ispanya maçı'nın ikinci yarısnda kırmızı kart yemesi muhtemel adam.
ispanya taraftarlarının hakkında güzel şeyler söylediği adam.
(bkz: öküz)
kırmızı kart yiyodu şerefsizim.
aynı hareketi sokak kavgasında yapsa bu geceyi nezarette geçirirdi...
dünya kupası finalinde bize süper ligimizin süper yıldızlarını anımsatan bir faul yapmıştır.

(bkz: lugano)
(bkz: keita)
(bkz: egemen)
(bkz: emre belözoğlu)
Dünya kupası finalinde,muhtemelen ikinci sarıyı görecek olan sert bir oyuncu.
2010 dünya kupası finalinde xabi alonso'ya yaptığı uçan tekme sonrası taammüden adam öldürme teşebbüsü nedeniyle güney afrika hapishanelerinde sürüm sürüm sürünmesi gereken hollandalı orta saha oyunucusudur. umarım hapishanede ispanya'yı destekleyen bir zenci ile aynı odayı paylaşır. maalesef bu hareketine karşılık sadece sarı kartla cezalandırıldığını da belirtelim.
xavi alonso 24 saat içerisinde kalple ilgili bir rahatsızlık geçirirse bu adam tutuklanmalı.evet ben gördüm şahitlik ederim.

(bkz: kasap)
kendisinin veya takımının yaptığı istisnasız her faulde hakeme dönüp ellerini kollarını havaya kaldırarak "yok birşey" diyen baş kasap van bommel bile bir an için şoka girmiş şu pozisyonda. yüz ifadesine dikkat. http://yfrog.com/49kasapg
Teknik düzeyi üst düzeyde olan ispanya'yı nasıl durdurabileceğini düşünen Marwijk'in takımına sert oynama emri verdiği anlaşılıyor. Ama kasaplık yapın dememiştir galiba.

De Jong sert futboldan kasaplığı anlamadıysa, bu faule ancak xabi alonso'yla aralarında evveliyatı olan bir mesele sebep olmuş olmalı. Hesaplaşmak için yanlış yer ve zamanı seçmiştir yine de.
Surinam asıllı Hollanda'lı futbolcu.
bu sefer de yaptığı sert hareketle hatem ben arfa'nın ayağını kırmıştır.

hollanda teknik direktörü bert van marwijk de onu milli takımdan çıkardığını açıklamış, iyi yapmış.

http://www.ligtv.com.tr/?r=1&hid=79499
tam spor toto süper lig topçusu. bizim canayla iyi bi ikili oluşturabilirler kanaatindeyim.
(bkz: top geçer adam ölür)
bir gün birisi eline verirse bunun ayağını bacağını, hiç üzüntü duymayacağım. bu meyanda benim için bir ilk olacak.
ingiltere fedarasyonuna yaptığı hayvanlıklar yüzünden şikayet edilen futbolcu. son 6 ayda 2 ayak kırmış... xabi alonso'ya attığı, tekvandoda bile faul olan harekete değinmiyorum bile.
vinnie jones tarafından kovalanmasını, hatta yakalanmasını istediğim insanımsı.
(bkz: yeniköy kasabı)