meslek lisesi vs anadolu lisesi öğrencisi

anadolu kız meslek liseli olarak konuşuyorum;
meslek liseliler daha sıcaktır, dostlukları daha sıkıdır. hatıraları daha fazladır. daha makaradır. hiçbir düz liseli meslek dersi bitince laboratuvarı temizlerken çıkan hengamenin tadını bilmez. derste telefonları şarja takmak için gizlice makinaların fişlerini sökmez. laboratuvarda parti vermenin tadını bilemez düz liseli. bölüm hocasıyla haftada 25 saat geçirmek öyle sıradan iş değildir. 2 ay sonra o hocalar size kankalık eder. birinizin bilgisayarı bozulsa kasayı sırtlar okula getirirsiniz hoca size nasıl tamir edileceğini gösterir. çok ciddiyim biz hocalarla abi kardeş gibi olduk. beraber yiyip içiyoruz çoğu zaman. tabii bunun da bir bedeli oluyor, kültür derslerinde deli gibi can sıkıntısı.

düz liseye gelince, elbette onlarda da vardır dostluk kardeşlik. ama anadolu liseli kensini ygs'ye lys'ye kitlemiş durumda. ders dinlemek zounlu onlar için. onlar bizim gibi obaa kopuyoruz gençler havasında olmazlar tüm gün. sorumluluk sahibi oluyorlar biraz daha. hoca gözlerinize dik dik bakarken ne kadar kankanızla kopabilirsiniz ki? ama meslek derslerinde hoca gelir sizinle kopar, eğlenirsiniz. sus çıtın çıkmasın demez hoca. herkes beraber güler eğlenir, dersin tadı olur. ne bileyim belki ben meslek liseli olmayı bu yüzden bu kadar seviyorum. iyidir sonuçta yaa. güzeldir meslek lisesi.