italya'nın napoli şehirnde kullanılan tarz anlamındadır. napoli'nin italyan kültüründeki önemini gösterir.
bir de ülker'in napoliten çikolataları vardır. klasik haline gelmiş küçük kırmızı kutularda.
(bkz: yerim ben onu)
çikolatasından çok kağıdı olan ülker in bir çikolatasıdır. tadı süperdir.
küçükken, bakkaldan aldım bir tane, eve geldim sekiz tane dediğim, yedikten sonra da kutusunu oyuncak olarak kullandığım, yegane cikolata. lakin zaman geçtikce çikolata olayının cıvkı çıktığından, artık alıp da yiyemez olduk.
(bkz: tu ca nun chiagne)
pitbull köpeginin bir türü.
On sekizinci yüzyılda Avrupa'ya egemen olan italyan opera tarzının adı.
sekizini birden ağza atıp yenilesi lezzetli çikolata.**
sütlü, antepfıstıklı ve fındıklı çeşitleri bulunan, sütlüsü dayanılmaz olan, aslında; dandik ülker firmasının muhteşem çikolatalarından.

sütlüsü vardı bi zamanlar, kömür gibi dişlerle takılmamın sebeplerindendi.
antepfıstıklısının tadı enfestir. sadesine göre gayet doyurucu. 3 tane yedikten sonra kesiyor.
Çay ile birlikte kullanıldığında insanda orgazm hissi yaratan "ne kadar ülkerin olsa da" olağan üstü lezzet.
(bkz: napoliten mastiff)
yıllar sonra ilk defa geçenlerde mideye indirdiğim ve çocukluğumdaki bazı anıların canlanmasına sebep olan çikolata. çok hoş bir tadı olan sütlü çikolata diyelim, biliyorsunuz zaten.
genellikle domates, sarmısak, kekik, fesleğen, mozarella peyniri, ançüez ve zeytinyağının kullanıldığı bir pizza çeşididir. buna napolililer roma pizzası anlamında pizza romana der. eğer ançüez eklenmediğinde pizza margarita adını alır.
içinde 8 adet küçük sütlü çikolata bulunduran fiyatı 1 tl civarı olan ülker grubunun en eski ürünü.
viski ile iyi gitmektedir.
türk kahvesi ve viskiyle iyi giden çikolata türü.
Diger ulker cikolatalarindan daha fazla ozenilerek yapildigini dusundugum guzel cikolata.
Eski sevgilimin her buluşmada cebinde getirip bana verdiği çikolata. Anılar anılar şimdi gözümde canlandılar..
muazzam bir çikolatadır.

klâsiktir.
çocukluğumun çikolatası ülker napoliten ya, çok seviyorum o günlere gidiyorum. şimdi migros’ta 6-10 temmuz arası biri bizden kampanyasıyla 3 al 2 öde olmuş, gelsin anılar… *
çocukluğumu hatırlatan ülker çikolata. çikolatayı yedikten sonra küçük paketi tekrar sarıp, büyüklerimizi kandırmaktan keyif almayanımız yoktu herhalde. swh. gerçi kanmış numarası yapıyorlardı onlar da.