bugün

eğer bir arkadaşın yoksa kendine bi tane yap felsefesi üzerine kurulmuş, kimine göre korku kimine göre gerilim kimine göre de bi nane olmayan film. 2002 yılı yapımı lucky Mckee yönetmen koltuğunda...may isimli hastalıklı * bir kızın yanlızlığı üzerine bir deneme
izlediğim en iğrenç filmlerden biri olan , gece gece insanın midesini kaldıran , filmdeki kıza " salak lan bu! " diye sataşmamıza sebep olmuş , manasız bir film.
(bkz: my)
ingilizce de mayıs ayı
fenerbahçelilerin hala anlattıkları 0-1 lik manchester united-fenerbahçe maçının 78. dakikasında boliç'in attığı golde topun çarptığı defans oyuncusu.*
konya'da bir baraj...
(bkz: brian may)
ing. iyi veya kotu dilekte bulunurken kullanilir. misal;
may god bless you
may fortune favor you
may nature shine on you
may the lord be with you
may god curse you
may god damn you
may the best man win
ing: -ebilmek. (izin belirtir), -ebilmek. (dilek belirtir)
bir arkadaşımın manyak kelimesini uzun bularak kısalttığında ortaya çıkan kelime.
manyak bir kızın insanları parçalayarak kendine bez bebek yapar gibi arkadaş yapmasını anlatan film.
''lan olum my mısın'' diye cümlede kullandıgım kelıme..manyakın kısaltılmışı..
ingilizce mayıs.
beni en çok güldüren psikolojik gerilimdir.may aslında manyak değildir sadece yalnız bırakılmıştır ve bu itilmişlik zamanla manyaklığa itmiştir onu,gönüllü asosyal değildir yani, aseksüel hiç değildir.her normal kız gibi demeyeceğim insan gibi aşık olmuştur,ellere olan sempatisi estetiğe önem verdiğinin belirtisidir.hayvan hastanesinde dikiş atarak hayatını kazanmaktadır soğukkanlılığı mesleğinden gelmekte olan kızımız hayatta oyuncak bebeğinden başka hiçbir şeye sahip değildir,sahip olmadığı şeyleri de kolay harcamaktadır bu yüzden.kim ne derse desin enterasan bir şekilde favori filmlerim arasında yerini almıştır.en sevdiğim sahne ise may in bebeğini gönüllü ablalık yaptığı görme engelli çocuklara dokunmalarına izin vermeden anlatmaya çabalaması ve bunun neticesinde bebeğin cam fanusunun kırılması ve çocukların merak duygusu ile kırık camlar üzerinde bebeği aramalarıdır.yamulmuyorsam bebeğin parçalanmasından sonra may,bütün parçalanabiliyorsa,parçalardan da bir bütün elde edebilirim düşüncesine kapılmıştı ve ardından bazı araştırmaları sonucunda planlı olarak parçaları toplamaya başlamıştı.ayrıca makyaj ve kostümün oldukça önemsendiği izlenimini edindim,takdir ettim ve tabi ki slogan:

arkadaşın yoksa bir tane yap *
Askerlikte hedef, boy hedefi.
tam bir şizofren filmi izlediğim en güzel filmlerden özellikle müzikleri titanic ten bile iyiydi cranberries olabilir. sigara sahnesinde giren şarkı muhteşem.
Anladığım kadarıyla izin, olasılık belirtirken yada dua ederken kullanılıyor.
Tekstil literatüründe kumaşın ilmiklerini takip eden boyuna takip edilmiş sıra manasına gelir.
Filme adını veren bir başkarakterin ve filmin adı.
Eğer ilginç bir senaryosu var. Pazar akşamı saat 6 havasındaysanız izleyin. Ay ben iğrenir miyim diye kafanıza takılan bir şey varsa izlemeyin, iğrenirsiniz.
Imelda isimli güzel sesli sanatçının Soyisimdir. Çokta hoş bir bayandır.
(bkz: imelda may)
ing: -ebilmek.
ing: mayıs.
(bkz: theresa may)
Tatarca yağ demektir.

Yemeklik yağ işte.