bugün

entry'ler (130)

17 aralık 2013 ihale ve rüşvet operasyonu

Akp beğen veya beğenme siyasi bir parti ve seçim neticesinde seçiliyor yada seçilmiyor, sen 11 yılda bu partiye rakip olama, nasıl geçebilirim diye çalışma, etme, şimdi başlangıç noktasında kim tarafında başlatıldığı belli olmayan bir rüşvet , çete operasyonunundan medet umarak, akp yandı falan diye ortalıkta dolaş, olmaz yapma bunu, başbakandan habersiz dinleme yapan , içişleri bakanınından habersiz , oğlunu gözaltına alan adam, senden , benden pantolonu çıkarmadan donumuzu alır ruhumuz duymaz.

hayata dair iç burkan fotoğraflar

http://gundem.milliyet.co...detay/1729116/default.htm

yardım edebilecek insanlar çıkar inşallah.

başbakanın güya namaz kıldılar sözü

namazın farzları, hadesten taharet, necasetten taharet, setrül avret, istikbali kıble, vakit, niyet olmak üzere 6 tanedir, bu kişilerin bunlardan hangisine uymadığına nasıl karar verebiliyorsun, diyelim ki orda 100 kişi var ve 99 tanesi bu 6 farzdan birine ikisine hatta altısınada uymuyor senin dediğin gibi güya namaz kılıyor , peki biri güya namaz kılmıyorsa ve 6 farzada uyuyorsa ve allah'ın koyduğu farzlara göre namaz kılıyorsa ,bu güya kılınmayan namaza sen güya namaz diyorsan bunun yükü , bunun ağırlığı, bunun endişesidemi yok içinde, siyasi olarak çok şeyler söyleyebilirsin, fikrini beğenmediğin adama çapulcu diyebilirsin, senin çapulcu anlayışın farklıdır bunu kabul edebilirim anlayabilirim, senin gibi düşünmeyen insanlar için ülkeye zarar veriyorlar diyebilirsin , belki senin açından haklılığın vardır anlayabilirim,fakat allah'ın koyduğu kurallara göre bir şekilde allah'a yüzünü dönmüş , alnını secdeye koymuş adamın ibadetini sorgulamak kabul edilebilir değil.

survivor ünlüler gönüllüler 2013

dün itibariyle artık duygu denen oluşuma daha fazla dayanamayacağımı anladığım ve seyretmeyi bıraktığım yarışma. kadın tek başına sinir sistemini çökertebilecek kapasiteye sahip, diego lugano bile bu kadar sinirimi bozmamıştı ömrü hayatımda. bak acun bu lafım sana, duygu varsa ben yokum arkadaş.

şayet ben kürt olsaydım

şayet ben kürt olsaydım ,şayet ben türk olsaydım diye düşününce daha iyi şartlarda olacağımı düşünürmüydüm diye düşündüren durum. kürt - türk meselesinin merkezi bu galiba.

kuran ı kerim de çelişki olması

ne yapalım şimdi, bazı insanlara göre çelişki var diye incilemi geçelim, bu ne tuhaf bir düşünce tarzıdır, inanırsın veya inanmazsın onu ben bilemem, şayet inanıyorsan acaba çelişki var mı diye araştırmazsın, bu matematik denklemi değil ki canım kardeşim doğruluğunu araştırayım doğru değilse inanmayayım bir sağlama yapayım , yukarıdan aşağıya toplayayım denilecek bir husus değil , inanamıyorsan zaten hiç takılmana gerek yok bu konuya sen konunun temeline inanmıyorsan detayına bakmaya hiç gerek yok, he sen diyorsan ki , ben inanıyorum ama araştırayım doğrumu değilmi ona bir bakayım karar vereceğim, buda tamamen senin içdünyan ve inancın ile ilgili bu tesbitine göre yorumla kendi adına dini inancını olsun bitsin, inan insalarıda bilinçlendireyim derdim o diyorsan , kendi adıma söyleyebilirim, benim için yorulma canım kardeşim, ama benim için çok değerli bir kitap için çelişki var şu var bu var dersen benim içdünyama , inancıma biraz ayıp etmiş olursun demek istediğim başlık.

90 ların özlenenleri

mezarlığa gitmeye gerek olmaması.

müslüm gürses

1980 lerin başında fitaş pasajının arkasındaki kırık çatal köfte salonunda o sabahları çorba içerken bende yürüyerek önünden geçerek okula giderdim, sıcak bir gülümseme olurdu gözgöze gelirsek, ben çok anlamasamda şarkılarında anlatılanlardan çok saygı duyduğum bir insandı. ömer hayyam , tarlabaşı ve talimhanede geçen bir çocukluğun ardından onu sevmemek, belli bir yaştan sonra imkansızdı, mutlak suretle pek çok konuda kaybeden adamı yada kaybeden adamın yardımcı oyuncusunu rol olarak biçtiği için hayat çok genç yaşlardan beri dinlediğim ve çok değer verdiğim bir insanı kaybettim şayet ölüm haberi doğruysa inşallah değildir. müslüm gürses üzerinden insanların birbirini eleştirmesi tam bir fiyaskodur, işte ben yıllardır dinliyorum şimdiki rockçılar şöyle elitler böyle o bizimdir felsefesi mutlak suretle yanlıştır. esrarlı gözler ne kadar değerliyse hayat berbat ta o oranda güzeldir, müslüm gürses içinde bulunduğu duruma göre değişecek basitlekte bir karakter olmayıp içinde bulunduğu ortamı kendine döndürecek güçte bir karakterdir. sözün özü iyi ki varsın müslüm gürses ve inşallah uzun süre daha hayatta olursun, bazen kötü şeyleri dinlemek hayatı güzel kılar , mahsun kul'u dinledikten sonra intihara teşebbüs edilmez, mahsun kul dinlenip senden daha mahsun kulları düşünüp daha dik bakılır hayata, ben seni dinlemekten, bunu dillendirmekten çok memnun oldum herzaman, seni dinlediğimi duyunca şaşıranlara çok şaşırdım, ve kaybettikleri için onlar adına üzüldüm son olarak dünyaya söylemek istediğim ama söylemeye gücümün yetmediği şeyleri söylediğin için teşekkür ederim.

günün şiiri

sana yüklediğim anlamları
senmişsin gibi sanma ,yanılırsın
sen o anlamlarda bende varsın
ben seviyorsam sen bahanesin

özer bal

samimiyetsiz cümleler

3 yıldır görüşmediğin bir arkadaş ile karşılaşıldığı zaman" ne hayırsız adamsın" cümlesidir , ulan madem sen çok hayırlısın çok özledin beni 1000 küsur gündür nerdesin beee dümbükzade.

kelebeğin rüyası

güzel , kaliteli ve sinemada seyredilmeyi hakedecek kadar başarılı bir yapım, gidin, görün pişman olmazsınız, hiçbirşey hoşuna gitmese bile en azından zonguldak denildiği zaman aklına gelecek çok güzel görüntülere sahip olursun. ve son olarak (bkz: derine hep derine kazıyoruz)yüzlerindeki karalık arttıkça , alınlarındaki aklıkları artan gerçek emekçi madencileri cola reklamındaki gibi mutlu mesut çalışmadıklarını anlarsın.

içki içmek için cuma gününü beklemek

dünyanın en doğru kararıdır. hafta içi içersen tam da benim şuandaki halim gibi sığır sığır ekrana bakar kalırsın.

çocukluk dönemini hatırlatan kokular

kesinlikle seyyar satıcı daha yokuşun başındayken duyulan salatalık kokusudur. o zamanlar salatalığın bir kokusu vardır ahh sözlük ahh.

mehmet ağar

5 yaşında antalyada annesi tarafından dövülerek öldürülmüş yavrucak, ulan ağlamayayım diyorum http://haber.gazetevatan....-goturmus/513698/7/Manset ama buna nasıl ağlamayayım kardeşim , ulan bu nasıl iştir be , bu kadar çocuğa o kadar zulumü nasıl yapabildiniz be , allah belanızı versin be, allah belanızı versin ben , cehennemde sizi yakacak ateş kalmazsa allahım beni odun diye yaksın ama sizin cehennemden çıkarmasın be allah belanızı versin be ...

balkanlardan gelen soğuk hava dalgası

aslında bizim ülkemize gelmemesi gereken dalga , burası balkanlardan gelenlerin memleketimi canım ? sırrı'cığım söyle bu soğuk hava dalgasına buranın gerçek sahibi kimler ? dağdan gelip bizi üşütmesin.

ankaranın bağları

bugün ilk kez dinlediğim, ama sabah 10 dan beri dinliyorum, çok güzel şarkı, bu şarkı sezen aksu'nun (bkz: ben annemi isterim)şarkısı ile aynı tarz içeriği hüzün dolu, müziği insanı oynamaya zorlayan cinsten.

türk olmanın ayrıcalık olduğunu düşünen kafa tasçı

alman olduğunun ayrıcalık olduğunu sanan, yada yunan olmanın ayrıcalık olduğunun düşünenden farkı olmayan, Allah'ın insanı yarattığını millyetini yaratmadığının farkında olmayan kişidir.

galatasaray türkiye dir

yüz tane anket yapıldı , bilyoner 1.000.000 kişi ile anket yaptı, boğaziçi üniversitesi araştırma yapmış ve tüm bu veriler aynı sonucu gösterirken , hala kelime oyunları ile ali şencilik oynayan arkadaşlara selam olsun dedirten başlık.

ayşe özyılmazel

diyeceğim ki bu ve benzeri kişileri konuştukça bunlar varolabiliyorlar ama bunu derken bende ondan bahsetmiş olacağım. (paradoks) diğeri (bkz: ayşe arman)

sen bilmiyordun

damar değil atardamardır bu şarkı o kadar yani.