bugün

sözlükteki ailesi ile kürtler ve kürtlerin gasp edilen hakları konusunda kafa karışıklığı içerisinde olduklarını umduğum yazardır.

umduğum diyorum, çünkü bu ummaktan öte bi' şeyse tam anlamıyla ırkçılıktır. pek sanmıyorum ama ırkçılık içinde bununla ilgili bi' şeyler bulması mümkün.

daha ötesi yazdığı iletide benim itü sözlük'ten silinmeme gönderme yaparak "başka sözlük'ten atılan pekekeliler" tadında bi' açıklama yapmış.

(bkz: unutmayan/#4766867)

sevgili insan, anladığım kadarıyla ruh halinin sevgiye kapalı tedirginliği içinde benim birilerine küfrettiğimi ya da alâkasız bilgilerini ajan gibi toplayıp sağda solda afişe ettiğimi düşündün, ama ben burada bulunduğum süre zarfında ne yazdıysam, itü sözlük bünyesinde de benzer şeyler yazdım. atılmamın nedeni itü sözlük gibi ismiyle müsemma olması beklenen bi' yerin yöneticilerinin (ve yazarlarının büyük bölümünün) uludağ sözlük'e oranla daha az toleransa sahip olmasıdır.

neyse, bu açıklama içini ferahlattı mı bilmem, merak duygularını celb eden başka konularda da açıklama yaparım eğer istersem.

gelelim bu sağa sola "pekekeli bunlarrrr" tadındaki yaklaşımlarına. pkk türkiye'deki akut demokratikleşememe sorununun bir parçasıdır ve her siyasî alandan onun varlığına yönelik farklı görüşler almak mümkündür. demokratikleşmeye ve kürt meselesine bakış açısı da çok farklı cenahlarda farklı çizgilerde olabilmekte. meselâ zamanında pkk ile işbirliği yapmış bugünün ulusalcı figürleri sorun hâline getirilmeden kucaklanabilirken ikinci cumhuriyetçiler ve elbette ki enternasyonalistler aynı kesim tarafından yerin dibine sokulabiliyor.

diğer yandan pkk yerin dibine sokulurken hamas yüceltilebiliyor, abdullah öcalan lanetlenirken başka bir abdullah olan abdullah çatlı kahramanlaştırılabiliyor hatta devlet tarafından kullanılmış olabiliyor. yeniler belki bilmez en büyük terörist eylemi bahçelievler'de 7 tip'li gencin öldürülmesiydi.

şimdi bu gibi bi' sürü olay ortadayken zihnindeki pekeke etiketiyle sağa sola yaftalama operasyonu düzenleyeceğinize bu ülkenin bölünmemesi için gerçekten geçerli olan şeyi yapın ve kürtleri sevmeye çalışın. çünkü sevmezseniz sevilmek için kapınızda yalvaracak değiller. ben de kürtlerin böyle bir duruma düşmesini istemem.

gazanız mübarek olsun.
(bkz: ben bu yaziyi sana yazdim/#4756333)
şuraya kaç kere yazmayayım bugün dedim olmadı. yazacağım kızım tutamıyorum. salyasını akıtan akıtsın.
damarına basarsanız haklı olarak tepki alırsınız. bu tepkiyi size öyle güzel öyle tatlı verir ki sürekli damarına basmak istersiniz.
bazen o mu yazıyor ben mi karıştırıyorum. konuşurken "evet ben de", "aaa aynen" demekten yoruluyorum.
olabilir mi ya?
bölüm aynı * yükselen alcalan burc, çin burcu, kızılderili burcu, astro harita -varsa tabi böyle bişey- hepsi aynı. ama yok yok bunlardan değil ya olamaz yani. olsa kendi ikiz kardeşimle de olurdu.
otur bu hatunla sabaha kadar muhabbet et, canın sıkkınsa dertleş, gül eğlen coş kop kopush.
kıskananlar var mı bebeğim sence. * * yok yok kendi kendimize gelin güvey oluyoruz. *
doğal, mis gibi bir insan.
formatı da üzmeyelim tanımı: yazan, kızan, bozan, anlayan yazardır. dev bir adamın ellerinden ellerimize ulaşmış yazardır. *
· nese odunu (3) ...
· nada

ben bişi demiyorum.
o değilde... silik olmuş. geri döneceğini sanıyorum ama pek hoş bi şaka değildi bu.
g.kore'li 3 msl* birinciliği olan starcraft oyuncusunun nick'idir.
(bkz: mükemmel insan)
"unutmayan" ın kuzeni, zirvenin son demlerinde gelmiş olsa da merhabalaşma fırsatını bulduğumuz dünyalar güzeli insan, tanıdığıma çok memnun oldum...
silik işte silik. sevmiyorum lan seni. *
(bkz: dön bebeğim) *
luna in piena adlı şarkısındaki yorumuyla; insanı mest eden, şarkıcı şahsiyet..
1 mayıs işçi, emekçi bayramı kutlu olasıca şekerci başı..
sirpcada ümit yada umut anlamina gelen bir bayan ismi.
sempatik tavırlarıyla zirveyi şenlendiren güzellik... seni tanıdığıma çok mutluyum, iyi ki varsın, dost yüreğinle çok güzel günler görmeni temenni ediyorum güzel yüzün gibi....
tunalıdan sonra çayyoluna da açılmış harika mekan.
-hesti de burdaymış dediler de, ben o renk bi şey goremedim dedim!
pek şirin insan!
muazzam bir zoe şarkısı. 2008 çıkışlı exitos pop albümündeki en güzel şarkı. ispanyolcayı bana sevdiren şarkı.
müzik adına farklı, güzel çalışmaları takip edilesi grup.
ayrıca masal diyarlarından gelen harika çalışmaları alis'i kliplendirmişler. *

klibi izlemek için link
http://www.facebook.com/v...1566&oid=179324180561

ayrıca facebook sayfaları için link
http://www.facebook.com/p...s/Nada/90533866933?v=wall
fas'ta ozellikle berberiler arasinda cok yaygin bir bayan ismi. soylediklerine gore ispanyolca yagmur manasina da gelmekteymis.
üçünü kliplerini albümle aynı adı taşıyan Oda adlı parçalarına çekmişlerdir.

http://www.youtube.com/watch?v=cxQrSd1JfDQ
alis şarkısı ile beni harikalar diyarına götüren.
ankara'da park caddesi'nin ilerisinde bulunan nada için konuşursak, buranın fındık shot'ı iyidir epey, evet denenmelidir.
o naif, tatlı sesleriyle çok güzel şeyler yapıyorlar. nasıl desem, ruhu dinlendiriyor tınıları. mutlaka keşfedilmeli, dinlenmeli, dinletilmeli. ayrıca bi yerden başlamak için:

(bkz: gece düştü)
(bkz: oda)
(bkz: aşk)
(bkz: birileri)

daha da ayrıca, grup üyelerinden miray kurtuluş'un bir diğer grubu için (bkz: mira), diğer grup üyesi selen hünerli'nin diğer grubu için (bkz: norrda). *
selen hünerli ve miray kurtuluş'un bir araya gelmesiyle kurulan dinlemesi çok keyifli olan grup.
oda isimli parçaları vardır. kesinlikle harikulade bir parçadır. en az bir kere dinlenmelidir.
Miray kurtuluşun bulundugu güzel bir grup, tarzları saykodelik gibi sanki de anlamadım gitti.