bugün

(bkz: neanderthal)
beşinci nesil ho$gelmi$ yazar.
hoş mu boş mu gaiptir... bir ses daha eklenmiştir sözlüğe.en son yazar olan eşsiz bünyelerin 13.sü hoşgeldin.

(bkz: sözlük karşılama komitesi)
valla bakın, biz bu hoca ünvanını neden aldığımızı daha evvel yazmıştık. şimdi mesela bize bu hoca ünvanı, yerin altını ve üstünü bilmemizden dolayı ak sakallı gandalf tarafından verildi. fakat tabi, hobilibilit'lerle yakın arkadaş olmam ve tabi galadriel'in bana aşk ile kalbini vermesi de çok büyük bir olay oldu tabi. orta dünyanın ortasında aşk için ağladım ben arkadaş, anla yani... biz öle kendi kendine hoca sıfatı vasfedip, internette yüzbin site açanlardan değiliz...

şimdi ben yazılarımın içinde söylemişim; en sevdiğim özelliğim mütevaziliğimdir diye. bizde kibir olmaz evladım. ama mesela bazı arkadaşlar var. bunlar diyorlar ki, benle dalga geçen olmazsa darılırım valla. ee, yani, bu da bir sevap evladım. ayrıyetten, biz bunlarla bu tip konuları adam gibi de oturup konuştuk. bakınız, bu sözlüğün kendi kaleminden çıkmış sağdan soldan kopile/pastır yapılmamış en uzun yazılarını da bunlara yazdık. ama gammaz hanıma da söylediğim gibi bunlara ne söylesen aynı lafı tekrar söylerler. mesela o sırada cemil abi vardı, insan gibi oturulup tartışılıyordu. dalga da geçiyorduk birbirimizle, kimse alınmıyordu. niye, adam sarmal döngü teoremini de biliyordu, big bang'i de. kendince fikir oluşturmuştu evrime karşı mesela. ama mesela bazı zirzoplar vardı, onlarla insan gibi konuşulmuyordu. neden, çünkü kendilerini "havari"liğe adamışlardı. efendileri ne söylerse kopileyip/pastırıyorlardı. kendince bir fikir oluşturmamışlardı, evrim karşıtlığı "havari"liklerinin sonucu olarak kendiğilinden doğmuştu.

aradaki farkı anlayabilecek konumdayım mesela, bu beğendiğim bir özelliğim...

peki, ben niye aynı şeyleri tekrar söylüyorum. bunlara cevap yazan olmazsa da kendilerini akıllı ve doğru zannedip iyice azarlar evladım. bakın, "ateistleri çürüten yazılar" ve "ateist mucizeleri, okuyun da gülmekten altınıza sıçın" başlıklarını da kopileyip yapıştırmaları an meselesidir.

kendimi beğendiğim yönler kadar var, beğenmediğim yönler de. mesela yakışıklı bir erkeğim bi kere.

gereksiz ve faydasız bulduğum konu yok. her yere yazıyorum. bazı elemanlara çabalarının faydasız olduğunu, evrim teorisini dinsel bakışla çürütemeyeceklerini, çürütseler bile ateistlere şaplak atamayacaklarını, bir insanın inanç meselesinin ne evrimle ne de big bang'la alakalı olamayacağını anlat(ama)mak ile, konulara dahleylemek başka şeyler.
malesef yazılarının büyük bir çoğunluğuna internette rastlıyorlarmış, kulağımıza öyle geldi.
"biz bir şey gördük ama gördüğümüzden emin değiliz"i anlamaz.
allah yürü ya kulum derse yükünü tutar bu arkadaş; hesabın yekünü gene size girer.

