bugün

Sözü müziği ümit sayına ait tarkanın söylediği türk popuna kazandırılmış bi eser..

"sensiz gecelerin koynunda
uyku girmez gözlerime
bu karanlıklar beni eritse de
vazgeçmem senden
aşk-ı alevinden

bilirim günler yeniden doğacak
ellerim dokununca yüreğin yanacak
bilirim herşey yeniden yaşanacak
sarılınca boynuna gözlerin dolacak

yürürüm gecenin üstüne
salarım güneşlerimi
görürüm tane tane açılan güllerimi
yürürüm gecenin üstüne
günahlardan geçerim
ezerim birer birer yalan sevişleri

dön bebeğim
dön çaresiz başım
ayrılık böyle uzun sürmez ki
dön bebeğim
acılar seliyim
dön bebeğim
hasrete gebeyim"
Hoş bir tarkan şarkısı. Bize eski gunleri hatırlatabilir. Son derecede damardır kendisi.
klibi new york'ta çekilen tarkan şarkısı...
aacayipsin adlı albümdeydi.
kızla erkek konuşmaktadır;

(k)- o kıçındaki ne tarık?
(e)- don bebeğim.. * *
klibin sonunda boş bir umuda kapılmaya sevk eden, gerçek hayatta yaşanmamasıyla uykusuz gecelere uykusuz geceler ekleyen şarkı. hiçbir sevgilinin müzik kutusu çalarken döndüğü, buğulu gözlerle yatağında aşkını düşünen erkeği mutlu ettiği görülmemiştir.
1994 çıkışlı, tarkan'ın ''aacayipsin'' adlı albümünde yer alan sözleri ve de müziği, ümit sayın'a, bas gitarı, ismail soyberk ve de levent yüksel'e, diğer gitarları da, erdem sökmen'e ait olan, güzide şarkı. ''eh bu kadar değerli kişilerin biraraya gelmesinden sonra dandirik bir şarkının çıkması da düşündürü olurdu'' dedirtecek derecede profesyonel müzisyenlerce hazırlanmıştır.
1996 yılında yıldo kişisi konuyla ilgili garip bir espri yapmıştı, paylaşayım:

- yıldooo bize tarkan'dan bi'şey çalsana !

- ne taa arkandan mı ?! .. o zaman dön bebeğim. *
rafet el roman'ın en güzel şarkılarından biri.

yeni bir gün doğuyor yine yoksun yanımda
zavallı gönlüm anladı mahkumum yalnızlığa

yapayalnız yaşıyorum ruhumla başbaşa
karanlıklar içinden haykırıyorum son defa
dön
dön bebeğim
ne olursun dön
dön kollarıma

yine bir gün batıyor yine gözyaşlarımla
zavallı gönlüm ağlıyor sensizlik çok zor bana.
tarkan'ın bu şarkısında bir yan flüt kaydedilmiştir ki yine oha dedim az önce.
bebeğinin altını değiştiren bir annenin sevgi ve şefkat dolu yönlendirme sözüdür. bebek bunu anlamasa da anne dil gelişimini ihmal etmek istemez.
1994 senesinin en iyi slovlarından olan bu parçada, yan flütü levent altındağ acayip şekilde çalmıştır, ki flüt aşka gelmiştir.
nasıl bir şarkıdır böyle her yeri spoiler verilecek şekilde güzeldir.
Tarkan'ın en güzel şarkılarından biridir.* Yıllardır dinletiyor kendini, bırakamıyorum.

(bkz: Tarkan ı sevme nedenleri)
tarkanın en sevdiğim şarkısıdır. yıllardır dinlerim, hiçbir bıkkınlık vermedi şu ana kadar. bak yine açtım, yine dinliyorum..
uludağ sözlük için yapılmış ekşi sözlük teması.
güzel bir tema.
tarkan'ın hiç eskimeyen klibi de başka güzel olan, efsanevi, yakan, yıkan şarkısının adı.
1994 yılından beri akılda kalabilmeyi başarmış bir tarkan şarkısı. ümit sayın imzalı gerçi ama tarkan'a o kadar cuk oturmuş ki sanki sözüyle müziğiyle her şeyiyle onun.

--spoiler--
bilirim günler yeniden doğacak
ellerim dokununca yüreğin yanacak
bilirim herşey yeniden yaşanacak
sarılınca boynuna gözlerin dolacak
--spoiler--
en güzel, en okunaklı temadır. tabi kişisel zevk meselesidir.
tarkan'ın en güzel şarkısıdır.
Ümit sayın'ın söz müzik ümit sayın adlı albümünde yer almamasıyla bir çok tarkan ve ümit sayın sevenini üzen şarkıdır. zaman zaman flemenkoya kaçan tarzıyla insanı yürekten yakalamayı başarır.
dön bebeğim.
http://www.youtube.com/wa...Hy8Rnc&feature=relmfu
bir tarkan klasiğiydi taa ki ekşi sözlük açılana kadar. ekşi sözlük açılınca ne oldu peki; önce reklam aldı, sonra yazarlara reklamsız görünüme ulaşmaları için bir buton yapıldı. (ah ssg sen ne zekisin) peki bu botonuun adı ne oldu? tabi ki dön bebeğim.

işte işte bu yüzden, her ne kadar şuan kullanılmasa da, o bir ekşi sözlük klasiğidir.
bu pozisyondan sıkıldım, dön bebeğim. *