bugün

Master of Puppets albümü ile sevmeye başladığım, And Justice for All albümü ile kalbimi kazanan güzelim thrash metal grubu.
sevmeyenin bile arada en az 1-2 tane şarkısını dinlediği efsane gruptur.
criminal minds' ı başlatan extreme aggressor adlı bölümde itaatkar seri katilin uykusunun gelmesini beklerken enter sandman adlı şarkısını dinlediği ve hayranı olduğu efsanevi grup.
yeni kasetleri çıktı lan bakın bu bile güzel bişey üstelik gayet dinlenesi bişey olmuş 72 seasons.
Metallica'nın solisti James Hetfield, grup üyelerinin bireysel olarak "vasat" müzisyenler olduğunu söyledi. Cigar Aficionado dergisine verdiği röportajda Hetfield şöyle konuştu:

- Bireysel olarak hepimizin gerçekten vasat çalgıcılar olduğunu biliyorum. Ancak bizi bir araya getirdiğinizde bir şeyler oluyor. Bir şeyler gerçekten oluyor.

- ilk gösteriler gerçekten zordu, çok utangaçtım. Konuşmak istemedim. Şarkıları gruptaki diğer kişilerin tanıtmasını isterdim. Şimdi sahnede kendimi çok rahat hissediyorum. Bu çok tuhaf. Bir kişiyle baş başa oturmak, 10-20 bin kişinin önünde ayakta durmaktan çok daha kaygı verici.

- 90'lardaki hızımıza ayak uydurmak neredeyse imkansız.

https://www.indyturk.com/...uyor#.ZCAALPtxjhE.twitter
bunu dinlemeyince kız kaldıramıyordunuz zamanında. dinlemesen bile bilir gibi yapacaktın.
günün grubu ilan ediyorum.

geçmek bilmeyen mesai saatleri içinde açtım da şimdi; günüm şenlensin. gerçekten bayılıp gideceğim bu boktan perşembede yoksa. şu aralar zorla çalışıyorum. bıktım amk düzeninden.
her ne kadar nothing else matters, unforgiven üçlemesi, fade to black gibi harika parçaları olsa da, mama said ayrı bir güzeldir.
things not what they used to be
missing one inside of me
deathly loss, this can't be real
ı cannot stand this hell ı feel
emptiness is filling me.
Whenever i may room, sad but true, enter sandman(lemmy'den bi dinleyin).
çok uzun zamandır dinlemiyordum ama bugün aklıma bi düştü ki.. açtım bi konser albümü; çılgınlar gibi dinliyorum. günün grubu.
Amerikan Heavy metal grubudur. 1981'te kurulan grup metal müzik tarinde adını altın harflerle yazmıştır. Master of puppets albümü ve albümle aynı adı taşıyan şarkı efsanelerindendir.
deprem bölgesine 250 bin dolar bağış yapmışlar.
James 59 yaşında.
80lerde dinledim...

o zamanlar harbiden, "abi bir grup buldum adı metalika mış" gruptu.

metallica /metallica albümüne kadar ki tüm albümleri/kasetleri vardı.

ne zaman ki o ünlü anforgivın/ nating els medırs lı metallica /metallica albümü çıktı...
ne zaman ki pazarlarlarda ucuz üzerinde metallica yazan tshirtler satılıp, teyzeler bile üstüne geçirdi
ne zaman ki sen metalci misin yerine "abi sen metallicacı mısın?" diye sorulmaya başlandı
ne zaman ki önüne gelen allahın davarı kız tavlaycam diye metallica dinliyorum dedi

zikerim dedim metalini de likasını da... yurtta bir arkadaşa sattım kasetleri tanesi şimdinin 20 lirası falan.

bir daha da yanından geçmedim... bildiğim veya dinlediğim ne kadar şarkı varsa o döneme aittir hep.

zaten sonra napster zamanı rock ruhuyla uzak yakın alakası olmayan hallerini gördüm tiksindim.

özet geç piç: metalikanın amına koyum ben.
Sevmeyenlerine bakınca sevmeye karar verdiğim grup.
Piyasada 1 ton tek şarkılık grup varken metallica sallanması gereken en son gruptur. Hepsine sallayın sonra gelin.
adamlar "one" gibi savaş karşıtı şarkı yapmış , ama sen gider "whiskey in the jarroo" dinlersen o senin bileceğin iş kardeş.
80'ler ve 90'lar nesline heavy metali sevdiren gruplardan biridir. Değerlidir, candır. Uzun yıllardır hâlâ iyi müzik yapabilen ender bir gruptur benim için. Candır canandır be metallica.

Yeni nesil, müzik zevki aleyna tilki'den yada justin bieber'den ibaret troll veletler tarafından ise abartılmış balon gibi yakıştırmalarda bulunulan gruptur.
Şu an trt müzik de S&M 2 konserleri yayınlanan grup.
z kuşağı isyanda.

görsel
görsel
şimdilerde adını bile görmekten mutluluk duyduğum gruptur. Memlekette benden gayrı dinleyeni kalmamış sanırsam.
bir gün nasip olur mu ki acaba konserde creeping death'in ortasında '' die die motherfucker diee '' diye haykırmak hayali bile muhteşem. gelmiş geçmiş en büyük müzik grubudur benim gözümde. ölene kadar aktif olmaları dileğiyle. çeşke ölümsüz olsalar hatta.
ergenkene albümlerini ilkden sona doğru severdim. şimdi ortayaş bunalımında biri olarak sondan başa doğru gidiyorum ama zaten black albüm öncesini çok kafa çekmiyor.