çok geç gelen edit: bugün de bu entry'ye rağbet var.
gerçek hayatını bilemediğim, olduğundan şüphe ettiğim sözlük insanıdır. sözlükten sevgili, sözlükten kıskançlık, sözlükten vs vs. sanal yazılarında sanal acıması olmayan yazardır. ne mutlu sözlüğüm var diyene. bir de kendine güvensizdir biraz sanırsam. oysa ki herkes sözlüğe bir yuva kurma amacıyla gelmiyor. gece gece acıyarak gülümseten yazar. hoşgelmiş.
evrim teorisi safsatası.
hah işte, neandertal hoca mükemmel bir meşgale buldu. heyt be; yine ağlatacak türk milletinin insanlarını.
gece gece beni güldürmeyi başarmış yazar. "sen düşünce köpekler sana gülüyor mu?" sorusunu sorabilmiş kişi.

(bkz: #4614145)
geçen hafta içine ukte düşmüş insanları en çok aydınlatan yazar olmuştur.

(bkz: bunu da yaptı)
(#4692273) come down diye seslendiğim mümtaz şahsiyet. şaka o şaka. şimdi yavaşça monitöre yanaş ve sakin ol.

(bkz: aman necati baldırı çıplak filan)

edit:aha silmiyorum inglizcem bok gibi. sağa sola ayar vericem diye yırtınmayaydın. benim kelimeleri yanlış kullanmam senin haklı olduğunu yine göstermedi be hafız. üzüldüm.
kendisi eğitim aşığıdır. akıl ve mantık dağıtım işleri dışında kamu yararına ingilizce dersleri verir. eğer talep olursa emrinize amadedir.

eğitim sistemi ise pratiğe yöneliktir. misal, "come down" değil "calm down" demek daha doğrudur çünkü ikisi alakasız şeylerdir (bakınız nasıl da leb demeden leblebiyi anlar hocanız). mesela ingilizce dersini verdikten sonra hemen akıl da verir (ki buna paket program denir). akıl dersimize örnek olarak da şöyle şöyle örnekler verilebilinir; "bilmediğin lafları etme poponda patlar" ya da "bildiğin dilden konuşta molla desinler".

ayrıca; (bkz: aman necati bırak safkan salak bu)
tdk'nın sözlüğünü değil, annesinin sözlüğünü kullanır. bilir ki dili geliştiren türk dil kurumu değil, o toplumun her türden yazarıdır. ayrıca annem yazar benim.
madem öyle işte böyle yazarı. 11 gün önce girilen polemik benzeri şeyde beni aklınca ingilizcesi ile alt etmiş olan, tdk sözlüğü değil annesinin sözlüğünü kullanan mümtaz şahsiyet. bu müthiş kültürlü insan konunun ingilizceyle alakalı olmadığını idrak edemeyecek derecede düz bir adammış ki söylediğini savunmak yerine benim yaptığım hatalar üzerinden bana sataşmayı uygun görmüş. bildiğiniz ad hominem yani. bu mümtaz şahsiyet lafına da iyi alıştım ya neyse.

şimdi efendim 11 gün önce ben söyleyeceğimi söylemişim sen cevabını vermişsin. olay kapanmış üstünden bildiğin koskoca 11 gün geçmiş. durup dururken o aradan geçen günlerden sonra saldırmanın amacı nedir? birilerinden gaz mı aldın yoksa? neymiş? o günden beri sesim çıkmıyormuş. iki kaşımın arasına ok saplamış, adam pataklarmış. sessiz kalmamın sebebini kendisinden korkuyor olduğum şeklinde yorumlamış.

bence sen hiç el yumruğu yememişsin ve kendi yumruğunu balyoz sanıyorsun. bak ben de isteyince sataşabiliyormuşum.
ad hominem yazar. tartışmalarda çoğu zaman kişilere giydirmeyi sever çünkü genelde karşısında "kişi"den başka bir şey bulamaz. mutfakta biri mi var diyerek okur yazılanların çoğunu. öyle içi boştur ki okudukları can sıkıntısından ve iş yoğunluğundan yeni bir kobay yerine 11 gün önce kullanılmış hazır kobayı kendi eğlencesine konu eder. hiç utanması hiç de arlanması yoktur. annesinin biriciğidir. annesi onunla gurur duyar. hatta bazen entrylerini okur ve "hahaha der fazla döşenme bebelere" der annesi. canım annem, sözlüğüm benim ama döşeneceğim. yapacak bir şey yok, kaşıntı var.

şimdi üstadım, madem bilmiyorsun bu boku git mektebinde oku demiş atalarımız. benim için dememişler o kesin. ha ben lehce uspokoic yerine zejdz yazsaydım -ki yazmam çünkü lehce bilmem- benim için denmiş olurdu. ama ben bilmediğim şeyler üstüne laga luga yapmayacak kadar bilgiliyim. madem bilmiyorsun bildiğin dilden konuş hırbo. bakın evlatlarım, "woman's low-cut shoe" ve "flip flop" ayağa giyilir. özünde ayakkabıdır ikisi de ama farklı şeylerdir. bunu anlayamıyorsa kişi aptal olan ben değilimdir. şimdi "come down" ile "calm down" arasında buna benzer bir bağlantı var mı? yok. dil sürçmesi mi? hayır. peki aptal olan kim?

neandertal hoca gene çok döşendi, gene çok eğlendi, eğlendirdi. 11 gün sonra görüşmek üzere.
arabesk sosuna bulanan her türlü duygu aktarımından nefret ettiği gibi ortalama bir kültüre hitap eden panter emel misali meczuplaşan hayvanseverliği de komik bulur. komik bulduğu ile dalga geçme hakkını da kendisinde saklı tutar.

neandertal hocanız hakkında her kişisel şeye saygı duyar diye size kim söyledi ise çok yanlış söylemiş. yok öyle bir şey. o kadar demokrat değildir keza demokrasi salakların söz söyleme hakkıdır. bundan dolayı gönlüm ferahtır.

ayrıca kendisi vejeteryandır, o yüzden kişinin nerede aktif olduğu hocanızı pek ilgilendirmez. bir yanda kebap yiyen diğer yanda hayvansever olanları da gördü bu gözler. ne zaman ki küçük emrahlıktan kurtulursunuz o zaman hocanız yanınızda olur.

p.s. hem değerlerinizi pervasızca oraya buraya dolayacaksınız hem de yok efendim böyle olur mu? olur, olur... sen yazarsan artık o senin değerin değildir. kamuya mal etmişsindir, bu noktadan sonra da ağlanmaz.
tarzını eski celebritylerden benn' e benzettiğim yazar.
(bkz: #4783492) bu entry'imden sonra cemaatimden çeşitli insanların "hocam "adam kayırıyorsun hoca efendi" şeklinde tepki çeker bu yazı. aptallar üzülecek ve kızacak haliyle" şeklindeki tepkileri sonucu bir hatırlatma yapmayı borç bilirim.

neandertal hocanız mevlana değildir. gelecek olan adam olsun öyle gelsin!
bildiğin alim. (#4581207)
(#4925821) nolu entrisini hayretler içerisinde okuduğum yazar. kendisine aklını başına almasını salık veririm. adam belki de halen can derdinde sen ne yapmaktasın? bu mu senin insanlık anlayışın?
yazarları hayrete düşürür. bir şekilde karanlık işlere bulaşmışlığının söylentileri dolanan tipler için hümanizm adına üzülecek kadar hümanist değildir. alın şaşırın ulan!

p.s. sorsan insanlık nedir diye cevab veremez kimileri ama maksat laf olsun torba dolsun. insan ne lan? hangi insandan bahsediyoruz?
insan ne lan? diyen biri olarak daha da hakkında söyleyecek bir şey kalmayan yazar. anlaşılan zat-ı muhterem dünyayı kendinden ibaret görmekte. kötü bile olsa insan insandır. allah yaratmıştır ve saygı duyarız.
(#4488569) zaten eleman "yer açılsın" demiş. ne bekliyordunuz ki hayrete düştünüz?

- hacı ya, muhsin y. ölmüş!
+ iyi işte yer açılır.
- kime?
+ andavallara...