bugün

bedük'ün even better albümünün ilk klip çekilen şarkısıdır.
ilk nakarattan sonraki "i gotta do something to make her mine,i'm on my way down there cause she looks so fine" kısmı baştan çıkarıcıdır.

she gotta be someone I can feel
the way she look so fine with the red hi heels
I'm down on my knees won't you love me please
you gotta be my woman

you gotta be my woman

I gotta do something to make her mine
I'm on my way down there cause she looks so fine
you gotta be my woman

you gotta be my woman

she acts like a woman
she talks like a woman
she walks like woman
she does like a woman
electro house denilen şeyin ta kendisi olan beduk şarkısı. haz alınır.
aşmış bedük şarkısıdır ve süperdir.*
25 mart'ta gösterime girecek kaybedenler kulübü'nün, izlenme sebeplerinden biri olacak tüyler ürperten güzellikteki şarkılarından.
can gox ve gülce duru sesinden, my woman:
http://www.youtube.com/watch?v=Mco7tykIHT4
duyduğumdan beri müptelasıyım.
erkek solistin sesinin insanı derbeder ettiği şarkıdır. rakıyla ağlatır.
kokular, sesler ve fotoğraf bellek birbirlerini tetikler bazen..

bunu öğrenmek te zaman alır ya neyse..

kokular, sesler ve görünümler bibirine karışır aslında diyeceğim o ki..

biz zaman denilen şey ile dün ve bugün ilişkimizi kurma konusunda şaşakalırken..

geçip giden zamandır oysa ve bu onun umrunda değildir.

tıpkı gelen ve gelmekte olanın umrunda olmadığı gibi.

insan türlü illüzyonların tavşanıdır... hepsi bu.

tavşandan şapka çıkaranların dahi halledemediği.
bu şarkıyı ilk duyduğumda bir aparmanın ürünü oldugunu tahmin etmiştim. tahminlerimde haksız çıktığım için ilk defa bu kadar mutluyum bu şarkı için söylenecek tek söz varsa o da türklerin yaptığı en iyi yabancı şarkı olduğudur.
bizden çıkmış hayretle dinliyorum nasıl olur.
kaybedenler kulubü saundtrack

şarkının sözleri:

touch my heart and veil my soul
feel the woman hiding beyond

ooohh... woman my woman
ooohh... woman
now and forever
ooohh my woman my woman
ooohh...

heal my heart heal my soul
kiss my wounds
till i hurt no more

ooohh... woman my woman
ooohh... woman
now and forever
be my woman my woman
ooohh...
(bkz: your woman)
kaybedenler kulübünün en güzel yanı bu şarkıdır. gerek bestecisi ve güftecisinin türk oluşu ile gerek inanılmaz etkili müziği ile gerekse filme çok yakışması ile işte bu diye bağırmasam da bağırılmayı hakedecek bir şarkıdır.

ayrıca: bu filmin müzikleri arasında bir de asu maralman'dan bağrı yanık dostlara var ki o da tam bir bomba.

ekleme: bu da şarkının linki:

[http://www.youtube.com/watch?v=Mco7tykIHT4&feature=related ]
sözleri she gotta be someone I can feel
the way she look so fine with the red hi heels
you gotta be my woman

you gotta be my woman

I gotta do something to make her mine
I'm on my way down there cause she looks so fine
you gotta be my woman

you gotta be my woman

she acts like a woman
she talks like a woman
she walks like woman
she does like a woman olan şarkı.
gülce duru ve can gox tarafından söylenen ve kesinlikle bana yazılan kaybedenler kulübü filmi müziği... müptela oldum duyalı beri... sar başa dinle tek yaptığım bu daraldıkça!
insanda bir şeyleri tahrip eden etkileyici sözleri vardır. derisine çizikler atar dinlerken, yahut eski çiziklerinin acıdığını anımsatır..

--spoiler--
kalbimi iyileştir,
ruhumu iyileştir,
yaralarımdan öp ki
artık acıtmasın..

--spoiler--
tekrar tekrar dinleme isteği uyandıran kaybedenler klubü film müziği. özellikle gülce duru'nun sesi o kadar insanın içine dokunuyor ki...
taç may hart diyerekten daldığı dakka, hiç düşünmeden hunharca pausladım filmi. tolga örnek kusura bakmasındı, burada duraksayıp şok geçirmeliydim. nitekim geçirdim de. çünkü sözümün eri bir insandım. itinayla küçük çaplı bir kalp krizi geçirmemin ardından el çabukluğuyla googleda detay aramaya koyuldum. bekliyordum ki adına methiyeler düzülmüş yabancı bir müzik grubu çıksın karşıma. 'lan dümbük nasıl haberin yok bu güzelim gruptan' diye yana yakıla tüm albümlerinin torrent dosyalarını arayayım. fakat, aman allah'ım o da ne? karşıma uruguaylı bir grup çıksa bu denli şaşırmazdım. bunlar, bunlar halis muhlis türktü lan. o nasıl tatlı bir sesti. vakit kaybetmeden bu kadına aşık olmalıydım. bi dakika... lan ben hetero değil miyem? öyleyse kadını boşvereyimdi. vakit kaybetmeden bu adama aşık olmalıydım. nitekim oldum da. çünkü sözümün eri bir insandım. hemen gelinliğimin modeline karar vermeli, düğüne davet edileceklerin listesini çıkarmalı ve son olarak nur topu gibi çocuklarımızın isimlerine karar vermeliydim. çünkü; bunlar belki ayrıntıydı, ama vaktimizi alacaktı. can'ı bunlarla üzmek istemezdim. artık dünyanın en mutlu insanı bendim, allah herkese nasip etsindi.
bir ses...
bir ses...
hah... bu içimdeki tuncel kurtiz'in sesiydi. sanırım beni tebrik edecekti. ya da en kötü ne olabilirdi, karnımda uçuşan kelebeklerden şikayet edecekti. neticede o bir iç sesti ve bu onu rahatsız edebilirdi. Ama bende şans ne gezerdi. Hay sikeyimdi. tuncel beyciğim nasihat verirken kendini kaybetmiş, adeta sokak ağzıyla konuşmaya başlamıştı. "kızım bu heriften sana ekmek çıkmaz" diyordu.
artık bende film izleyecek heves kalmamıştı. zira bir genç kızın hayallerinin yıkılması çok üzücü birşeydi. şarkıyı empeüç playerıma attıktan sonra, kulaklığımı takmış ve hayatla bağlantılarımı kesmiştim. etrafa şahin bakışlar atarak yürüyordum. hayat bana çok pis kazık atmıştı ve ben de can yakmalıydım. şarkı çoktan bitmiş ve sıradaki "Allah belanı versin" isimli güzide eser çalmaya başlamıştı. tabi bende bu arada epey yol almıştım. ve kafamdaki tilkiler iyiden iyiye coşmuştu. ulan nasıl unuturdum benim zaten bir sevgilim vardı. hızlıca telefonuma sarıldım, tüm numaralarımı sergileyecek, sevgilimi baştan çıkaracak ve oooh vomaaan dedirtecektim. Aklımda sadece soyunmak vardı. Soyunmaktan başka bir şeye konsantre olamıyordum. adeta çılgına dönmüştüm.
ve işte...
güdük sevgilim alo diyordu. boğazımı temizleyip, kelimelerin sonunda tıslayaraktan yatak odası ılımanlığıyla, tatlı tatlı my woman'a giriş yaptım. karşı taraftan ses gelmiyordu. sanırım sevdiceğim mest oluyordu. lakin şarkının ooo vomaaan kısmına geliyordum ve o artık birşeyler söylemeliydi. orgazmdan daha zevkli olacak o anı yine birlikte yaşayacaktık.
ve konuştu...
kızım ne içtin sen? siktir git, işim var gücüm var.
adamın işi vardı. ve elbette buna söyleyecek bir sözüm yoktu.
sözlerini, gülce duru 'nun yazdığı, bestesini can gox ile erdem tarabuş 'un yaptığı, kaybedenler kulübü filminin film müziklerinden biridir.

not:şarkıyı yine gülce duru ve can gox seslendirmektedir.
"yedi bitirdi beni" şarkısı.
bağımlılık yapar.
içinizdeki boşluklara tüm ağırlığıyla gelip oturan şarkı.

şarkı bittiğinde kafanızda dönen geçmiş mücadelesi ve hesaplaşmalardan galip çıkan olmuyor. ağzınız burnunuz kayıyor ekseriyetle.
film (kaybedenler klubü)bitti.yazılar aktı-ya da öyle bi'şeyler oldu.mfö'nün unutulmaz parçası yalnızlık bir ömür boyu'nu da dinledik.sonra bu şarkı çalmaya başladı.bir kaç kez şarkıyı başa alıp dinledim.nasıl olur da böyle bir dünya klasiğinden haberim olmaz dedim.evet bir dünya klasiği olmalıydı bu çalan.o kadar da emindim kendimden.daha sonra bir bakayım dedim internetten.bir baktım (bkz: gülce duru), (bkz: can gox) falan yazıyo.vay be bizimkiler cover bile yapmışlar dedim şarkıya.orijinalini arıyım dedim.bulamadım.çünkü zaten dinlediğim orijinaliydi.evet bir dünya klasiğiydi bu şarkı benim için.hani vardır ya unforgettable love song's 70's,80's,90's falan.eğer bu serinin devamı gelecekse-ki gelecektir-albümde kesinlikle bulunması gerekendir,akşam akşam hüzünlendirendir,güzeldir.
çok derin bir eser.
aç 2 bira, al bu şarkıyı loop'a, kapa gözlerini, dal hayallere, istersen ağla...
fena halde ilya'nın pretty baby şarkısına benzetmekteyim.
belki başka benzeten de çıkarsa diye linkini de vereyim tam olsun;

my woman
http://www.youtube.com/watch?v=Mco7tykIHT4

pretty baby
http://www.youtube.com/watch?v=ts4xEA5t0aE
my woman= bende olmayan! acı ama gerçek.
bir erkeğin bir kadına söyleyebileceği en güzel şarkılardan sadece biri.
Senden duymak mükemmel olabilirdi.* * *