bugün

gece ve gündüz kadar birbirlerinden farklıdırlar. meslek lisesi öğrencisiyle ettiğiniz iki kelamın tadını anadolu lisesi öğrencisinden alamazsınız. biraz da kaypaktır anadolu lisesi örencileri. meslek liseliler, her ne kadar apaçi de olsalar, delikanlı çocuklardır.
(bkz: sözlüğü liselilerin basması)
(bkz: sensin apaçi)
meslek lisesi öğrencisinin aklı dersler hariç herşeydedir.
anadolu lisesi öğrencisinin derdi çoğu zaman yapılması gereken ödevler verilmesi gereken sınavlardır.
helede ingilizceyse 10 saat lan az mı?
bütün bir okulla bir öğrenciyi karşılaştıran saçma bir şeydir.
görsel
anadolu kız meslek liseli olarak konuşuyorum;
meslek liseliler daha sıcaktır, dostlukları daha sıkıdır. hatıraları daha fazladır. daha makaradır. hiçbir düz liseli meslek dersi bitince laboratuvarı temizlerken çıkan hengamenin tadını bilmez. derste telefonları şarja takmak için gizlice makinaların fişlerini sökmez. laboratuvarda parti vermenin tadını bilemez düz liseli. bölüm hocasıyla haftada 25 saat geçirmek öyle sıradan iş değildir. 2 ay sonra o hocalar size kankalık eder. birinizin bilgisayarı bozulsa kasayı sırtlar okula getirirsiniz hoca size nasıl tamir edileceğini gösterir. çok ciddiyim biz hocalarla abi kardeş gibi olduk. beraber yiyip içiyoruz çoğu zaman. tabii bunun da bir bedeli oluyor, kültür derslerinde deli gibi can sıkıntısı.

düz liseye gelince, elbette onlarda da vardır dostluk kardeşlik. ama anadolu liseli kensini ygs'ye lys'ye kitlemiş durumda. ders dinlemek zounlu onlar için. onlar bizim gibi obaa kopuyoruz gençler havasında olmazlar tüm gün. sorumluluk sahibi oluyorlar biraz daha. hoca gözlerinize dik dik bakarken ne kadar kankanızla kopabilirsiniz ki? ama meslek derslerinde hoca gelir sizinle kopar, eğlenirsiniz. sus çıtın çıkmasın demez hoca. herkes beraber güler eğlenir, dersin tadı olur. ne bileyim belki ben meslek liseli olmayı bu yüzden bu kadar seviyorum. iyidir sonuçta yaa. güzeldir meslek lisesi.
anlatım bozukluğunun dibine vurulduğu karşılaştırmadır.
meslek lisesi öğrencisi vs. anadolu lisesi öğrencisi
böyle daha bir iyi sanki. *
her ikisini birden olmak(anadolu meslek lisesi)
(bkz: a m l(amele))
anadolu meslek lisesi okuyanların* bu karşılaştırmada hangi tarafta olduğunu ve onlar hakkındaki kanıyı merak ettiğim karşılaştırmadır.*
her iki kesim de ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yönlendirilerek tercihlerini yapmış öğrencilerdir.
hiçbiri bir diğerine göre üstün zekalı veya geri zekalı değildir. ancak bunu böyle sananlar için ikinci sıfat kullanılabilir.
meslek lisesi öğrencisi, düz okuyorsa son senesinde, anadolu okuyorsa ikinci senesinde staja başladığı için hayatı belki biraz erken tanır fakat anadolu lisesi öğrencinin daha önünde üniversiteyi bitirip iş bulma gibi uzun bir yol olduğu için iş ve hayata atılma yönünde yanlış kanılara sahip olabilir.
anadolu lisesinde bir sınıfta 30 kişi varsa yarısı kızdır. meslek lisesinde ise sınıfta kız namına bir şey yoktur.
meslek lisesi çıkışında her gün kavga vardır. anadolu lisesinde ise servise biner çeker gider millet.
meslek lisesi sınıfları apışarası kokar. anadolu lisesinde kızların parfümleri.
anadolu lisesinde abaza insan pek yoktur. meslek lisesinde ise abazadan geçilmez.
meslek lisesinde genelde çalışan insan vardır. anadolu lisesinde ise herkes dersine çalışır.
anadolu lisesinde balo, dönem sonu partisi vs düzenlenir. meslek lisesinde ise düzenlenen tek şey halı saha maçıdır.
meslek lisesi kantininde arabesk şarkılar çalar. anadolu lisesinde ise emre aydın.

meslek lisesinde okudum oradan biliyorum.
anadolu meslek lisesi öğrencisinin piç gibi kaldığı durumdur.
meslek lisesi öğrencisi mezun olduktan sonra vasıflıdır, elinde teknikerlik de olsa bir mesleği vardır. anadolu lisesi öğrencisi ise mezun olduktan sonra vasıfsızdır.
bir düz lise öğrecisi değiller.
anadolu lisesi öğrencisinin istisnalar haricinde alacağı versus.
Günümüzdeki Fen lisesi tanımları eski zamandaki anadolu liseleri ile karistiriliyor.

meslek lisesi daha samatadir ama apaci ve yavsagin ileri duzeyde oldugu bir yerdir ayrica pek cok kotu aliskanlik edinilebilir.

anadolu lisesi ne cok yuksek bir egitim ne de dusuk bir egitim alir.

meslek lisesinin acik ara kaybettigi versustur.