bugün

neandertal

ad hominem yazar. tartışmalarda çoğu zaman kişilere giydirmeyi sever çünkü genelde karşısında "kişi"den başka bir şey bulamaz. mutfakta biri mi var diyerek okur yazılanların çoğunu. öyle içi boştur ki okudukları can sıkıntısından ve iş yoğunluğundan yeni bir kobay yerine 11 gün önce kullanılmış hazır kobayı kendi eğlencesine konu eder. hiç utanması hiç de arlanması yoktur. annesinin biriciğidir. annesi onunla gurur duyar. hatta bazen entrylerini okur ve "hahaha der fazla döşenme bebelere" der annesi. canım annem, sözlüğüm benim ama döşeneceğim. yapacak bir şey yok, kaşıntı var.

şimdi üstadım, madem bilmiyorsun bu boku git mektebinde oku demiş atalarımız. benim için dememişler o kesin. ha ben lehce uspokoic yerine zejdz yazsaydım -ki yazmam çünkü lehce bilmem- benim için denmiş olurdu. ama ben bilmediğim şeyler üstüne laga luga yapmayacak kadar bilgiliyim. madem bilmiyorsun bildiğin dilden konuş hırbo. bakın evlatlarım, "woman's low-cut shoe" ve "flip flop" ayağa giyilir. özünde ayakkabıdır ikisi de ama farklı şeylerdir. bunu anlayamıyorsa kişi aptal olan ben değilimdir. şimdi "come down" ile "calm down" arasında buna benzer bir bağlantı var mı? yok. dil sürçmesi mi? hayır. peki aptal olan kim?

neandertal hoca gene çok döşendi, gene çok eğlendi, eğlendirdi. 11 gün sonra görüşmek üzere.