bugün

entry'ler (46)

gold

internet sitesinde 16 tl görünen hafıza kartına, ayağına gelen müşteriye 27 tl fiyat veren teknomarket. Hayatımda böyle saçmalık görmedim. Tamam indirim olur, internet mağazası satışını artırmaya yönelik kampanyalar da yaparsın. Ama kardeşim bu 11 tl'lik fark ne yahu! Göz göre göre müşteri kaybetmeye endeksli, internet ve mağaza fiyatı arasındaki fark ile iticilik kazanan bir satış ve fiyatlandırma politikası olur mu ya? Bu ne anlamsız iştir anlamış değilim.

schecter

seriye an itibariyle hellraiser c8 modelini eklediğim gitar markasıdır. iyi ki almışım kafatasım uçtu, vizyonum genişledi, tel masrafım arttı.

samsung galaxy s4

10 gün önce aldığım harika telefondur. geliştirici seçeneklerini aktif ederek menü animasyonlarini kapatirsaniz o minik takilma problemleri de ortadan kalkiyor. bide sarj sirasinda isiniyor diyenler case kullaniyorsaniz bi zahmet cikarin ondan bi hava alsin yavrucak. ayrica full hd mkv videoyu altyazisiyla attiğim ve çatir çatir oynatan güzel alettir ha bu yeni bi özellik mi bilmiuorum fakat beni baya cezbetmiştir. plastik malzemeden cok sikayet eden arkadaslar iphone 5 ile birlikte yapilan sağlamlik testi videolarini izlemeliler. ayrica en guzel ozellik pilin cıkarılabilmesi ve sd kart ile hafıza genişletebilmek bence. Ha tüm bunlarin yaninda iphone kötüdür diyebilir miyim? tabi ki hayır iOS'un az sistem kaynağıyla ortaya koyduğu performansı görmeyen zaten elini eteğini çeksin bu mevzulardan. her elektronik cihazin artilari ve eksileri var ama yok iphone şöyle yok samsung plastik ot bok diyip itin götüne sokmak çok anlamsizdir. Kisacasi kimse iphoneunu çöpe atmasin ya da samsungunu ocakta eritmesin.

cem adrian dinleyen erkek

müzikalitenin, samimiyetin, hissiyatın farkında olan erkektir. dinlediği şeylerden dolayı kendisine saçma sapan yakıştırmalarda bulunanlara orta parmağını gösterip s...'ni sallayan, sonrasında slayer açıp war ensemble diye bağırabilen erkektir.

defleshed

(bkz: reclaim the beat) albümü deli dehşet olan 2005 yılında dağılmış isveÇli thrash/death metal grubu.

apple

pek Çok ürününe laf edilebilir fakat tek başına mac os gibi kararlı Çalışan bir sistem iÇin sonsuz övgüyü hakeden firma...bir aşk.

ilişkiyi yıpratan şeyler

tarafların facebook bağımlısı olması.

burhan altıntop

taklit yaptığını düşünen pek Çok garibanın mutlaka listesinde bulundurduğu ve artık iÇ bayılmasına sebep olan karakter.

ipad mini

1024 x 768 çözünürlüğe sahip olmasıyla kederlenme sebebi olmuştur.

garageband

odada boş boş otururken aklınıza gelen bir melodiyi mırıldanıp üzerine davullar, basslar, klavyeler döşeyip noluyo lan diyip gaza getiren ayıca sessiz bi ortamda yapıtığınız enstrüman kaydında içinize oldukça sinen sonuçlar veren bir o kadar da pratik abiligasiyone. ha bir de mac os için vardır o da gayet pratiktir ve başarılıdır fakat (bkz: logic studio) varken pek kullanılmayan kayıt arayüzü.

lightning

apple'ın yeni nesil idevice'larında kullanılan 30 pin yerine 8 pin'e sahip çift taraflı bağlantı yapma imkanı sunun ve böylece yok ters taktım ipodun arkası yamuldu yok eğildi ahanda büküldü gibi sorunlardan kurtaran, 8 pini 30 pine dönüştüren adaptörlerinin oldukça pahalı fiyatlara satıldığı kablo.

schecter

hellraiser special c7 modelini almak için gün saydığım gitar markası. ibanez prestige 2550z ile çok güzel bi ikili olacaklar.

ipod touch

4. nesil olanını satıp 5. nesil olanını aldığım ve iyi ki de almışım dediğim, şık tasarımıyla, inceliğiyle, hafifliğiyle, earpods kulaklığıyla, hızıyla beni benden alan cici mi cici apple ürünü.

