bugün

Duyumlarıma göre yeni albüm çalışmalarına 7 aralık 2005 den itibaren başlamış olan grup.St.Anger faciasından *sonra grup trash metal tarzı bir albüm yapmak için stüdyonun yolunu tutmuşlar.hadi bakalım hayırlısı...
yeni albümlerinde rick rubin ile çalışacakları kesinleşen ve bizi daha da heyecanlandıran grup.
Gelmiş geçmiş tartışmasız en iyi heavy metal grubu. (bkz: Hetfield)
Metallica, 1981 yılında San Francisco, ABD'de kurulan, Amerikan thrash metal gruplarından biridir. Günümüzde hala etkisini sürdürmektedir.

Gruptan Megadeth grubunun kurucusu Dave Mustaine, Clifford Lee Burton ve Metallica ile yollarını kendi isteği ile ayıran Jason Newsted gibi isimler gelip geçmiştir. Ron McGovney ise kısa süreliğine grupta gitar çalmıştır.

Topluluğun ilk üç albümünde bass çalan Cliff Burton, 1986 yılında isveç'te bir konser dönüşü yaşanan trafik kazası neticesinde hayatını kaybetmiştir.
ne yapmışlarsa en iyisini yapmayı başarmış metal müziğin ne kadar kaliteli ve ne kadar çekici olabileceğini göstermiş hep diğerlerinden farklı şeyler yapmayı başarmış son zamanlarda biraz hayal kırıklığı yaratsalarda her zaman bu işin en iyilerinden olmuş süper grup
(bkz: metalikacı)
(bkz: metalci)
metalden anlamayan insanlar tarafından bi şeklide fotoğrafını gördükleri ya da şarkısını duydukları tüm metal gruplarına yakıştırılan isim.
sürekli bok atılan tüm zamanların gelmiş geçmiş en iyi grubu.
temmuz 2006'da yeni albümü kaydetmek üzere stüdyoya gireceği açıklanmış grup.hadi hayirlisi merakla bekliyoruz.
James Hetifeld, MusiCares MAP Fonu'na verdiği destek ve yardımdan, ve diğer bağımlıların iyileşmesine yardım etmedeki bağlılığından dolayı Stevie Ray Vaughan Ödülü ile onurlandırılacak.
ikinci MusiCares MAP Fonu yardım konseri 12 Mayıs 2006 günü Hollywood'da düzenlenecek

alintidir.
ayriyetten Black Sabbath'ın Rock&Roll Hall of Fame de sarkilarini yorumliycak baba grup.
Escape From The Studio '06 turu cercevesinde Rock Am Ring 2006'da calacak olan süper grup.
o zottirik amerikan grubu dunyanin en cok satan grubu.en cok konserleri dolduran grup 23 yil boyunca 1 numaralar,hangi grup bu kadar basarili oldu sormak isterim.
(bkz: karizma yapmak için metallica ya bok atmak)
isteyen istedigi kadar bok atsın,yer yüzünde karizmasını ve kitlesini çivilemiş bir grupdur...metallicaya bok atanların bile bunu içten içe benimsedigi bir durumdur.
kim ne derse desin and justice for all albümüne kadar çok kaliteli şarkıları olan grup (bkz: Harvester Of SoRRoW) (bkz: wellcome home) vs vs tabi 1990 dan sonra bozuyorlar işleri (bkz: para)
zottiriklik kelimesini güzelleştiren grup.baba grup harbi grup delikanlı grup.*
eger para icin elestiriyorsaniz,elestirileriniz ciddiye alinmaz cunku biz cok evil iz gerekirse yikariz,ben para icin muzik yapmam diyenleri de gorduk ki o zaman muzik camiasindaki herkesi elestiririz.Black metal yapip ticarilesen gruplarida gorduk onlara neden bok atmiyorsunuz? metallica nin sucu black ve load albumu mu yapmak? suclari grammy odulleri almak,milyonlarca album satmasi mi,konserleri mi doldurmasi mi? hangi grup biz para icin,sohret icin yapmiyoruz diyorsa yalancidir.para icin yapmiyorsan,sohret icin yapmiyorsan git evinde perdelere,masalara beste yap.herkes in her sanatcinin bir amaci vardir o da sohtet ve para icindir.metallica da hayatinda onemli kararlar almislardir.yillarca ayni seyi yapicagina,kendini taklit edecegine,surekli ayni seyi yapip calacagina; hayir biz herzaman yeni bir sey yapicaz.cunku insanlar degisiyor,her sey degisiyor,dunya degisiyor,muzik degisiyor diyip,kendilerini yenilemislerdir,degismeyen tek seyin degisimin oldugunun farkindalardi.simdi anladiniz mi metallica hala neden milyonlarca satiyor ve hala neden 1 numara oldugunu?
ilk olarak bu abilerimle the memory remains klibiyle tanıştım. 99 da türkiyeye geldiklerinde gitmem mümkün değildi. ama sene 2001 de ilk olarak the unforgiven ve unforgiven 2 yi dinledim..peşinden one..o gün bugündür hergün dinlediğim grup.askerde iken bile dinlemeyi ihmal etmediğim grup. james'in balgamına hiçbir grubu değişmem dedirten grup..türkiyedeki konserlerinde "improve yourselves, old farts " pankartı açılmış grup..hiç yakışıyor mu?
uganda nin makabebe koyundeki yamyamlarin bile tanidigi metal grubu.en begenilen parcalari icin,
(bkz: the unforgiven)
(bkz: nothing else matters)
(bkz: enter sandman)
(bkz: one)
http://www.metworld.de/newdesign/start.html sitesinden canli perfonmanslarina ulasabilcegimiz efsane grup.
heavy metali kitlelere tanıtan grup.
konser rekoru kiran grup.moskova da tam 300.000 kisiye konser vermislerdir.kanimca da en iyi canli perfonmansi.2.rekor ise iron maiden e aittir 200.000 kisi.
eşi benzeri olmayan ve dokuz senedir dinleyipte bıkamadığım güzel şahsiyetleri bünyesinde barındıran grup.master of puppets, hit the lights, one, memory remains, bleeding me, seek and destroy gibi birçok harika parçası olan eski ve baba grup. st anger albümü biraz zoraki bir şekilde piyasaya çıltığı için boktandır yeni albümle bu hatanın telafi olacağına inanıyorum ve diliyorum.
Şüphesiz en çok tanınan metal grubu. Yeni yeni metal dinlemeye başlayan ortaokul öğrencilerinin ilk dinlediği ve metalin nası bişey olduğunu öğrendiği gurup. Tanımayanlar için; http://www.muchmusic.net/..._albums_mp3_download_2322
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar