bugün

futbol dışındaki entryleri oldukça keyifli olan ama iş futbola geldinde bazen dozajı birçok insan gibi kaçırabilen uuser.

(bkz: profesyonelliğe karşı metin oktay)
türk futbolunun fenerli veya galatasarayli olsun herkes tarafindan en sevilen futbolcusu. efendi kisilik. para icin degil galatasaray aski icin oynamistir hep.
--spoiler--
metin oktay palermo'ya transfer olduktan sonra palermo, galatasaray'la maç yapmak için istanbul'a gelir. dostluk maçı yapılacaktır. ancak metin oktay "ben galatasaray'a karşı oynayamam" der. alınan özel izinle o aylarda futbolcusu olduğu palermo takımına karşı özel maçta galatasaray formasını giyer. metin oktay gol atamaz fakat maçı galatasaray 2-1 alır. metin oktay da palermo ile birlikte italya'ya döner. böyle bir şeydir sanırım bu hadise.
--spoiler--

bu entry harfi harfine ekşi sözlük'ten alınmıştır.
unuturmu bu taraftar demiştik, unutmuyor harbiden unutmuyor...

http://www.youtube.com/watch?v=96uy8pAx6zc
başımızın tacı,taçsız kral.
(#1795088) numaralı entrysiyle beni oturduğum sandalyeden neredeyse düşecek konuma getiren yazar.*
şahsımın 1000. (yazıyla bininci) * entarisini kendi başlığına girmekten girmekten ötürü büyük mutluluk duyduğum, kendisini tanımaktan ötürü kendimi şanslı addettiğim, avrupa fatihi canım kardeşim.

(bkz: öperin) *
metin oktay'in turkiye 1 nci liginde 217 golluk rekorunu tanju colak gecmistir.
Ezeli rakip takım Fenerbahçe Spor Kulübü'nün taraftarlarının saygı duyduğu sevdiği nadir Galatasaraylı futbolcudur.
avrupa fatihi efsane geri döndü * * *
(#2086579)

çok feci garantici yazardır. azminden dolayı tebrik edilmelidir. gelmiş geçmiş en doğru düzgün türk futbolcularından biridir aynı zamanda.
oynadığı çok güzel bir siyah beyaz filmi vardır. kendi hayatı anlatılmaktadır bu filmde.
su anda oynasa idi değil 241 541 gol atıcak futbolcu bu adam. Zira o zaman ki şartları düşünün. Sahada çim yok tamamen çamur,top desen kalas, kramponlar zaten vahim. Derseniz ki o zaman da ofsayt yoktu.O adam yine de gerekirse calım atar düzgün saha da yine de atardı o golleri.Hakan Şükür de kral ama Metin Oktay taçsız kral. Seni unutmaz futbolseverler.

(bkz: babanın entry girmesi)
ligdeki gol ortalaması 0.86'dır. *
hakan şükür'ün ise 20 yıldır yaptığı ortalama 0.53'tür..

100 maç üzerinden baktığımız zaman metin oktay hakan şükür'e 33 gollük bir fark atmıştır.. sezon başına 11-12 gol fark etmektedir bu da.
13 eylül perşembe günü ölümsüzlüğünün 16. yıldönümünde saat 10.30'da kabri başında anılacak efsanemiz. her yıldönümünde olduğu gibi bu seneki yıldönümünden sonraki maçtada* golleri metin oktay atacaktır.

stad hoparlörü: galatasaray'ımızın 1. golü... oktaaaaayyyy
tribünler: metiiiinnnn

ama maç seyircisiz olacağı için sadece stad hoparlöründen söylenecektir bu maçta.
yokluğunda 16. yılı geride bıraktığımız, türk futbol tarihinin tartışmasız en büyük golcüsü.

parçalı forma hiç kimsenin üstünde böyle güzel durmadı. 10 numara kimselere böylesine yakışmadı.

rahat uyu taçsız kralım.
Türk futbol tarihinin belki de en büyük golcüsüdür. Zamanlaması ve her iki ayağını da pozisyona göre iyi kullanması az bulunur bir yetenek olduğunun kanıtıdır. Öldüğü günkü Milliyet gazetesini hala saklıyorum 16 yıl oldu demek. Nur içinde yat büyük adam.
bugün mezarı başında anma töreni düzenlenmiş olan taçsız kralımızdır.

http://www.galatasaray.or...;HID=1&haberID=301171 buradan detaylara ulaşılabilir.

anma törenine yöneticiler, yöneticilerin başkanı* ve metin oktay'ın tek aşkı galatasaray'ının bugünki sevdalıları yani taraftarlar katılmıştır. * * *
Dün Sunay akın'ın sunduğu mahya ışıkları adlı programa konuk olan erol günaydın anlattı.
Tüm arkadaşları metin oktay'a sorarmış senin attığın her penaltı nasıl gol oluyor diye. O da şöyle cevap veriyormuş 'valla ben kalecinin kafasını gözünü nişan alıyorum o ya sağa ya sola gidiyor benim attığım da gol oluyor.' Galatasaray'ın hagi ile beraber gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu.
her ne kadar besiktasli olsam bile, saygi duydugum futbolcudur.
tam bir fenerbahçe düşmanı yazar. *
türk futbolunun taçsız kralı, aynı isimde birde film çevirmiştir.
(bkz: beni bana bırakın)
turgay seren'in soyledigine gore karsi takimin taraftarlarini rencide etmemek icin abartili gol sevinclerinden kacinan efsane golcu..ayrica mezartasinda galatasarayli metin oktay yazmaktadir..
fenerbahçe düşmanı olmasından ziyade çok ama çok iyi bir dost olan, sözlüğün en önemli değerlerinden olan canım kardeşim.

imza: bir galatasaray düşmanı *