ipod touch 5

Bugün Vatan Bilgisayar'daki %30 indirimi görünce telefon ettiğim ve siyah renginin ellerinde 1 tane olduğunu öğrenip koşturduğum muhteşem Apple ürünü. izlenimlerime gelince: 4. nesile göre oldukça hızlanmış, kamerasında çok bariz bir iyileştirme söz konusu, gerçektende fotoğraf ve video çekimleri muhteşem olmuş, Need for Speed Most Wanted yükledim ve takır takır oynadım gram kasılma yok burdan da oyun performansının çok başarılı olduğunu söyleyebilirim, geekbench testine bakıldığında iPhone 4s ile çok çok yakın değerler yakalıyor, ekranı iPhone 5 ile birebir aynı, dizayn olarak bayıldım finishler çok başarılı ve incecik alet, hoparlörün sesi gayet tatminkar, içinden çıkan earphones kulaklık gerçekten beni benden aldı (dream theater - lie dinlerken kaşım gözüm kıpraşmaya başladı o baslar ne kadar güzel duyuluyo öyle :S), şarj olayında gözle görülür bir iyileştirilmeye gidilmiş gibi görünüyor oyun falan oynarken önceki nesilde 1 saate yakın sürede şarj marj kalmıyordu şimdi bu süre baya bir uzuyor, eğer sadece müzik dinliyorsanız tahminim 3 güne yakın süre şarj bitmez fakat böyle bir alet varsa elinizin altında sadece müzikle yetinmezsiniz, Safari gayet hızlanmış, GarageBand ile aldığım akustik gitar kaydında dumur oldum kayıt çok çok net. Eğer telefonunuzdan memnunsanız ki benim öyle, iPod Touch ihtiyaçlarınızı bence fazlasıyla görebilecek süper dizayna sahip bir ürün. internete gir, sosyal ağlara bağlan, müzik dinle , oyun oyna, farklı farklı bir sürü uygulamayla ne yapmak istiyorsan yap. Kesinliklikle çok sevdim. Almayı düşünenler bence düşünmeyi bıraksın ve koştursun.

rapture

the silent stage isimli çok güzel bi albüme sahip finlandiya lı doom/death metal tarzı müzik yapan sağlam grup.

mustafa kemal atatürk

şu an yaşasaydı ve türkiyenin halini görseydi vah vatanım vah deyip kalpten ölecek ulu önderimizdir türklerin atasıdır dünyanın en değerli en büyük devlet adamıdır

painkiller

yıllardır msn de icq da orda burda kullandığım nick i kullanan kendime yakın hissettiğim sözlük yazarı :) Enraged and full of anger he's half man and half machine!!!

mustafa yücel özbilgin

yobaz, müslüman olduğunu düşünen, islamiyeti korumaya çalıştığını sanan, kuş kadar beyni olmayanlara kurban verdiğimiz cumhuriyet şehidimiz sen kalbimizdesin
merak etme bu vatanı etmeye kimsenin gücü yetmeyecek "SiZ YOBAZ KESiM ŞUNU O BiT KADAR BiLE OLMAYAN BEYNiNiZE SOKMAYA ÇALIŞIN BÜYÜK iHTiMAL GiRMEZ AMA BiLiN Ki BU MiLLET UYUMUYOR VE BiLiN Ki LAiK VE DEMOKRATiK TÜRKiYE CUMHURiYETiNiN ARKASINDA ONA YÜREKTEN BAĞLI LAiK VE AYDIN TÜRK MiLLETi DURUYOR... ruhun şa'd olsun hakim bey!!

danıştay

her zaman laikliği korumaya çalışmış her kararına hak verilebilinecek ülkenin en değerli kurumlarından biridir bunu beyni almayan şerefsizler defolup gitsinler saldırıda yaralananlara acil şifalar, şehit yargıcımıza da allahtan rahmet diliyorum insanlık dışı olan asıl şeyde alınan kararları koz olarak kullanıp değerli yargı mensuplarına yapılan bu adice saldırıdır bu saldırının olmasına eminim bazı şerefsizler sevinmişlerdir ve oh olsun demişlerdir allah belalarını versin demeye gerek yok zaten onlar belalarını elbet bulacaklar "laik ve cumhuriyetçi türk milleti uyumuyor!!!) memnun olmayan ucubeler defolsun gitsin!!

katatonia

tarzları budur diye kesin birşey söyleyemediğim her albümde farklı yöne kayan bir sonraki albümlerinde neyle karşılaşacağımı merak ettiğim güzel gruptur the great cold distance albümünü çok beğendim (bkz: my twin deliberation in the white)