bugün

çeşidi kendine has anlamındadır.
tashih: ayrıca da, bir uludağ sözlük yazarı.
insan tatlısı yazar. kuzenleriyle olan doğum günü partisine bizi de davet ederek büyük incelik göstermiş insan. ayrıca projeler insanı. yakında büyük ses getirebilecek bir projenin kurucusu olabilecek kişi... kardeşiyle tanıştığıma da çok memnun olduğum...
+alo nevi
-ben nevinin kardeşi
+tamam ben gene ararım

muahbbetinden tanışıklığımız vardı zaten..

(bkz: yaz da bitiyor anasını satıyım zirvesi)
kuzenlerinin büyük çoğunluğuyla, kardeşiyle ve kuzenlerinin sevgilileriyle tanıştığımız zirvenin de zirvesini yaptığımız, yemek paramızla bira içtiğimiz ve sonunda taksi şoförü ile deli gibi pazarlık yapmamıza sebep olan; sevimli, ufacık tefecik, küfürbaz insan.
kendisi ile ilgili olarak zirve raporum :

1- hala 9 eylül işletmededir.
2- bütünleme dersleri verilmistir.
3- saçlarda bir değişiklik vardir elbette.
dünyanın en çok okunan online dergisi deudergi nin editörlüğünü yapmaktadır. hergün milyonlarca okuru bulunmaktadır. afrika' dan, amerika' dan, tunus' dan hatta dubai' den bile türkçe bilmemesine rağmen binlerce insan açıp, dergiyi okumaktadır. geçenlerde usame bin ladin' den iş teklifi almıştır. ladin bundan sonra george w bush' a yollayacağı tüm video görüntülerindeki konuşmalarının metinlerini nevi şahsına münhasır' ın yazmasını istemiştir. lakin uzun sakallılardan hoşlanmadığından kendisi kabul etmemiştir.

17 çocuğu bulunan bu nevi şahsına münhasır bünye, 22 çocuk daha sahibi olmayı planlamaktadır. aile planlamasından nefret eder. romatizmadan ağrıyan kemiklerine sıcaklık iyi geldiği için de küresel ısınma dostudur. amerika' nın haklı ırak davasını desteklemektedir. bunda petrolden alacağı milyar dolarlık payın hiçbir katkısı yoktur. havada konuşmayı asla sevmez, tüm salvo atışları da desteklidir.
yaz da bitiyor anasini satayim zirvesinde zirve guzeli seçilen isim. Sağlam bir buyuk altay taraftarı olarak Göztepe ve Karşıyaka'yı da elinin tersiyle itmesini bilmiştir. Kullandığı nick gibi kendine has bir yapısı, insancıllığı, sohbeti ve duyarlılığı olan isimdir. daha çok paylaşmak ümidiyle...
kalemi güçlü yakıştırmasına yakışan yazar. değil zirvenin benim gözümde dünyanın en güzel insanıdır. kardeştir, baştacıdır.. fedaisiyimdir, ona göre(!)dir.. düşündüğünü söyler, lafını sakınmaz, seri eksi veren i.neyi takmaz.
laf salatası bir kalıp. direkt 'kendine özgü' desene kardeşim noluyo yani iki saat cümle kurar gibi kelime çıkıyor ağzından.
bir zamanlar kendisini istemeye gelen mühendise varmayan yazar. kaçan balık büyük olur...

o mühendis kim mi?
(bkz: ajdar anik)

hatta sonrasında ajdar kendisine sitem dolu bir şarkı yapmıştır.

yıldız kaydı gökten
yürek yandı birden
unutmadın sen de
unutmadı alem..
(bkz: ahmet haşim)
sevimli, hoş yazar.
Canım kadar çok sevdiğim kankam.
tanıyan, tanımayan herkesin canı kadar çok sevdiği kankası. o da sever herkesi!
gerçekten durup durup özlediğim yazar. aynı şehirde olup görüşememek üzse de, yakınlığın verdiği huzur var. imkan varsa her şey daha güzeldir.
(#2492938) numaralı entrysinde, organizatörlüğünü yaptığı zirveye katılacakların içecekleri biradan komisyon alacağını açıkça itiraf etmiş zat.

siz hala zirvelere gidin...

edit: şaka be şaka. yine de içinizde kuşku varsa parayı direkt kasaya ödeyin. zirveye gitmeden bir de fiyat araştırması yaptınız mıydı, işi sağlama aldınız demektir.
yaptığı zirvelerde biradan aldığı komisyonlar sayesinde bir elinde martini bir elinde ... öhöhö 7 odalı malikanesinden entry giren yazar. en son aldığı ferrarisini yaptığı 3000 kişilik zirveye borçlu.
cümle içerisinde kullanılması süper zevkli bir kalıptır. mesela, "mikserde yuzen balik nevi şahsına münhasırdır!" diyebilirsiniz. diyin bunu yoksa öldürürüm hepinizi. hacklerim şerefsizim. benden bir canavar yaratmayın.
öğrenmekten gocunmayan yazardır. yeri geldiğinde öğretmesini de bilir!

sözü de meclisten dışarıdır. *
(bkz: burası kasıyor msn var mı)
nasılda özlemişim kişisi. neşe kaynağı. son izmir zirvesinde seçtiği mekan yüzünden hiç mısır yiyememiş olması kendisinde üzüntü yarattı mı bilmiyorum. askere gitmeden önce zirve düzenlediğin ve gitmeden moral depolamama vesile olduğun için teşekkür ederim arkadaşım.
anaç insanım benim zirvede beni yanlız bırakmayıp bana destek çıkanlardan. saolsun iyi ki tanımışım iyi ki tanıyorum.
eksi sozluk teki nevi sahsina munhasir ile ilgisi olmayan kişidir.
acıların çocukları buluşuyor gibi bir ismi olan zirvedi tanıştığım, fazla muhabbet etme şansı bulamazakta iyi birine benzettiğim* güzel yazan yazar.

ayrıca şirin babadır kendileri. *
(bkz: nev)
kavgayı keyifli hala getiren yazar.